ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
`FERTLER ÖLÜR MİLLETLER YAŞAR`
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK: TÜM MEMURLAR HAKLARINI KORUMALIDIR
ŞUBELERDEN HABERLER

Rize
EĞİTİM BİR -SEN’DEN RTE ÜNİVERSİTESİNDE USULSÜZLÜKKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİLİK BİNASI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, DİNAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEDEN, EVCİLER İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, HOCALAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEMİZCE DAZKIRI İLÇE TOPLANTISIAnkara 5
TÜRK EĞİTİM – SEN 5 NO’LU ŞUBE İLÇE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI BEYPAZARI’NDA YAPILMIŞTIRAnkara 5
ANKARA 5 NO’LU ŞUBE’DEN BAŞBAKAN’LIĞA DİLEKÇETekirdağ
TEKİRDAĞ ŞUBE: “ÖĞRETMEN SAHİPSİZ DEĞİLDİR”Kocaeli 1
KOCAELİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİ ZİYARETİKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, KAMU ÇALIŞANLARINA KARŞI UYGULANAN ŞİDDET VE TACİZE KINAMAEskişehir 2
ESKİŞEHİR 2 NO’LU ŞUBEDEN MEZUNİYET TÖRENİAnkara 2
ANKARA 2 NO’LU ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIİstanbul 6
TÜRK EĞİTİM-SEN İSTANBUL 6 NOLU ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISIKaraman
KARAMAN ŞUBE; ARSIZLIĞIN BU KADARI! ERMENEK’TE NELER OLUYOR?Konya 2
KONYA 2 NO’LU ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIİstanbul 8
İSTANBUL 8 NO’LU ŞUBE, MOBBİNGÇİ MÜDÜRÜ PROTESTO ETTİAmasya
AMASYA ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTISivas
SİVAS ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIKayseri 1
KAYSERİ ŞUBE’DEN, 4 NİSAN’DAKİ MİTİNGE KATILIM ÇAĞRISI


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
43,653,818
Sayfa izlenimi aldık.
ÖĞRETMENLERİN NİSAN AYI ÖZÜR DURUMU YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU YAYINLANDI
Oy Sayısı : 18
Yayın Tarihi
25.03.2011 - 16:28
Okunma Sayısı
4,944

Yazdır

            Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2010 Yılı Yaz Tatili Dönemi Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu yayınlandı. Kılavuzda,  kadrolu öğretmenlerin 2011 yılı sağlık, eş ve öğrenim durumu özrü ile genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı “il içi” ve “iller arası” yer değiştirmelerine ilişkin başvuru ve atama işlemlerine dair hükümler yer almaktadır.

İlgili Kılavuz İçin Tıklayınız 

 

