ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN CNNTÜRK`TE YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKAN, YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİ
ŞUBELERDEN HABERLER

Rize
EĞİTİM BİR -SEN’DEN RTE ÜNİVERSİTESİNDE USULSÜZLÜKKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİLİK BİNASI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, DİNAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEDEN, EVCİLER İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, HOCALAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEMİZCE DAZKIRI İLÇE TOPLANTISIAnkara 5
TÜRK EĞİTİM – SEN 5 NO’LU ŞUBE İLÇE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI BEYPAZARI’NDA YAPILMIŞTIRAnkara 5
ANKARA 5 NO’LU ŞUBE’DEN BAŞBAKAN’LIĞA DİLEKÇETekirdağ
TEKİRDAĞ ŞUBE: “ÖĞRETMEN SAHİPSİZ DEĞİLDİR”Kocaeli 1
KOCAELİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİ ZİYARETİKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, KAMU ÇALIŞANLARINA KARŞI UYGULANAN ŞİDDET VE TACİZE KINAMAEskişehir 2
ESKİŞEHİR 2 NO’LU ŞUBEDEN MEZUNİYET TÖRENİAnkara 2
ANKARA 2 NO’LU ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIİstanbul 6
TÜRK EĞİTİM-SEN İSTANBUL 6 NOLU ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISIKaraman
KARAMAN ŞUBE; ARSIZLIĞIN BU KADARI! ERMENEK’TE NELER OLUYOR?Konya 2
KONYA 2 NO’LU ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIİstanbul 8
İSTANBUL 8 NO’LU ŞUBE, MOBBİNGÇİ MÜDÜRÜ PROTESTO ETTİAmasya
AMASYA ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTISivas
SİVAS ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIKayseri 1
KAYSERİ ŞUBE’DEN, 4 NİSAN’DAKİ MİTİNGE KATILIM ÇAĞRISI


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
44,136,608
Sayfa izlenimi aldık.
MEB PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ
Oy Sayısı : 14
Yayın Tarihi
23.07.2010 - 15:39
Okunma Sayısı
9,825

Yazdır

         Millî Eğitim Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de Yayımlandı.

         Yönetmelikle ilgili yorumlarınızı sendika şubelerimize veya Genel Merkeze ileterek, sendikamıza ışık tutmuş olursunuz.

          Yönetmelikte başarı puanı 70 olarak ilan edilmiştir. Bu durum Başbakanlık tarafından yayınlanan çerçeve yönetmelik gereğidir. 70 puan problemine daha önce Konfederasyonumuzca dava açılmış ve yüksek olduğu iddia edilmiştir. Dava devam etmektedir.

             TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ 

             İlgili Yönetmelik İçin Tıklayınız.

            İlgili Yönetmeliğin Değişiklik Yapılmış Son Hali İçin Tıklayınız. 

 

