ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN CNNTÜRK`TE YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKAN, YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİ
ŞUBELERDEN HABERLER

Isparta
ISPARTA ŞUBE, 23 NİSAN İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAdana 1
ADANA ŞUBE, “MİLLİ EGEMENLİK, SOYKIRIM DEĞİL TÜRK MİLLETİNİN YAŞAMA HAKKINI MÜDAFA ETMESİDİR”Şanlıurfa
ŞANLIURFA ŞUBEDEN REKTÖR ZİYARETİMalatya
MALATYA ŞUBE, YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİÇorum
ÇORUM ŞUBE, 23 NİSAN ELMALI KÖYÜ İLKOKULUNDA COŞKU İLE KUTLADIKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, MİLLÎ EGEMENLİKNiğde
NİĞDE ŞUBE:NASIL OLSA “YIRTILAN DELİ BEKİR’İN YAKASI”Kayseri 2
KAYSERİ 2 NO’LU ŞUBE, TOMARZA İLE TEMSİLCİLİĞİ AÇILIŞI YAPTISakarya
SAKARYA ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIKütahya
KÜTAHYA ŞUBESİNDEN REKTÖRE ZİYARETKocaeli 1
KOCAELİ ŞUBEDEN, REKTÖR ZİYARETİYalova
YALOVA ŞUBE, ONURUMUZU ÇİĞNETMEYECEĞİZ TÜRK EĞİTİM- SEN, EĞİTİM- SEN , EĞİTİM-İŞTekirdağ
TEKİRDAĞ ŞUBE, OKULLARIMIZ TEHDİT ALTINDAŞırnak
ŞIRNAK ŞUBE, TÜRKİYE KAMU-SEN VE TÜRK EĞİTİM-SEN İL BAŞKANI TATAR’DAN POLİS HAFTASI MESAJIKaraman
KARAMAN ŞUBE, KMÜ PERSONELİ İÇİN TÜRK EĞİTİM-SEN YİNE ÜNİVERSİTEDE!İzmir 1
İZMİR 1 NO’LU ŞUBE, NÖBET EYLEMİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTIRize
EĞİTİM BİR -SEN’DEN RTE ÜNİVERSİTESİNDE USULSÜZLÜKKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİLİK BİNASI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, DİNAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEDEN, EVCİLER İLÇE TOPLANTISI YAPTI


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
44,359,995
Sayfa izlenimi aldık.
ÖĞRETMENE ROTASYONU MÜSTEŞARA SORDUK
Oy Sayısı : 58
Yayın Tarihi
05.10.2011 - 22:02
Okunma Sayısı
13,826

Yazdır

Merkez Yönetim Kurulumuz MEB Müsteşarı Emin Zararsıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Ziyarette Genel Başkanımız İsmail KONCUK öğretmen ve eğitim çalışanlarının yaşadığı pek çok problemi hem yazılı hem de sözlü olarak Sayın Emin ZARARSIZ’a ifade etti.

Genel Başkanımız İsmail KONCUK’un dile getirdiği bir konuda, öğretmenlere illerarası rotasyon yapılıp yapılmayacağı, sorusu idi.Bu soruya cevap veren Sayın Emin ZARARSIZ, öğretmenlere illerarası rotasyon dahil pek çok konunun tartışılabileceğini Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda bir fayda görmesi durumunda uygulanabileceğini, söyledi.

 

Sayın Müsteşarın bu açıklaması üzerine Genel Başkan İsmail KONCUK, öğretmenlere rotasyon uygulamasının vahim bir hata olacağını, eğitimin nitelik probleminin öğretmeni rotasyona tabi tutmakla çözülemeyeceğini, bırakınız öğretmeni müdür yardımcılarına, müdür baş yardımcılarına bile rotasyon uygulamasının eğitim, öğretime hiçbir katkısının olmayacağını söyleyerek, yönetimden birinci derece sorumlu olmayanlara yapılacak rotasyon hiçbir olumlu sonuç yaratmayacaktır, dedi.

 

Türk Eğitim Sen olarak MEB’in öğretmene iller arası veya il içi rotasyonu kendi içinde tartıştığını anlıyoruz. Aksi takdirde Sayın Müsteşar Emin ZARARSIZ, Genel Başkanımız İsmail KONCUK’un sorusuna, öğretmene rotasyon konusunda bir çalışmamız bulunmamaktadır, diye cevap verirdi.

