ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
Hükümet Sözcüsü mü? Sendika Başkanı mı?
1 MAYIS COŞKUSU ÇUKUROVA`DAN TÜM TÜRKİYE`YE YAYILDI
ŞUBELERDEN HABERLER

Isparta
ISPARTA ŞUBE, 23 NİSAN İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAdana 1
ADANA ŞUBE, “MİLLİ EGEMENLİK, SOYKIRIM DEĞİL TÜRK MİLLETİNİN YAŞAMA HAKKINI MÜDAFA ETMESİDİR”Şanlıurfa
ŞANLIURFA ŞUBEDEN REKTÖR ZİYARETİMalatya
MALATYA ŞUBE, YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİÇorum
ÇORUM ŞUBE, 23 NİSAN ELMALI KÖYÜ İLKOKULUNDA COŞKU İLE KUTLADIKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, MİLLÎ EGEMENLİKNiğde
NİĞDE ŞUBE:NASIL OLSA “YIRTILAN DELİ BEKİR’İN YAKASI”Kayseri 2
KAYSERİ 2 NO’LU ŞUBE, TOMARZA İLE TEMSİLCİLİĞİ AÇILIŞI YAPTISakarya
SAKARYA ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIKütahya
KÜTAHYA ŞUBESİNDEN REKTÖRE ZİYARETKocaeli 1
KOCAELİ ŞUBEDEN, REKTÖR ZİYARETİYalova
YALOVA ŞUBE, ONURUMUZU ÇİĞNETMEYECEĞİZ TÜRK EĞİTİM- SEN, EĞİTİM- SEN , EĞİTİM-İŞTekirdağ
TEKİRDAĞ ŞUBE, OKULLARIMIZ TEHDİT ALTINDAŞırnak
ŞIRNAK ŞUBE, TÜRKİYE KAMU-SEN VE TÜRK EĞİTİM-SEN İL BAŞKANI TATAR’DAN POLİS HAFTASI MESAJIKaraman
KARAMAN ŞUBE, KMÜ PERSONELİ İÇİN TÜRK EĞİTİM-SEN YİNE ÜNİVERSİTEDE!İzmir 1
İZMİR 1 NO’LU ŞUBE, NÖBET EYLEMİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTIRize
EĞİTİM BİR -SEN’DEN RTE ÜNİVERSİTESİNDE USULSÜZLÜKKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİLİK BİNASI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, DİNAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEDEN, EVCİLER İLÇE TOPLANTISI YAPTI


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
45,279,992
Sayfa izlenimi aldık.
2010 YILI ÖZÜR GRUBU YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU YAYINLANDI
Oy Sayısı : 17
Yayın Tarihi
15.07.2010 - 11:31
Okunma Sayısı
20,198

Yazdır

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2010 Yılı Yaz Tatili Dönemi Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzunu yayınlandı

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
huntsman
20.07.2010 - 14:35  
arkadaşlar bişeyler yapmalıyız.sendikamızdan sesimizi duyan yokmu.bi cevap istiyoruz.
ahmetkarademir
20.07.2010 - 00:51  
Haziran atamalarında ben atama istedim çıktı eşimin puanı az diye istemedik ama, aşağıda olduğu gibi madde koymuşlar böyle önemli bir maddeyi farklı durumla beraber yazılır mı ayrı yazılmış olsa çoğu kişinin gözünden kazmazdı. Hala ben bu maddeyi niye koyduklarını anlamadım, istese zaten çıkmayacaktı, hangi sebepten bunu eklemişler anlamadım, anlayan varsa biri açıklasın.... Ayrıca böyle sorunu olan arkadaşlar ne yapmamız gerekiyor... Teşekkürler "3.12. Her ikisi de öğretmen olan eşlerden yer değiştirme şartlarını taşıyanların, istemeleri hâlinde ayrı ayrı yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Ancak bunlardan farklı yerlere atamaları yapılanlar ile yer değiştirme istemeyen eşler bir sonraki yılın aynı yer değiştirme dönemine kadar eş durumu özründen eşinin bulunduğu yere yer değiştirme isteğinde bulunamayacaklardır."
