ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK, OLAY TV'DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRİYOR.
GENEL BAŞKAN BENGÜTÜRK' E KONUK OLDU.
ŞUBELERDEN HABERLER

Hatay 2 (İskenderun)
HATAY 2 NOLU ŞUBE’YE BAĞLI DÖRTYOL TEMSİLCİLİĞİMİZ AHDE VEFA GECESİ DÜZENLENDİ.Kars
KARS ŞUBESİ NUH YURDU NAHÇIVAN-90 PROGRAMINA KATILDI.Mardin
MARDİN ŞUBE, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE ŞEHİT ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI.Konya 2
KONYA ŞUBELERİ KADIN KOLLARI KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ VE ILGIN TEMSİLCİLİĞİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.İzmir 3
İZMİR 3 NO’LU ŞUBE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KAHVALTI ETKİNLİĞİNDE BİRARAYA GELDİ.Manisa
GÖLMARMARA TEMSİLCİLİĞİ GELENEKSEL ÖĞRETMENLER GÜNÜ YEMEĞİ DÜZENLEDİ.Burdur
BURDUR ŞUBESİ, ALAN ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA OKULLARI ZİYARET ETTİ.Afyonkarahisar
ÇAY İLÇE TEMSİLCİLİĞİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.Afyonkarahisar
AFYON AKÜ ÜNİVERSİTE TEMSİLCİLİĞİ TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLEDİ.Karabük
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE KURUM İDARİ KURULU TOPLANTISI YAPILDI.Giresun
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇELENK KOYMA TÖRENİNDE YAPILAN AYRIMCILIĞI KINIYORUZMuş
MUŞ ŞUBESİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.Şanlıurfa
ŞANLIURFA ŞUBE İLÇE VE İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI.Giresun
GİRESUN ŞUBE İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ.Isparta
ISPARTA ŞUBESİ İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI.Burdur
BURDUR ŞUBESİ, BURDUR VE BUCAK’TAKİ OKULLARI ZİYARET ETTİ.Antalya 1
ELMALI İLÇE TEMSİLCİLİĞİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.Burdur
BURDUR ŞUBESİ YEŞİLOVA İŞ YERİ TEMSİLCİLİLERİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİBurdur
BURDUR ŞUBESİ, İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ.İzmir 1
ÖDEMİŞ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ AŞURE DAĞITTI.


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
37,249,818
Sayfa izlenimi aldık.
MEB, MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAV SONUÇLARINI YENİDEN DEĞERLENDİRDİ
Oy Sayısı : 11
Yayın Tarihi
12.05.2011 - 16:08
Okunma Sayısı
10,752

Yazdır

            Türk Eğitim Sen olarak 31.10.2009 tarihli Eğitim Kurumları Müdür Yardımcılığı Sınavında hatalı olduğunu düşündüğümüz, A Kitapçığı 12. (B kitapçığı 14.) Soru ile A Kitapçığı 100. (B kitapçığı 41.) Sorularının yeniden değerlendirilmesi için yaptığımız itirazın reddine ilişkin işlemin iptali istemiyle Ankara 3. İdare Mahkemesinin 2009/1702 E. Sayılı dosyası ile dava açmıştık. Davamız halen devam etmektedir.

Aynı soruların iptali istemiyle bir başkası tarafından Ankara 8. İdare Mahkemesinde açılan davada, tarafımızca da iptali istenen 2009 Müdür Yardımcılığı Sınavı A Kitapçığı 12. ve 100. Sorularının yürütmesi durdurulmuştur. Sınav Kılavuzunun 10/e maddesinde, hatalı olduğu tespit edilen soruların doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirileceği düzenlenmiştir. Bu bağlamda, 2009 Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçları yeniden değerlendirilerek, yeni sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının resmi web sitesinde duyurulmuştur. Bu durumda, yürütmesi durdurulan sorular açısından, daha önceki cevap anahtarında doğru kabul edilen şıkları işaretleyenlerin sınav puanlarında herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacak, ancak soruyu boş bırakan ya da yanlış işaretleyenlerin sınav puanlarında artış meydana gelecektir.