 

Sayın Müsteşarın verdiği cevap, öğretmene rotasyon konusunun ciddi şekilde MEB içerisinde tartışıldığını göstermektedir. Bu geri dönülmez yola girmeden Milli Eğitim Bakanlığını uyarıyoruz, öğretmene rotasyon gibi saçma sapan bir maceranın içine girmeyiniz, aklınızda varsa, bu sevdadan yol yakınken dönünüz. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINI, MİLLİ YER DEĞİŞTİRME BAKANLIĞI şekline dönüştürmeyiniz.

 

Türk Eğitim Sen bu anlamsız, akla ziyan projelerin kaostan başka bir işe yaramayacağını bilmektedir.Testi kırılmadan, tüm öğretmenlerimizin moral motivasyonunu bozacak olan, öğretmene rotasyon projesi, varsa, derhal rafa kaldırılmalıdır.Böyle bir kararı alacak olanlar, bu kararın altında kalacaklardır.Bizden söylemesi, hangi makamda olursa olsun herkes sınırlarını ve haddini bilmelidir.

 

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

 

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
Sosyalci
08.10.2011 - 04:21  
632 KHK ile atananlara verilen haklar, puan üstünlüğü ile Aralık 2010 da kadrolu atanan eşime verilmediği gibi 652 KHK ile de şubat özür atamamız elimizden gitti. Adalet için ve anayasamızda yer bulan aile bütünlüğü gereği adamakıllı düzenlemeler yapılmalı. 3 ay daha sabretsinlermiş, Bu Aralıkta 1 yıl olacak sabrettiğimiz ki Ağustosa kadar 9 ay daha eder. Neredeyse 2 yıla çıkarttılar kavuşmamızı. Öğrencilerimiz mağdur edilmesinmiş, Antep’ten Yozgat’a tayin istiyoruz, Yunanistan’a değil. Burada öğretmen bekleyenler ülkemiz çocuğu değil mi? Bu gidişle başbakanımızın dediği en az 3 çocuk bize hayal. Önce eşimle baştan bi yakınlık kurup ısındık diyene kadar yaşımız geçecek. Bİ YARDIM SAYIN YETKİLİLERİMİZ.
kuzeyhan32
06.10.2011 - 23:52  
Artık yeter... Okul müdürlerimize rotasyon dendi sesimiz çıkmadı; müdür yardımcılarımıza yol gösterdiler sustuk; şimdi sıra bizlere geldi, hadi şimdi de susalım. Eğer bütün bunlara tepki göstermezsek, masa başında tartışmakla sonuca varmaya kalkışırsak bu bizim bittiğimiz andır. Arkadaşlar görmüyor muyuz malum çevre bizim sınırlarımızı zorluyor, sesimizi duymak istiyor. Duyamadıkça da gemi azıya alıyor. Artık mahalle arası parklarda değil KIZILAY'da eylem yapmak istiyoruz. Yoksa inanın kaybımız geçen senelerden daha fazla olacak. Üyelerimiz küllenen duygularının harlanmasını istiyor. İnanın ben bu sendikanın üyelerinin hiç bu kadar EYLEM diye bağırdığını duymadım. EYLEM istiyoruz, EYLEM. Gazsa gaz, copsa cop, her gün bakanım aşağılayacağına bir gün de polis kardeşim aşağılasın ne çıkar. Ve lütfen artık basın açıklamalarıyla veya bültenlerle tepki göstermeyelim inanın insanlar bize gülüyor.
bayram33-
06.10.2011 - 22:02  
arkadaşlar öğretmenler olarak bizler hakkımızı aramalıyız.sendiklar zaten bizlerin değilmi?sendikalarımıza sesleniyoruz.Ortak hareket edip hemen bu konunun üstüne gidilmeli.protesto yapılmalı.Herkes kendi şehrinde kendi sendikasınyla beraber veya ortak kararlarla bu olay başlamadan önüne geçilmelidir.öğretmenin tepkisini ölçüyorlar.tepkimizin büyük olduğunu gösterelim.hakkımızı sendikalarımızla beraber arayalım.gerekirse meydanlarda şehirlerimizde ilçelerimizde protestolar yapalım.geç kalınmamalı.EDİTÖR: Sayın hocam,bu konu ile ilğili olarak TES de başka mücadele veren başka bir sendika varmı? Saygılarımla.
M.Akkaş
06.10.2011 - 19:46  