alonevolff
19.07.2010 - 17:41  
.
alonevolff
19.07.2010 - 17:10  
aynı durumdan bizde mağdur olduk.nasıl olurda özür durumundan başvurumuzu almazlar????5 yıl şırnakta görev yap daha sonra ödül olarak bize bunu reva görsünler.gerçekten diyecek birşey bulamıyorum.inşallah sendikamız bu iş için ısrarcı olur..
ceylan
19.07.2010 - 16:28  
huntsman arkadaşım bizim durumla ilgili bakanlıktan telefonlarda ve maillerde verilen cevaplar olumsuz.bizim gibi durumun farkına yeni yeni varanlar var.geçen yıl bu madde uygulanamadan geri çekilmiş.bu yıl da aynısını istiyoruz.
huntsman
19.07.2010 - 15:40  
230680,recaigünel,başkomutan33,198243 arkadaşlar.biran önce bişeyler yapmalıyız.başvurular açılcak yakında.birlik olup sendikamıza gidelim,ankara bakanlığa gidelim durumumuzu anlatalım.sizden haber bekliyorum, birimizin bu işi organize etmesi lazım.geç kalmadan. eşlerimizle birlikte gidelim görüşelim. telefonum:5059501685
230680
19.07.2010 - 13:23  
ben istanbulda eşim düzcede görev yapıyor mayıs ayında isteğe bağlı yer değiştirmelerde eşim istanbula benim yanıma tayin istemedi. nasıl olsa özür grubundan tayin isteyeceğiz diye. kılavuz yayınlandı kılavuzda "Her ikisi öğretmen olan eşlerden isteğe bağlı yer değiştirme döneminde, yer değiştirme şartlarını taşıdıkları halde başvurmayan" öğretmenler özür grubundan yer değiştirmelerde istekte bulunamaz diye bir madde var personel meb i aradım evet tayin isteyemezsiniz dediler.kılavuzda ancak bir sonraki yılın aynı yer değişirmr döneminde yani 1 yıl sonra tayin isteyebilir diyor.Meb i aradım şubatta isteyebilir dediler.hangisi doğru bilmiyorum. bizim durumumuzda olan başka arkadaşlar varmı?
ceylan
18.07.2010 - 21:20  
arkadaşlar bizim durumumuzda olan yani eşi il dışı tayin istememiş olup eş özrünü bekleyen hata yaptığını farketmeyen bir sürü insan var.şuan farkında değiller.26 temmuzda engelle karşılaştıklarında anlayacaklar.çok geç olmadan biz neler yapabiliriz.paylaşalım lütfen.
ceylan
18.07.2010 - 19:30  
huntsman,orhandağdelen,198243,başkomutan33 hocalarım bugün aynı gerçekle karşılaştık.kendimizi eş durumuna odakladığımız için 3.11 maddesini okuyup 3.12 maddesini kaçırmışız.ne yapabiliriz.birlik olalım.haberleşelim.aynı durumdayız.numaram:05053517283
BAŞKOMUTAN
18.07.2010 - 15:04  
Sayın Sendika Genel Başkanı İsmail KONCUK, Bu feryadımız size ulaşır mı bilmiyorum, geç kalınmadan, diğer konularda gösterdiğiniz hassasiyeti bizim sorunumuza da göstereceğinizi umut ederek bekliyoruz.biz yönetmeliği iyi okumayarak bir hata yaptık, ama bizi de onay makamlarından kimse uyarmadı.bak eşin tayin istiyor sen de iste demedi.bizim durumumuzda şu an sitenize yazan onlarca öğretmen var.özür gurubundan yararlanarak, eşlerimizden ve çocuklarımızdan ayrı kalmamak istiyoruz. eşimin çıkan tayinini iptal ettiremedik.personel genel müdürlüğünden telefonda ret cevabı aldık.tek şansımız özür gurubundan yararlanmak.Bizim durumumuzdan haberdar olduğunuz tememnisi ve sorunumuzun bakanlığa iletilerek, 26 temmuz dan önce bir çözüm bulunması dualarımızla çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.
