ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK BENGÜTÜRK`TE KAMU ÇALIŞANLARININ SIKINTILARINI DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK HALK TV`DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ.
ŞUBELERDEN HABERLER

Elazığ
ELAZIĞ ŞUBE,ELAZIĞ VALİSİNİ ZİYARET ETTİKaraman
ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILI KUTLU OLSUNÇorum
ÇORUM ŞUBE, EĞİTİM ÇALIŞANLARINA TİYATRO ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİRize
TÜRK EĞİTİM SEN RİZE ŞUBESİ’NDEN ÇOK ANLAMLI TALEPBalıkesir 1
BALIKESİR ŞUBE, ÜNİVERSİTE ZİYARETLERİNDE BULUNDU


Karaman
KARAMAN ŞUBE, İSTİKLÂL MARŞI’MIZIN KABULÜNÜN 94. YILI KUTLU OLSUNBurdur
BURDUR ŞUBESİ KARAMANLI İLÇE TEMSİLCİLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ YEMEKLİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDIAydın
AYDIN ŞUBE, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE KAHVALTI DÜZENLEDİMuğla
MUĞLA ŞUBE, KÖYCEĞİZ'DE ''KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.Şanlıurfa
TÜRK EĞİTİM-SEN VİRANŞEHİR TEMSİLCİLİĞİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADISakarya
SAKARYA ŞUBE, İLÇE TEMSİLCİLERİYLE TOPLANTI YAPTISakarya
SAKARYA ŞUBE,İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.Sakarya
SAKARYA ŞUBESİ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ ZİYARET ETTİKocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE,KADINLAR GÜNÜ SEBEBİYLE KAHVALTI DÜZENLEDİ.İstanbul 8
İSTANBUL 8 NO’LU ŞUBE, KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE KAHVALTI DÜZENLEDİIsparta
ISPARTA ŞUBE,8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTINiğde
NİĞDE ŞUBE, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIMuğla
TÜRK EĞİTİM SEN MUĞLA ŞUBESİ MARMARİS TEMSİLCİLİĞİ ''DESTANLAŞAN TÜRKÜLER''GECESİ DÜZENLEDİMuğla
MUĞLA ŞUBE, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.Karaman
KADINA BAKIŞ VE MEDENİYET


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
42,786,618
Sayfa izlenimi aldık.
MEB, MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAV SONUÇLARINI YENİDEN DEĞERLENDİRDİ
Oy Sayısı : 11
Yayın Tarihi
12.05.2011 - 16:08
Okunma Sayısı
10,879

Yazdır

            Türk Eğitim Sen olarak 31.10.2009 tarihli Eğitim Kurumları Müdür Yardımcılığı Sınavında hatalı olduğunu düşündüğümüz, A Kitapçığı 12. (B kitapçığı 14.) Soru ile A Kitapçığı 100. (B kitapçığı 41.) Sorularının yeniden değerlendirilmesi için yaptığımız itirazın reddine ilişkin işlemin iptali istemiyle Ankara 3. İdare Mahkemesinin 2009/1702 E. Sayılı dosyası ile dava açmıştık. Davamız halen devam etmektedir.

Aynı soruların iptali istemiyle bir başkası tarafından Ankara 8. İdare Mahkemesinde açılan davada, tarafımızca da iptali istenen 2009 Müdür Yardımcılığı Sınavı A Kitapçığı 12. ve 100. Sorularının yürütmesi durdurulmuştur. Sınav Kılavuzunun 10/e maddesinde, hatalı olduğu tespit edilen soruların doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirileceği düzenlenmiştir. Bu bağlamda, 2009 Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçları yeniden değerlendirilerek, yeni sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının resmi web sitesinde duyurulmuştur. Bu durumda, yürütmesi durdurulan sorular açısından, daha önceki cevap anahtarında doğru kabul edilen şıkları işaretleyenlerin sınav puanlarında herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacak, ancak soruyu boş bırakan ya da yanlış işaretleyenlerin sınav puanlarında artış meydana gelecektir.