sayın Müsteşarımız 12 eylül darbecilerini nasıl eleştiriyor ve yargılıyorsanız yarın O makamları gelecek olanlarıda Türk eğitimcileri yetiştiriyor.bu yaptığınız rotasyon olayı 12 Eylül darbesinden daha ağır olur. Testi kırılmadan, tüm öğretmenlerimizin moral motivasyonunu bozacak olan, öğretmene rotasyon projesi, varsa, derhal rafa kaldırın.Siz kadro açmaya çalışıyorsunuz rotasyona gerek yok Emeeklilik yaşında kolaylık sağlayın yeter.Türk Eğitim Sen' in resmi sayısı size yanıltmasın Türk Eğitim Sen Eğitim çalışanlarımızın %80 ninin güvenini almıştır. kendinize çukur açmayın adaletli olun.
1
06.10.2011 - 19:45  
sayın başkanım kendimi hiç iyi hissetmiyorum. 1.sınıfa başlayan bir oğlum diyabetli eşim var. dünden beri eşimin şekeri yükseliyor. stres yasak eşime. şimdi ben de kendimi iyi hissetmiyorum. durmadan tansiyonum çıkıyor. oğlum ağlayıp yalvardı baba rizeden gitmeyelim diye. ne yapacağız gerçekleşirse hayat bitecek sanki benim için. ekonomik olarak da çökmüş vaziyetteyim. babamın ve kayınpederimin desteğiyle ayakta kalmaya çalışıyorum. eğer bu rotasyon gerçeklerse gerisini düşünmek dahi istemiyorum. Başkanım ne olur bu rotasyon işini sendikalar olarak tepkimizi dile getirelim. yoksa benim gibi birçok arkadaşımızın ailevi sorunları ortaya çıkacak.
BAŞKOMUTAN
06.10.2011 - 19:31  
arkadaşlar eskiden heman adlı bir çizgi film vardı trt de yayınlanırdı.heralde hatırladınız. hükümet ve onun sadık bakanları "ben %50 oy almış bir hükümetin bakanıyıııımm. güç bende artıkkkkk" diye bağırarak 9 yıldır eğitimi adeta oyuncak, öğretmen ve idareciyi de kukla haline getirdiler.Sayın çelik zamanında başlayan bu işler nimet hanım zamanında zirve yapmıştı. öyle görülüyor ki 2 sini de mumla aratacak sayın dinçer. valla benim içim rahat, ben diğer %50 deyim.
mebus
06.10.2011 - 13:39  
Ne isteniyor bu öğretmenlerden? sanki eğitimin en büyük sorunu öğretmenmiş gibi öğretmenlerle uğraşılıp duruyor.neden eğitimdeki daha büyük sorunlarla uğraşılmıyor.şamaroğlanımı öğretmen gelen vuruyor giden vuruyor.öğretmenlerin şartları düzelmek yerine yeni sorun çıkarılıyor sürekli.öğretmenin rahatını sağlamadan onun psikolojik olarak rahat olmasını sağlamadan nasıl başarı beklenebiir? şimdi tutturmuşlar öğretmenlere iller arası yer değiştirme göçebe mi olacağız bu nasıl bir zihniyet Allah aşkına.bakanlıkta öğretmenlik yapan kimse yokmu?KİM SAHİP ÇIKACAK ÖĞRETMENE. sahipsizmi kaldı öğretmenler.Bu konuşulunca bu gün öğretmenlerin nasıl tedirgin olduğunu gördüm.Öğretmenlerden başarı bekliyorlar,sen boz öğretmenin moralini bir de başarı bekle o ne güzel.severek seçtiğimiz bu meslekte huzur bırakmadılar,huzur bırakmadılar ki işimizi yapalım?NEDEN ÖĞRETMEN OLDUK Kİ? SAYIN BAŞKANIM İSMAİL KONCUK BEY ÖĞRETMENLERE SAHİP ÇIKIN.ÖĞRETMENLER HUZURSUZ HALET-İ RUHİYELERİ BOZULUYOR.umarız bu haberler aspraga olurda camiaa rahatlar.saygılar.
KAYTAZCI
06.10.2011 - 13:05  
Sendika yönetimimizden bakanın bu tür aşağılayıcı, güvensiz uygulamalarını sürekli gündemde tutmasını istiyoruz. Kamu oyu öğretmenin üç ay tatil yapmadığını bakanın kendi ağzından duymasını, okul müdürüne bakan olarak hiç bir maddi destekte bulunmadığını itiraf edene kadar bu çalışmara devam edilmesini istiyoruz.
KAYTAZCI
06.10.2011 - 13:02  
Okul müdürüne güvenmeyip takip timleri kuran bir bakandan ancak böyle icraatler beklenir. Sayın bakan Eğitimin hangi sorunlarını biliyor. Eğitimcinin hangi problemini çözdü de çalışanlarına birer düşman muamelesi yapıyor. anlayan varsa beri gelsin.
