ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK BENGÜTÜRK`TE KAMU ÇALIŞANLARININ SIKINTILARINI DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK HALK TV`DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ.
ŞUBELERDEN HABERLER

Şırnak
ŞIRNAK ŞUBE’DEN ÜYELERİNE DESTEKBurdur
BURDUR ŞUBESİ KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI DÜZENLEDİAmasya
AMASYA ŞUBE’DEN HOCALI SOYKIRIMIYLA İLGİLİ KONFERANSKars
KARS ŞUBE ENGELLİ PERSONELİN SORUNLARINA KAYITSIZ KALMADIEskişehir 2
ESKİŞEHİR 2 NO’LU ŞUBE’DEN SENDİKAL FALİYETLERKaraman
PROMOSYON VE GERÇEKLERBurdur
BURDUR ŞUBESİ ALAN ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA GÖLHİSAR İLÇESİNDEYDİTekirdağ
TEKİRDAĞ ŞUBE’DEN, KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ KINAMAKocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE’DEN GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİKocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBESİ GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİÇorum
ÇORUM ŞUBE’DEN, HİTİT ÜNİVERSİTESİ VE KREDİ YURTLAR KURUMUNA ZİYARETÇorum
ÇORUM ŞUBE’DEN ‘NÖBET TUTMAMA’EYLEMİAnkara 2
ANKARA 2 NO’LU ŞUBE’DEN İSTİŞARE TOPLANTISIKütahya
KÜTAHYA ŞUBE ,ÖZGECAN ASLAN’IN ÖLDÜRÜLMESİNİ PROTESTO ETTİKayseri 2
KAYSERİ 2 NO’LU ŞUBE’DEN MÜFTÜYE KINAMA!Bolu
BOLU ŞUBESİ’NDEN SOLMAZ-AHMET BAYSAL ÖĞRETMENEVİ’NE ZİYARETİzmir 1
İZMİR ŞUBE, KAFANIZI KUMA GÖMMEYE DEVAM EDECEK MİSİNİZ?Karaman
TÜRK EĞİTİM-SEN KARAMAN ŞUBE’Sİ K.M.Ü REKTÖRÜ SN. PROF. DR. SABRİ GÖKMEN’E ZİYARETBalıkesir 1
BALIKESİR ŞUBE’DEN ‘TAŞÖREN İŞÇİLİĞNE HAYIR’Mardin
MARDİN’DE EĞİTİM ÇALIŞANLARI LOJMAN İSTİYOR!


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
41,444,278
Sayfa izlenimi aldık.
TALEBİMİZ ÜZERİNE KADROYA GEÇEN 4/B’LİLERİN EŞ DURUMU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Oy Sayısı : 17
Yayın Tarihi
11.06.2010 - 16:26
Okunma Sayısı
4,518

Yazdır

           Sözleşmeli öğretmen statüsünde görev yapan öğretmenlerimizin bir kısmı Haziran ayı içerisinde kadroya geçmiş bulunmaktalar. Bu öğretmenlerimizin göreve başlamaları Ağustos ayı içerisinde yapılacağından, Ağustos ayı içerisinde göreve başlayacak bu öğretmenlerin kadrolu öğretmen olarak görev yapan eşlerinin Temmuz ayında yapılacak eş durumu atamalarına müracaatı ile ilgili akıllarda oluşan soru işaretinin giderilmesi için Bakanlığa bir yazı yazmıştık. Bakanlıktan verilen cevapta, sözleşmeli öğretmen iken kadrolu olarak atanan öğretmen eşleri eşlerinin atandığı kararnamelerini ibraz etmek suretiyle eş durumundan müracaat edebilecektir denilmektedir. Türk Eğitim Sen olarak öğretmenlerimizin sorunsuz atama dönemleri geçirmeleri adına çalışmalarımız devam edecektir. 

      EŞ DURUMU MAĞDURİYETLERİ YAŞANMADAN TEDBİR ALINMALI

      

      İlgili Cevabi Yazısı İçin Tıklayınız.