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
bengisu36
07.04.2011 - 11:08  
Evet eş özrü nedeniyle öğretmenleri bir yıl çalışma şartına bağımlı kılmalarını anlamak mümkün olamaz sanki öğretmenleri eşinden ailesinden ayırmakla eğitim kalitesini yükselteceklerinimi sanıyorlar amaç mantık ne anlamak zor iş yolluksa onuda vermesinler isteyen yok zaten ama bence ağustos eş özrünü bekleyen öğretmen arkadaşlar birlik olup 31 ağustos değilde bu tarihi sendika ve başka yönetici konumundaki kişiler aracolığıyla daha ileri bir tarihe çekmeleri sağlanabilir. Valla olmayacak iş yok yeterki ses duyrulsun yeterki mağduriyet medya önünde dile getirilsin valla medya yoksa işin içinde biraz zor olur gibi ama genede sendika yetkililerinin bu konuya seçim öncesi bir çözüm buldurmaları gerekli yoksa 1 dönem daha ailelerimizden uzak kalmaya devam edecez.
nesrin
01.04.2011 - 13:21  
Ben sözleşmeli öğretmenken aralık 2010 da kadroya geçtim zaten eşimden 1.5 yıl ayrı kaldım şimdi yaz döneminde eş özründen yararlanamayacak mıyım sağlık özründe olduğu gibi bizdede 1 yıl bekleme süresini kaldırmalılar ki sınavın iptal edilip 31 ağustosta atamamızın olmaması bizim suçumuz değildi zaten yeteri kadar madur olduk bari ağustos döneminde eş durumundan faydalanalım lütfen bu konu üzerinde dururmusunuz.
teknik_42
01.04.2011 - 01:25  
Kesinlikle MEB ile görüşülüp özür atamalarıda yazın yapılmaldır.
teknik_42
01.04.2011 - 01:23  
Böyle atama dönemleri mi olur ya. Dönemin ortasında öğretmen yer değiştirmesi yapılıyor. Şu yerdeğiştirmeler yaz tatilinde yapılmalıdır. Arada atamalarda tüm düzen alt üst oluyor.
009
29.03.2011 - 15:19  
iyigünler.tamam en önemli gündem kpss yüzünden mağdur olan arkadaşlar için ek atama.yalnız diğer arkadaşlarım gibi bende magdurum görevimi istekli ve mutlu yapamıyorum.2010 mayıs ayına kadar,eş durumu tayınlerı için bir önkoşul aranmıyordu son bir yıldır,zorunlu hızmet suresı çalısanları olarak 1 yıldan önce eş durumu tayını ısteyemıyoruz.böyle bır mevzuat olabılırmı?mutsuzuzz.....eşim turkıyenın bır ucunda ben ve 1 yasındakı oğlum bır ucunda 24 saat yol bırbırımızı asla gormıyoruz.bır aıleyı boyle nasıl perısan ederler lutfen sayın sendıka yetkılılerı bızım içinde seçim öncesı bu konuda hassas davranıp ısrarcı olursanız çok mutlu olucaz tesekkurler.
halil
29.03.2011 - 15:00  
Bilindiği gibi; 2010 KPSS Sınavı 10 Temmuz 2010 tarihinde değil de Yolsuzluk; Talan ve Hırsızlık neticesinde 31 Ekim 2010 tarihinde yapılmak zorunda bırakılmıştır. Sınav Takvimindeki bu değişiklik Yerleştirme Takvimine de yansımış ve birçok eğitimci arkadaşımız mağdur olmuşlardır. Yerleştirme takvimine göre Ağustos 2010 döneminde ataması yapılacak olan öğretmenler bu 4 Ay gecikmeden dolayı Aralık 2010 ayında atamaları gerçekleşmiş ve göreve başlamışlardır. Türk Eğitim-Sen bu meselenin her aşamasında müdahil olmuş, bu hırsızlığın ve gecikmenin yarattığı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için Özür Durumundan Tayin Takvimine müdahale edilmesini istemektedir.şöyle ki; Özür Durumundan Atamalar yılda 2 defa Ağustos ve Şubat Dönemlerinde yapılmaktadır.Özür Durumu Tayinlerinde ilk atamada ‘1 yıl atandığı yerde çalışma zorunluluğu’ bulunmaktadır. İşte meselede burada ortaya çıkıyor. Atama ve Yerleştirme Takviminde kayma meydana geldiği için Bu atanan öğretmenlerimiz normalde 2011 Ağustos Döneminde özür durumundan tayin isteyecekleri yerde Şubat 2012 Dönemi Özür Durumu tayinlerine kalmışlardır. Türk Eğitim-Sen ve özür durumundan 2011 Ağustosunda bir (1) Yılı dolmadığı için tayin isteyemeyecek olan bütün öğretmenler adına; Sendikamızdan Meselenin gündeme getirilmesi, geçici bir düzenleme ile öğretmenlerin 2011 Ağustos Özür Durumu tayin haklarının; Bu Hırsızlık,Talan ve Gecikmeye kurban edilmemesi için gereğinin yapılmasını arz ederim.
ah3207
27.03.2011 - 14:41  
sayın sendika yetkilileri. şimdi bu nisan ortasında yapılan özür durumu tayininde eğitim öğretim aksamayacak mı?,eğitim öğretim aksayacak diye yılda bir ilk atama yapılacağını söyleyen bakan nerede? şimdi noldu. 600-700 lira ile ücretli öğretmenlik yapan bizler şimdi yine telaşa düştük. Acaba bizim olduğumuz okula mı gelecekler diye. niye ilk atama yapılırken eğitim öğretim aksıyor da özür durumu yapılırken aksamıyor. yanlış anlamayın. ben özür durumu yapılmasına karşı değilim. uygulamadaki ikiliğe karşıyım. ve ayrıca ücretli öğretmenlik yapanların da sözleşmeli olarak alınması hakkında bir çalışma yapmanızı istiyorum
1428
27.03.2011 - 01:07  
289040 No'lu üyenizim. Eşim 4 Haziran 2010'da Açıktan atandı.KPSS kopya skandalı sebebiyle Ağustos ataması gecikti.Buna rağmen eşim 1 Eylül 2010 tarihinde göreve başladı. Bu değişen mevzuat en son çalıştığı ilde 31 Ağustos günü itibarıyla 1 yılı doldurmuş olması şartı getiriyor. Bundan önceki 2009 Şubat atmasında sadece stajyerliğinin kaldırılmış olması şartı vardı.Bunu değiştirdin sebep - yok. Peki bari başlama tarihlerine göre yaz özür atama döneminin "31 Ağustos" ibaersini (güncelleseler), uzatsalar. Şimdi eşim 1 eylülde başladığı için sadece 1 günden bir atama dönemi mi kaçıracak. Ben Sakarya 'da görev yapıyorum. Eşim Siirt 'te ve Sakarya' ya çocuklarına kavuşmayı ümit ediyor. Ben sendika olarak bu konuda da haklarımızın takipçisi olacağınıza eminim.Sayglarımla.
TURUT
26.03.2011 - 15:58  
sayın sendika yetkilileri. ben 5 haziran 2010 tarihinde açıktan atama yolu ile atandım. fakat kpss sınavındaki usulsüzlüklerden dolayı malumunuz olduğu üzere 6 eylülde göreve başladım. açılacak olan eş durumu özründe 31 agustos baz alınırsa tayin isteyemeyeceğim. göreve eylülde başlamak benim hatam değil tamamen bakanlığın uygulaması. saygılarımla.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.