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
dsali
28.07.2010 - 11:40  
2008 yılında yapılan unvan değişikliği sınavında bilgisayar teknikerleri teknisyen olarak müracaatta bulunabiliyordu. Bu yönetmelikle teknikerlerin teknisyen olarak atanmasının önü kesilmiştir. Teknikerlik Meslek yüksek okulu mezunu olarak edinilen bir unvan teknisyenlik ise mesleki ve teknik ortaöğretim mezunu olarak edinilen bir unvan. Dolayısıyla bir üst okulu bitirmiş olan düz lise çıkışlı teknikerler teknisyenliğe yani bir alt kadroya atanamıyor. Meb bilgisayar teknikeri unvanıda açmıyor. Bu nedenle bilgisayar teknikerleri hiç bir zaman kendi mesleklerini yapamayacaklar. Bu işlemin kamu yararına olduğunu düşünmüyorum. Yönetmeliğin ilgili maddesinin iptali gereklidir.
adalet
27.07.2010 - 08:40  
MEB yükselme yönetmeliği yayınlandı. ancak sendikamızın dava açtığı Genel Yönetmeliğin boş kadro sayısının 3 katı personel MEB yükselme yönetmeliğinde de yer almıştır. bu durumda şartları tutmasına rağmen sınava giremeyecektir.
adalet
26.07.2010 - 12:54  
Genel yönetmelğin 7 maddesinin 2 fıkrasına açılan dava biran önce yürütmenin durdurulması yönünde sonuçlanması lazım. yoksa sartları tutmasına rağmen birçok arkadaş takdir veya aylıkla ödül alamadığı için sınava giremeyecektir.
altan40
25.07.2010 - 01:33  
Görevde yükselme sınavına neden herkes giremiyor? Önce açılacak kadronun üç katı seminere alınacak, tabi burada ek-1 (ödüller)etkili olacak. sonrasında ise sınav yapılacak. Bence bunun tam tersi yapılmalı. Önce sınav yapılmalı, sonra ek-1 hesaplanarak puanlar oluşturulmalı. Lütfen bu konunun takipçisi olunuz. Yoksa sınava bile giremeyeceğiz.
MESTANER
24.07.2010 - 21:09  
Bir köy okulu 60 öğrenci, 6 öğretmenli ve A tipi. Şehirdeki 750 öğrnecili, 60 öğretmenli lise B tipi. Köyde çalışan müdür 3 yılda, şehirdeki 5 yılda milli eğitim müdürü olabiliyor. (İkisinde de çalıştım. Köyde 5 yıl toplamda karşılaştığım sorunlarla ilçede 1 haftada karşılaşıyorum.) Bu da mevzuat ve adalet. Okul tipleri yeniden tanımlanmalıdır.
M.Akkaş
24.07.2010 - 20:35  
Öğrecisi memnun değil, Hizmetlisi Memnun değil, Memuru memnun değil, Öğretmeni memnun değil, Müdürü memnun değil peki bu işten kim memnun olacak varmı başka anket yapacağım bir sınıf Allah tan korkuyor ve kul hakkının ne olduğunu biliyorlarsa Türkiye Cumhuriyeti devletinin adaletini toz kondurmayıp bıraksınlar Adaletli insanlar bu işi yapsın. İzmir gibi bir büyük şehirde Gaziemir ilçesinden karabağlar ilçesini öğretmen atıyor il dışı kontenjanından ayrıca norm açığı olmadığı halde, bu okulda bir memur ata diyoruz 70 puanda 70 puan diyor Ozaman bende diyorum her halde bu uslsüz atadıklarını memurluk yaptıracak her halde Müdürleri de değiştirseniz, Kadrolaşmaya çalışmalarınız TÜRK EĞİTİMSEN LİLER OLARAK YOLUMUZDAN ŞAŞMAYACAĞIZ makam sahibi olmak ve sadece kendi kişisel çıkarlarını düşünerek Sendikamızdan istifa edenler dışında kalan tüm üyelerimize çok teşekkür ediyor bunlara hiç üzülmüyor Gerçek adaleti savunanların kim olduklarını öğreniyorum Sendika başkanımızı, Ekibini ve tüm üyelerini tebrik ediyorum
sahinberkay
24.07.2010 - 19:21  
EK1 form üzerinden yapılacak çağrıda, 15 yıllık yüksek lisans mezunu bir öğretmen, 10 yıllık ve bir aylıkla ödül ile bir takdir belgesin sahip bir öğretmene göre geriye düşmektedir. Doğal olarak kimi isterlerse onu ödül belgeleriyle destekleyebileceklerdir.
smf_2121
24.07.2010 - 13:08  
Sayın Genel Başkanım ve Degerli Sendika Yöneticileri ; 18 Nisan 2010 M.E.B Açmış oldugu 5058 Memur Kadrosu İçin Personel Görevde Yükselme Sınavına 7200 Yakın Aday başvurmuş olup Sadece 1725 Kişi bu sınavda başarılı olmuştur. Boş kadrolara yapılan tercih atamalarında ise ancak 1685 Kişi yerleşmiştir. Kalan 40 Kişi yanlış tercih vs. gibi nedenlerden atanamamıştır. Örnek Olarak İlimiz Diyarbakırda Boş olan 96 kadroya kazanan 48 kişiden 46 kişinin ataması yapılmış olup 50 kadro halen boş bulunmaktadır. Buradan Siz Sayın Başkanımız ve Degerli Sendikamızdan bu konuda magdur olan Türkiye Geneli 40 Hizmetli Pesonel için ikinci bir yerleştirme açılması için bakanlık nezlinde girişimlerde bulunmanızı istirham ederim. Son olarak M.E.B Bilgi edinme kanunundan bana gelen sınav istatiklerini paylaşmak istiyorum. Başarılarınızın Daimi Temenisi ile Saygı ve Sevgilerimle. Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Cevap Metni : 1.Sınavı Kazanan Aday Sayısı :1725 2.Ataması Yapılan Aday Sayısı :1685 3.Ataması Yapılmayan Aday :40
tugo_m
24.07.2010 - 00:41  
Görevde yükselme yönetmeliğinde (ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI) İhtiyacın 3 katını eğitime alması ile ilgili maddenin iptali için gerekenin yapılmasını sizden talep ediyorum. Niçin yıl şartını tamamlayan herkes sınava giremiyor da Ek 1 de puanı yüksek olan (ödülü bol olan) eğitime alınıp sınava giriyor. Eğitime Münhal kadronun 3 katı illa alınacaksa; sınava yıl şartı tutanların hepsi girebilmeli ve münhal kadronun 3 katı bu sınavdan başarılı olanlardan seçilmeli düşüncesindeyim. Diğer türlü sınavdan 90-100 alabilecek olan arkadaşlarımız varken ödülü bol olanlar 70 le atanacaklar. Bunun neresi ADALET olacak ki. Bu ihtiyacın 3 katı meselesini çözün veya çözdürün lütfen.çalışan hak eden kazansın... SAYGILAR.
30811786688
23.07.2010 - 23:30  
yönetmenlik tam akp zihniyetine göre yapılmış istedigi tayini yapacak istedigini yapmayacak aglama duvarı üretecek bir yapı bunlar başkalarının aglamasını duymaz mutlaka kendi aglaması olmalı
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.