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
nazliii_fb
22.04.2011 - 15:04  
1 haziran itibari ile sözleşmeliden kadroya geçersem göreve başlamak için 2 ay beklemem mi gerek ?? kendi okulumda kadrya geçsem dahi bu süre değişmiyor mu ??
karahan
15.07.2010 - 10:00  
sendikamızın değerli üyeleri;yaklaşık 2 yıl sözleşmeli çalıştım.seminerleri aldım .2 kere eş durumuna başvurdum ama olmadı.şimdi kadroya geçtim fakat hala 1 yıl bekle deniyor eşimiz öğğretmen de değil bizde ağustos ayında yapılan eş durumu özrüne başvuruda bulunmak istiyoruz .sesimizi duyuramıyoruz lütfen, ne olur bu konuda da çalışmalarda bulunun eşlerimizin yanına gitmek bizimde hakkımız değil mi.... lütfen ilgilenin,lütfen.... EDİTÖR:Sayın Hocam,TES olarak her konunun takipcisiyiz.Tabiki aile mefumu bizim için çok önemli.Çalışmalarımız devam etmektedir.SAGILAR.
karahan
13.07.2010 - 11:02  
sendikamızın değerli üyeleri;yaklaşık 2 yıl sözleşmeli çalıştım.seminerleri aldım .2 kere eş durumuna başvurdum ama olmadı.şimdi kadroya geçtim fakat hala 1 yıl bekle deniyor eşimiz öğğretmen de değil bizde ağustos ayında yapılan eş durumu özrüne başvuruda bulunmak istiyoruz .sesimizi duyuramıyoruz lütfen, ne olur bu konuda da çalışmalarda bulunun eşlerimizin yanına gitmek bizimde hakkımız değil mi.... lütfen ilgilenin,lütfen....
karahan
04.07.2010 - 15:36  
sendikamızın değerli üyeleri;yaklaşık 2 yıl sözleşmeli çalıştım.seminerleri aldım .2 kere eş durumuna başvurdum ama olmadı.şimdi kadroya geçtim fakat hala 1 yıl bekle deniyor eşimiz öğğretmen de değil bizde ağustos ayında yapılan eş durumu özrüne başvuruda bulunmak istiyoruz .sesimizi duyuramıyoruz lütfen, ne olur bu konuda da çalışmalarda bulunun eşlerimizin yanına gitmek bizimde hakkımız değil mi.... lütfen ilgilenin,lütfen....
bey
17.06.2010 - 17:16  
Ben şu anda özel sektörde çalışıyorum,eşim 1.5 sene sözleşmeli çalıştı sonra kadroya geçti ve hala adaylığı devam etmektedir.Maalesef bu haber bizi sevindirmedi.Önümüzdeki ağustos ayında sözleşmeliden kadroya geçen ve toplamda çalışma süresi 1 yılı geçen aday öğretmenlere de eş durumu hakkı verilmesini istiyoruz.İyi çalışmalar.
20081983
17.06.2010 - 12:43  
3.5 yıldır eşimden ayrıyım anayasamızın aile bütünlüğünün korunmasına dair kanunu uygulanmayacaksa onda da bir açılım yapsınlar ne duruyorlar?? artık sesim kısıldı gidebileceğim her yere gittim.siz sözleşmelisiniz oturun oturduğunuz yerde diyorlar yani kısacası buna şükredin deniyor.Konya/Akşehir'in öğretmen açığı olmasını bekliyorum yıllardır ama nafile bu bekleyişler.yardımcı olun ne olur dava açılacaksa da açalım ...saygılarımla
yigitisa
17.06.2010 - 11:07  
Bizler aralık atamasıyla sözleşmeli olarak atandık ancak şubatta ki kadrolu atama haziran ayında olunca kadrolu olamadık, şubat atamasında puanlar ölmesin diye incelik yaptıüını düşünen M.E.B eş durumu içinde bu güzelliği biz mensublarına fazla görmemesi lazım. Ayrıca sendika sadece eşi öğretmen olanları mı evli olarak düşünüyor?
futbolcu_ers
16.06.2010 - 23:43  
1.5 sene sözleşmeli çalıştım ve kadroya geçtim.Şu anda aday öğretmenim ve eşimde özel sektörde çalışıyor.Bizim sorunumuz da çözülsün.Sözleşmeli ve kadrolu toplam 2 yıllık öğretmenim ama adayım diye mağdur ediliyorum.Bu durumdan yararlanmak için öğretmenle mi evlenmeliyiz? Sendikamıza güveniyoruz,bizim durumumuzla da en kısa sürede ilgilenecektir.
12345
16.06.2010 - 23:35  
Ben de Eylül 2009'da sözleşmeli olarak Hakkari'ye atandım. 4 Haziran'da yine aynı yerde kadroya geçtim. Eşimden 1 yıl daha ayrı kalmak zorundayım. Lütfen eşi öğretmen olmayanlar için de bir girişimde bulunun. Biz hala mağduruz. Yaptığınız çalışmalar için çok teşekkürler. İyi çalışmalar diliyorum.
birsengozde
15.06.2010 - 22:56  