198243
17.07.2010 - 23:37  
sendikamın değerli temsilcileri iller arsı atamalarda eşimin puanı az ve özür grubu atamalarında isteriz diye tayin istemedik. yayımlanan klavuza göre eşim benim yanıma tayin isteyemiyormuş. yani eşimle aramızda tam 1500 km mesafe olacak. nasıl yapacağız bilmiyorum. allah aşkına bize yardım edin. yanlışlıkla yaptığımız bir hatadan dolayı tam bir sene ayrı kalacağız.
umudum
17.07.2010 - 12:18  
Sayın Sendika Yetkilileri ve Avukatları; 26 Ağustostan önce İl Emri Hakkının geri verilmesi, 14 Eylülde atananların mağduriyetlerinin giderilmesi, ikisi de öğretmen olan eşlerden isteğe bağlıda başvuru yapan-yapmayan herkesin özür durumu atamaya başvuru yapabilmesi için üyeleriniz olarak desteklerinizi bekliyoruz.Şimdiden teşekkürler.
BAŞKOMUTAN
17.07.2010 - 10:06  
Türk eğitim sen in sayın yöneticileri, her ikiside öğretmen olan eşlerden isteğe bağlı yer değişikliği talebinde bulunmayan eş özür gurubundan yararlanamaz maddesi hakkında bakanlıkla görüşebilirseniz, bizlerin bu çaresizliğine bir çare bulursanız , emin olun sendikacılığın en hayırlı çalışmasını yapmış olursunuz.internetteki sitelerde takip ediyorum benim durumumda olan bir sürü öğretmen var. yazık çocuklarımız var. ailelerimizin parçalanmasına, huzursuz bir öğretmen toplumu oluşmasına meydan verecek bu maddelerin bir an önce 26 temmuz gelmeden düzeltilmesi temennisiyle yalvarıyoruz önce allah sonra size.(ne yapalım kaderimize razıyız ama bişeyler de yapmassak ne olacak, herşeye peki diyen kafa sallayan bir topluluk haline mi gelelim.)
ferdi
16.07.2010 - 21:50  
Bence top yekün iptal edilmeli, yönetmelikte; yönetmeliğe göre yapılan yer değişikleri de... Ben adaylığımın kalktığı 2006 yılından bu yana sendikanın üyesiyim bu yıl ilk defa tayin başvurusu yapacağım.Dünya benim başıma kopmuş gibi oldu.Yüksek lisans başvurusu yapacağım.lakin bi sorun var ünv. ler ağustos sonunda kabullere başlayacak.Yer deşikliği ise ağustos başında bitiyor.Şubatta giderim dedim meğerse yılda sadece bi kez yapılacakmış eee ne oldu şimdi ünv. gidebilmem için 1300 km yapmam gerekecek her gün gitmesem ünv. den atılacağım.şimdi bu tezatlar içerisinde soruyorum. NERDE EĞİTİM HAKKIM?
orhandagdelen
16.07.2010 - 18:48  
Sayın Sendika yetkilileri; sizden şunu ısrarla talep ediyorum,lütfen sesimi duyum,ben Amasya'da sendikamızın temsilcisiyim.İl emri mutlaka olmalıdır. Bunun dışında özellikle isteğe bağlı atamalara başvurmayanlar özür grubuna başvuramaz diye bir ifade var.Böyle bir saçmalık olamaz.Başvuru yapsak da zaten çıkmayacaktı.Puanlar eşimin puanının 4 - 5 katı.Sadece isteğe bağlıya başvuru yapmadık diye özür grubuna nasıl başvuramıyoruz anlaşılır gibi değil.Bu konuda da bakanlığa yazı yazmanızı diliyorum.