 

 

Yeni Sonuçlar İçin Tıklayınız

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
ALPARSLAN
23.01.2012 - 21:03  
Sendikamızın bu konuda sınavı yargı kararı ile kazanan üyelerini malesef yanlız bıaktığını düşünüyorum. Bu konuyu bu tarihten sonra bir daha dile getirmediniz. Halbu ki ele aldığınız her konuyu hemen hallediyorsunuz...Ayrıca pesonel genel müdürlüğüne gönderdiğiniz sınavı yeni kazananlara yönelik yeni atamalar yapılması gerektiği hakkında yazı yazıp talepte bulunabilirdinz.(EDİTÖR:HER İSTEĞİMİZ OLSAYDI MÜCADELEYE GEREK KALMAZDI BU KONUDA ŞAHSİ DAVA AÇMAK DAHA SONUÇ ALICI OLABİLİR.KONUYU SENDİKA AVUKATLARIMIZLA DEĞERLENDİRİNİZ.)
Engin
19.05.2011 - 10:32  
Bakanlık nezdinde girişimde bulunularak yeniden değerlendirilen sınav sonuçlarına göre valilikler son defa sınava dayalı atama yapmalıdır. Bu konuda sendikanızın hak takipciliği yapmaya devam etmedeki tutarlılığı ve öğretmenlerine verdiği değeri yine ortaya koyacağınıza inanıyorum. Bizlerin sesini duyunuz...
alperen
18.05.2011 - 15:23  
sayın sendika yetkilileri benim puanım 59 idi şimdi 60 oldu,,ankarada son atamada bir çok kişi 60 ile atandı ben başvuramadım,,,yine ankara içerisinde bir çok kurumda hala boş müdür yardımcılığı kadrosu var,,,ne yapmamız gerekiyor,,sendika yoluyla mahkemeyemi gidelim
hamzai
17.05.2011 - 21:17  
Üyeniz olarak bizi bu süreçte yalnız bırakmayınız. En azından sitede örnek dilekçe yayınlayarak destek vermenizi bekliyoruz. Sırf bakanlığın inadı yüzünden hak kaybına uğramamızı görmezden gelmeyeceğinizi düşünüyoruz.
ferdi55
17.05.2011 - 12:46  
Sayın sendika yöneticilerim. Diğer yorumlarda da iletildiği üzere yeni puanlara dayalı olarak tekrar atama talep etmekteyim. Bu konuda çalışmalarınızı bekliyoruz.
ramsert
15.05.2011 - 11:27  
Bakanlık nezdinde girişimde bulunularak yeniden değerlendirilen sınav sonuçlarına göre valilikler son defa sınava dayalı atama yapmalıdır.
5513255
13.05.2011 - 13:23  
zaman çok kısa ve acil lütfen bizim puan durumlarımızla ilgilenin, çünkü düzeltme işinde muhattap bulamıyorum puanım 64 ama 62 görülüyor. son bir kaç saat kaldı!
hamzai
12.05.2011 - 20:12  
Üyeniz olarak sendikamızdan Bakanlık nezdinde puanı yükselenler için bir başvuru daha verilmesi için girişimde bulunmanızı talep ediyoruz. Bireysel olarak dava gerek olmadan hakkımız iade edilsin, daha iyi yere atanacakken MEB'in gereksiz inadığı uğruna mağdur edildik. Sendikamızın bu konuda da farkını göstereceğini biliyoruz ve sendikamıza güvenimiz tam.
uzman
12.05.2011 - 19:14  
Değerli meslektaşlarım 2005 yılı müdüryardımcılığı sınavından 67 puan aldım puanıma itiraz ettim tarafıma aynı puan gönderilerek hiçbir değişiklik yapılmadı.Daha sonra soruların yanlışlığı ile ilgili bir değerlendirme yapılarak 69.500 küsürlü bir puan olarak değiştirildi.Sonra iptaledilen sorular olduğu için tekrar puan hesaplandı ve yine aynı puan .2009 yılı müüdr yardımcılığı puanım 59.00!duşimdi yine 59.00.Ben bu konuyla ilgili hiçbir değerlendirmeye güvenmiyorum.2005 yılındaki sınav sonucu 8 soru iptal edildi sonuç böyle.İdarecilikle ilgili ne istek kaldı nede çalışma şevki.Artık bu haberlere gülüp geçiyorum.Hiç bir inandırıcılıkları kalmadı. Saygı ve selamlar.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.