2 yıl sözleşmeli çalıştım.2 kere eş durumuna başvurdum ama olmadı.şimdi kadroya geçtim ve bana hala 1 yıl bekle deniyor.Adaylığım kalktı seminerleri aldım bizde ağustos ayında yapılan eş durumu özrüne başvuruda bulunabilmeliyiz.lütfen bu konuda da çalışmalarda bulunun eşlerimizin yanına gitmek ve normal bi hayat sürmek hepimizin hakkı.
ikaynak
15.06.2010 - 21:03  
Arkadaşlar eşi özelde çalışan öğretmenler olarak bizde eş özrüne bağlı tayin istiyoruz ve sesimizi artık birilerinin duyması bizi çok mutlu edecek.Biz zaten stajerlik seminerlerini aldık.Türk eğitim sen den artık bu konuda yardım bekliyorum.
ömer
15.06.2010 - 14:11  
kadroya geçen sözleşmelilerin eş durumu bu şekilde çözülmez. biz 1 yıl çalıştık öğretmen olarak kadroya geçen sözleşmelilere özür hakkı verilmeli sonuçta herkesin eşi öğretmen değil eşi ssklı biri napacak o yine mağdur sendikanızdan sözleşmeli çalıştığımız sürenin adaylığımızı kaldırırken gözönünde bulundurulmasını sağlamanızı bekliyoruz...
ykshn
15.06.2010 - 11:30  
Hiçbir şey çözülmedi. Sözleşmeden kadroya geçen ve bir yılını dolduran öğretmenler için de özür grubu hakkı istiyoruz.
boşnak_01
14.06.2010 - 22:19  
hala sözleşmeli eş durumu kılavuzu yayınlanmadı uyuyor mu bu milli eğitim hiçbir sene bu kadar aksilik yaşanmamıştı işi bilmeyen adamları getiriyorlar başa o da açılışlara gitmekten bizimle ilgili olamıyor yeter ya.
karahisar
14.06.2010 - 17:38  
Sözleşmeliyken 1 yıl çalışıp da kadroya geçen öğretmenlerin bir de kadroda 1 yıl adaylık için beklemek zorunda kalıyorlar. Burada eskiye yani 2006 öncesindeki uygulamaya dönülmesi gerekir. Yani aday öğretmenlerden adaylık eğitimin tamamlayanlara (kursa katılanlar) özür durumu tayin hakkı verilmelidir. Sendikamız bir de bunu bakanlığa iletirse çok memnun olacağım.
ikaynak
12.06.2010 - 21:22  
Nasıl çözüldü?Anlayamadım. Ben de sözleşmeliden kadroya geçtim ama eşim özel bir hastane de sağlıkçı biz ne olacağız.
ömer
12.06.2010 - 10:41  
sözleşmeliden kadroya geçen bizlerim mağduriyetimiz tamamen çözülmedi mebin bizim sözleşmeli olarak çalıştığımız günleri adaylığımızın kaldırılması sırasında saymaması kabul edilir bir haksızlık değil bence. biz bilfiil öğretmen olarak çalıştık bu süre içinde kadroya geçtikten sonra diyolarki kadroya başlanılan tarihten itibaren 1 yıl beklemek gerekiyor bunun hiç bir mantığı yok güya amaçları 1 yıl bizi zorunlu çalıştıracaklar ama bu ükenin neresinde olursak yine milli eğitime hizmet ediyoruz ama bir farkla ailemizden uzakken gün sayıyoruz biran önce kurtulmak için bu da eğitim kalitesi düşürüyor ailemizin yanında olsak daha huzurlu çalışacağımız için verim de artacaktır. sözleşmeli çalıştığımız sürenin milli eğitim bakanlığı için bi değeri olmayabilir ama biz o süre içinde de çok ayrı kaldık acı çektik artık dayanacak gücü kendimizde hissedemiyoruz... sendikanızdan bu konu gündeme getirmenizi sözleşmeli çalıştığımız sürenin adaylığımızı kaldırırken gözönünde bulundurulmasını sağlamanızı bekliyoruz...
hasan_32
11.06.2010 - 21:42  
sayın sendikamızın değerli yetkilileri yaptığız çalışmalar çok olumlu tşk edriz. yalnız benim de bir sorunum var geçenlerde yazmıştım. zorunlu hizmet bölgesinden bu dönem tayin isteğinde bulundum. eşim sözleşmeli öğretmen. benim tayinim çıkarsa 5 gün içinde (iki günü hafta sonu) ilişiğimi kesip yeni görev yerimde başlamam gerekiyor ki eşim tayin isteyebilsin.(sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu 15-23 haziran arası) Türkiye şartları gözönüne alındığında bu biraz zor görünüyor. sendikamızın bu lonudaki mağduriyetin giderilmesi yönünde bir çalışması varsa ve bunu da bizimle paylaşırsa çok sevineceğiz.saygılar. iyi çalışmaar...
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.