mukut31
16.07.2010 - 16:57  
Cidden cok yoruldum. Dun aksam saat 12de esimin ve benim yasadiklarimi tahmin bile edemezsiniz. Aciktan atama ile gittim, ne zaman geri gelecegim bile belli degil. Hadi esimi bir kenara biraktim. Annem rahatsiz, romatoid artritden elleri ayaklari tutmuyor. Zaten evlendikten sonra ev bile acamadim annemin yaninda kaldik; cunku yardima muhtac. Onun icin bile gelemiyorum. AKPnin dedigi su, esinin ne hali varsa gorsun, cocugunuz falan olmasin tohuma kacin........, ailen surunsun ve olsun. onu da ........... Allah onlari nasil biliyorsa oyle yapsin.... Eger bu hukumete oy verirsem beni allah nasil biliyorsa oyle yapsin. Referandumda da oyum kesinlikle hayir olacak. Ben boyle bastan sagma bir is gormedim. Kendi adamlarini tayin donemi disinda ucuruyorlar, biz garibanlara gelince AL SANA.....diyorlar. Basin aciklamasiyla yonetmelik degisirtiren bir bunlar var herhalde.....Lanet olsun bunlara. Muhafazakariz diyorlar ama bunlarin ne allah korkusu var nede baska birsey. Eger bu kadar kisi hakliysak, tek digecegim ipte can versinler insallah.....
orhandagdelen
16.07.2010 - 13:56  
Sevgili sendika temsilcileri; " Her ikisi öğretmen olan eşlerden isteğe bağlı yer değiştirme döneminde, yer değiştirme şartlarını taşıdıkları halde başvurmayan eş ile farklı illeri tercih ederek yer değiştirmesi gerçekleşen öğretmenler eş durumundan yer değiştirme isteğinde bulunamayacaklardır." diye bir ifade var. Eşim ve ben kendimizi tamamen özür grubu atamasına yönlendirmiş durumdaydık. Tercih yapsak bile il dışı gelmeyecekti.Puanlar çok yüksek çünkü. Tek umudumuz özür grubu eş durumu. Bunu da bu ifadeyle elimizden alırlarsa söyleyecek söz bulamıyorum.Kavuşmaya çalışan insanları böyle mağdur ederlerse eğitim adına ne bekliyorlar acaba merak ediyorum. İsteğim bu konuda değerli sendikamızın girişimde bulunmasıdır.
sultan
16.07.2010 - 13:56  
2009 yılı eylül de açıktan atama ile atananlar (14. ve 15. maddeye göre) eş durumu özür sayılmıyor ki başvurular için 31 ağustos tarihi önemseniyor. Danıştayın daha önce böyle bir çalışma zorunluluğu ile ilgili yürütmeyi durdurma kararına rağmen ısrarla bir düzeltme yapılmadı. Hukuktan üstün kararları alıp düzeltme istemlerine karşı duyarsız kalarak uygulamayı sürdürüyor!!!! Ayrıca bakan aile bütünlüğünden yana ya(!) eşinizden ayrılmış iseniz ya da eşiniz ölmüş ise daha kolay yer değiştirmek!!! önemsenen tarih 15 eylül dü şimdiye kadar bu yıl içinde yapılan üm atamalarda, şimdi 31 ağustos çıktı???? doğrusu biz bakanlığa güvenmiyoruz artık hiç!!! bu şekilde öğretmenlerin psikolojisiyle eğitimin kalitesini düşünse çok iii olacak!!!
umudum
16.07.2010 - 13:16  
Bu konular hakkında açtığınız bir dava vardı.Ne zaman sonuçlanır acaba?EDİTÖR: Sayın hocam; yargı süreci devsm ediyor.bu konuda net bir şey söyleyemeyeceğiz.saygılar.