 

 

Yeni Sonuçlar İçin Tıklayınız

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
ALPARSLAN
23.01.2012 - 21:03  
Sendikamızın bu konuda sınavı yargı kararı ile kazanan üyelerini malesef yanlız bıaktığını düşünüyorum. Bu konuyu bu tarihten sonra bir daha dile getirmediniz. Halbu ki ele aldığınız her konuyu hemen hallediyorsunuz...Ayrıca pesonel genel müdürlüğüne gönderdiğiniz sınavı yeni kazananlara yönelik yeni atamalar yapılması gerektiği hakkında yazı yazıp talepte bulunabilirdinz.(EDİTÖR:HER İSTEĞİMİZ OLSAYDI MÜCADELEYE GEREK KALMAZDI BU KONUDA ŞAHSİ DAVA AÇMAK DAHA SONUÇ ALICI OLABİLİR.KONUYU SENDİKA AVUKATLARIMIZLA DEĞERLENDİRİNİZ.)
Engin
19.05.2011 - 10:32  
Bakanlık nezdinde girişimde bulunularak yeniden değerlendirilen sınav sonuçlarına göre valilikler son defa sınava dayalı atama yapmalıdır. Bu konuda sendikanızın hak takipciliği yapmaya devam etmedeki tutarlılığı ve öğretmenlerine verdiği değeri yine ortaya koyacağınıza inanıyorum. Bizlerin sesini duyunuz...
alperen
18.05.2011 - 15:23  
sayın sendika yetkilileri benim puanım 59 idi şimdi 60 oldu,,ankarada son atamada bir çok kişi 60 ile atandı ben başvuramadım,,,yine ankara içerisinde bir çok kurumda hala boş müdür yardımcılığı kadrosu var,,,ne yapmamız gerekiyor,,sendika yoluyla mahkemeyemi gidelim
hamzai
17.05.2011 - 21:17  
Üyeniz olarak bizi bu süreçte yalnız bırakmayınız. En azından sitede örnek dilekçe yayınlayarak destek vermenizi bekliyoruz. Sırf bakanlığın inadı yüzünden hak kaybına uğramamızı görmezden gelmeyeceğinizi düşünüyoruz.
ferdi55
17.05.2011 - 12:46  
Sayın sendika yöneticilerim. Diğer yorumlarda da iletildiği üzere yeni puanlara dayalı olarak tekrar atama talep etmekteyim. Bu konuda çalışmalarınızı bekliyoruz.
ramsert
15.05.2011 - 11:27  
Bakanlık nezdinde girişimde bulunularak yeniden değerlendirilen sınav sonuçlarına göre valilikler son defa sınava dayalı atama yapmalıdır.
5513255
13.05.2011 - 13:23  
zaman çok kısa ve acil lütfen bizim puan durumlarımızla ilgilenin, çünkü düzeltme işinde muhattap bulamıyorum puanım 64 ama 62 görülüyor. son bir kaç saat kaldı!
hamzai
12.05.2011 - 20:12  
Üyeniz olarak sendikamızdan Bakanlık nezdinde puanı yükselenler için bir başvuru daha verilmesi için girişimde bulunmanızı talep ediyoruz. Bireysel olarak dava gerek olmadan hakkımız iade edilsin, daha iyi yere atanacakken MEB'in gereksiz inadığı uğruna mağdur edildik. Sendikamızın bu konuda da farkını göstereceğini biliyoruz ve sendikamıza güvenimiz tam.
uzman
12.05.2011 - 19:14  
Değerli meslektaşlarım 2005 yılı müdüryardımcılığı sınavından 67 puan aldım puanıma itiraz ettim tarafıma aynı puan gönderilerek hiçbir değişiklik yapılmadı.Daha sonra soruların yanlışlığı ile ilgili bir değerlendirme yapılarak 69.500 küsürlü bir puan olarak değiştirildi.Sonra iptaledilen sorular olduğu için tekrar puan hesaplandı ve yine aynı puan .2009 yılı müüdr yardımcılığı puanım 59.00!duşimdi yine 59.00.Ben bu konuyla ilgili hiçbir değerlendirmeye güvenmiyorum.2005 yılındaki sınav sonucu 8 soru iptal edildi sonuç böyle.İdarecilikle ilgili ne istek kaldı nede çalışma şevki.Artık bu haberlere gülüp geçiyorum.Hiç bir inandırıcılıkları kalmadı. Saygı ve selamlar.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.