asrabedel
06.10.2011 - 11:33  
öğretmelerin menfaatleri konusunda öğretmenin rahat olmadığı bir yerde eğitimin hiçbir sorunu çözülemez.Rotasynun dillendirilmesi bile önce alıştır sonra ortama bak uygula mantığı...
byrebel
06.10.2011 - 11:02  
İnsan hayatında birçok pişmanlık yaşar ancak ben ve biliyorum daha binlerce öğretmenin en büyük pişmanlığı bu bakanlığa bağlı öğretmen olmaktır heralde. Bakanlığın saçma politikalarından ve eğitimi olumluya değil hep olumsuza götürecek değişikliklerinden artık delirmek üzereyiz. Eğer bahsi geçen rotasyon uygulanırsa istifa ederim, biz göçebe miyiz? Gider asgari ücretle çalışırım, hayat kısa, biraz daha az ücret alırım ama en azından kafam rahat olur.
fatmalper
06.10.2011 - 09:48  
Bütün sendikalar birleşip çok geç kalınmadan hakkımızı savunmalıdır.Sendikalar bu yüzden var.Saçmalıklar gerçek olmadan tepki gösterilmelidir.Hiç öğretmeni seven onun haklarını koruyan bir bakan görmedim zaten.İller arası rotasyon diye bir şeyin konuşulması bile yanlış..Şartlarımızın iyileştirilmesi adına ne konuşuldu ne yapıldı.Sürekli rotasyon,öğretmenin kaç ay tatil yaptığından bile haberi olmayan bir zihniyet benim başka şehirde yaşayıp mesleğimi yapmama karar vermemeli.
abreg
06.10.2011 - 08:58  
Arkadaşlar bu durum eğitimi sağlıklı bir şekilde yapan öğretmen arkadaşlarımızın ve benim kafama kurt sokularak kemirmeye başladı.Eğitiminin sonu iyi değil.Ses çıkmadıkça böyle sürecek.....
ariferen7
06.10.2011 - 00:49  
Sayın başkanım Öğretmenden ne istediklerini bir sorsaydınız keşke. Devletimizin ne kadar amme işi varsa öğretmen yapar, sınav gözetmeliği yapar,sandık bekler, nüfus sayar, hatta hayvanları da sayar, adres belirler, ailedeki şiddeti gözetler... Yaptırılan işleri saymakla bitiremiyoruz ki. Karşılığında yaptıklarını da saymak yerinde olacak. Öncelikle öğretmenin yaptığı tatilin süresini bilmeyen bir bakan atarlar, ardından sazı eline alanlar istediğini çalmaya başlarlar. Yok tatili çok yapıyorsun, yok öğretmenin yeterliliği az, beğenmiyorsanız çalışmayın. Benim beğendiğim mesleğin anasını ağlattınız. Bu kadar da saçmalanmaz. Hergün başka ne çıkacak diye merak eder oldum. Aralıklı sürelerde bakanlığın sitesine bağlanırdım, artık ana sayfam oldu. Bu işten midem bulanmaya başladı.Allah sonumuzu hayır eylesin.
bulent69
06.10.2011 - 00:37  
öğretmenini düşman olarak gören bir bakan istemiyoruz.eğitimle eğitimin sorunlarıyla uzaktan yakından alakası olmayan bakanlardan bıktık.eğitime sahip çıkacak sorun çözecek ileriyi gören bakan gerekli bu kuruma.usta bakan bu ise diğerlerini düşünemiyorum.
27952795
05.10.2011 - 23:56  
bu çırpınışlar boşa.ben öyle sanıyorum ki öğretmenler olarak göreceklerimiz daha ileride.öğretmenlerin sorunlarını görüp gidermeye çalışmak yerine öğretmenleri sorun olarak gören bir anlayıştan başka birşey beklemek hata zaten.
bulent69
05.10.2011 - 23:56  
tüm öğretmenleri bu saçmalığa tepki göstermeye davet ediyorum.basında yer alan haberlerden bakanlığın bu meseleyi ciddi bir şekilde düşündüğü anlaşılmaktadır.tepki gösterilmez ise bildiklerini okuyacaklardır.unutmayalım onbinlerce öğretmen perişan olacaktır.her türlü yöntemle tepki gösterilmeli ve sendikalar bu işin peşini bırakmamalı.sayın genel başkandan daha sert tepki göstermesini bekliyoruz.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.