umudum
16.07.2010 - 13:13  
Sayın sendika yetkilileri, 2009 atamalarını 14 eylülde yapan MEB son gün olarak neden 31 Ağustosu belirliyor.Biz mi istedik eylülde göreve başlamayı.Lütfen bu konuya ve elimizden alınmış olan il emri hakkımıza çözüm arayışında bulunmanızı bir üyeniz olarak rica ediyorum.
esesti
16.07.2010 - 11:47  
2009 ağustos ve 2010 şubat dönemi uygulanan ' İL EMRİ ' neden kaldırıldı?
slmn
16.07.2010 - 10:16  
İl emri verilsin.Lütfen bu konuda birşeyler yapın.
Bozbey
16.07.2010 - 01:00  
2010 ŞUBAT DÖNEMİNDE "İL EMRİ" UYGULAMASI VARDI. ŞİMDİ NE OLDU DA BU UYGULAMA KALDIRILDI?! MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINI ANLAMAK ÇOK ZOR!!
huntsman
15.07.2010 - 23:42  
Sendikamın değerli temsilcileri. İller arası yer değiştirme ile tayinim edirneye çıktı. eşimin puanı az diye istemedik. Klavuzu okumama rağmen eşlerin birlikte tayin istemesi gerektiği maddesini gözden kaçırmışım. Bu duruma göre eşim benim yanıma 1 yıl boyunca tayin isteyemiyormuş. Tayinimi de iptal ettiremedim. Bu konuda lütfen bize yardım edin. Yardım edeceğinize inanınıyor ve saygılar sunuyorum...
2105
15.07.2010 - 17:57  
zaten aftan dolayı yeterince mağdur olduk.Birde il emri verilmedi sendikamızın bu konuda desdeklerini bekliyoruz teşekkürler.
dadada
15.07.2010 - 17:41  
Bu hareket tarzı milli eğitimde artık gelenek halini aldı. Br önceki dönemde verilen haklar geri alınıyor,geceden sabaha ani yönetmelik değişiklikleri yapılıyor.İl emri de elimizden alındı.Sendikamızın yardımcı olmasını bekliyoruz.
cagriyagan
15.07.2010 - 16:59  
iyi günler; işte beklenen gün geldi ve meb gene hüsrana uğrattı. başvuru süresi sonlanmadan bu konuda acil adımlar atmanızı bekliyoruz.
nagiş
15.07.2010 - 15:20  
şubat atama döneminde olan il emri bu kılavuzda kaldırlmış hakkımız olanı hiçbir gerekçe göstermeden kaldırabiliyorlar.Lütfen bu konu ile acil olarak ilgilenin
dadada
15.07.2010 - 15:08  
İL EMRİ NEREDE?
tosunlu13
15.07.2010 - 15:05  
2 yıldır Türk Eğitim-Sen üyesiyim. Şimdiye kadar herhangi bir sorun için sendikamızı rahatsız etmedim ancak şimdi bir isteğimiz var. Özür durumu için yayınlanan klavuz da ((( İL EMRİ ))) ifadesi geçmemektedir. Eşimizin yanına gitmek En az şubat ayında gidenler kadar hakkımızdır diye düşünüyorum. 6 ay içinde yapılan iki özür durumu ataması arasında böyle önemli bir değişimin olması çok saçma. Çünkü Nimet Çubukçu İl emrini getirdiğini sözlü ve yazılı olarak duyurmuştur. Sendikamızdan isteğimiz bu Saygılar...
sezai
15.07.2010 - 14:36  
Ben ve benim tanıdığım onlarca Türk Eğitim Sen üyesi arkadaş eş tayini isteyecek ama İL EMRİ olmadığı için birçoğumuz atanamayacağız.Lütfen sendikamız başvurular başlamadan bu durumu Milli Eğitime AİLE BÜTÜNLÜĞÜ açısından dile getirsin.
sanemsoz
15.07.2010 - 13:35  
il emri verilmemiş,lütfen bişeyler yapın...
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.