ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN CNNTÜRK`TE YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKAN, YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİ
ŞUBELERDEN HABERLER

Isparta
ISPARTA ŞUBE, 23 NİSAN İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAdana 1
ADANA ŞUBE, “MİLLİ EGEMENLİK, SOYKIRIM DEĞİL TÜRK MİLLETİNİN YAŞAMA HAKKINI MÜDAFA ETMESİDİR”Çorum
ÇORUM ŞUBE, 23 NİSAN ELMALI KÖYÜ İLKOKULUNDA COŞKU İLE KUTLADIKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, MİLLÎ EGEMENLİKNiğde
NİĞDE ŞUBE:NASIL OLSA “YIRTILAN DELİ BEKİR’İN YAKASI”Kayseri 2
KAYSERİ 2 NO’LU ŞUBE, TOMARZA İLE TEMSİLCİLİĞİ AÇILIŞI YAPTISakarya
SAKARYA ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIKütahya
KÜTAHYA ŞUBESİNDEN REKTÖRE ZİYARETKocaeli 1
KOCAELİ ŞUBEDEN, REKTÖR ZİYARETİYalova
YALOVA ŞUBE, ONURUMUZU ÇİĞNETMEYECEĞİZ TÜRK EĞİTİM- SEN, EĞİTİM- SEN , EĞİTİM-İŞTekirdağ
TEKİRDAĞ ŞUBE, OKULLARIMIZ TEHDİT ALTINDAŞırnak
ŞIRNAK ŞUBE, TÜRKİYE KAMU-SEN VE TÜRK EĞİTİM-SEN İL BAŞKANI TATAR’DAN POLİS HAFTASI MESAJIKaraman
KARAMAN ŞUBE, KMÜ PERSONELİ İÇİN TÜRK EĞİTİM-SEN YİNE ÜNİVERSİTEDE!İzmir 1
İZMİR 1 NO’LU ŞUBE, NÖBET EYLEMİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTIRize
EĞİTİM BİR -SEN’DEN RTE ÜNİVERSİTESİNDE USULSÜZLÜKKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİLİK BİNASI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, DİNAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEDEN, EVCİLER İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, HOCALAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEMİZCE DAZKIRI İLÇE TOPLANTISI


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
44,245,353
Sayfa izlenimi aldık.
İL İÇİ ALAN DEĞİŞİKLİĞİNDE PEK ÇOK PROBLEM VAR…
Oy Sayısı : 35
Yayın Tarihi
21.09.2012 - 17:10
Okunma Sayısı
11,185

Yazdır

Bilindiği üzere MEB tarafından 2012 Yılı Öğretmenlerin İl İçi Alan Değişikliği Kılavuzu yayınlanmıştır. Yayınlanan kılavuzun bazı maddeleri mağduriyetlere sebep olmaktadır.

 

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, norm kadro fazlası olduğu gerekçesi ile yer değiştiren öğretmenlere alan değişikliğine başvurma hakkı verilmesini, il içi yer değişikliğinin alan değişikliğinden önce yapılması ve Bakanlık tarafından önceden bildirilmemesi nedeniyle il içinde yer değiştiren öğretmenlerin alan değişikliği yapamayacaklarından habersiz olarak yer değiştirdiklerini belirterek, Bakanlığın gerekli bilgilendirmeyi yapmamasından kaynaklanan mağduriyetin giderilmesini, il içi alan değiştirmeye başvuran ve alan değişikliği gerçekleşenlerin iller arası özür talebinden vazgeçmiş sayılmalarının hakkaniyetle bağdaşmadığını, yöneticilerin alan değişikliklerinde bulundukları eğitim kurumundaki norm kadro durumunun esas alınmasının hukuka aykırı olduğunu, 4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte bazı ilköğretim kurumları tamamen dönüşürken, bazı eğitim kurumlarının ise hem ilkokul hem de ortaokul olmak üzere aynı çatı altında eğitime devam ettiğini, iki farklı okul türü aynı müdürlük bünyesinde olmasına rağmen bu okulların yöneticilerinin bu türlerden birisiyle ilişkilendirilerek, ilişkilendirilmediği okulda alan değişikliği istediğinde kılavuzun 1.8. maddesi uyarınca yöneticilik görevlerinin sona erdirildiğini, bu konuda da mağduriyetleri önleyici tedbir alınması gerektiğini, başvuru süresinin uzatılmasını ve norm kadro güncellemeleri tamamlandıktan sonra işlem yapılmasını talep ettik.

 

İlgili yazımız için tıklayınız (word pdf)

 
YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
blgnygl
24.09.2012 - 12:17  
( EDİRNE)Arkadaşlar il içi alan değişikliklerinde bakanlık kendi alanında açık olan bölüm mezunlarına sadece kendi bölümünü, kendi alanında açık olmayan bölümlerde ise tüm alanları açmış. Edirne'de tarih açığı olduğu için bana sadece liseler görülürken Fizik, Kimya, Biyoloji mezunu arkadaşlara ilde kendi alanlarında açık olmadığı için tüm alanlar açılıyor. Ayrıca lisede görev yapan tarih ve coğrafya öğretmenlerine ise de tüm alanlar açılıyor.
sinan
24.09.2012 - 10:00  
2012 Aralık ayı eşdurumu atamam yapıldı,fakat kılavuzda eğitim-öğretimin aksamaması için 1.dönem sonu ilişik kesilmesi isteniyordu.Ocak 2012 de ilişik kestim.2012 alan değişikliğine başvuramazsınız yazısı çıkıyor.Atamam 2011 de yapılmasına rağmen ilişiğimi kılavuz gereği 2012 de kestirmeleri neticesinde Alan değişikliği yapamıyorum.Bu konuda sendika yetkililerimizin yardımlarını bekliyorum.
kenankiyici
24.09.2012 - 09:52  
Sevgili meslektaşlarım ben biyoloji öğretmenliği mezunuyum.4 yıl boyunca fen bilgisi öğretmenliği ile bir çok ortak dersimiz oldu,okul hayatımız laboratuvarlarda geçti.Şimdi birkaç kredilik ders ile yan alanını fen seçmiş olan sınıf öğretmenliği mezunlarımı bu dersi daha iyi okutabilir yoksa bizler mi.bu uygulama uganda da bile yapılamaz.sınıf öğretmenliği mezunları branşa atanacak , branş mezunları sınıf öğretmenliğinde kalacak.
samprass
23.09.2012 - 23:58  
- Fizik, Kimya, Biyoloji öğretmenliği mezunu sınıf öğretmenleri ortaokullardaki Fen ve Teknoloji bölümüne alan değişikliği başvurusu yapamazken yan alanı fen olan sınıf öğretmenleri başvuru yapabilmektedir. 4 yıl boyunca tamamen Fen derslerini görmüş olan Fizik, Kimya, Biyoloji öğretmenliği mezunları yerine, bununla kıyaslanmayacak kadar çok az yan alan Fen dersi almış olan sınıf öğretmenlerinin ortaokullardaki Fen ve Teknoloji alanına başvurabilmesi akla mantığa aykırıdır. Bu uygulama, ilkokullardaki sınıf öğretmenlerini ortaokullara gönderirken, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya gibi branş mezunlarını sınıf öğretmenliğinde tutmaktadır. Kapsamı geniş tutmak istiyorlarsa öncelikli olan branş mezunu sınıf öğretmenlerine de ortaokula başvuru hakkı tanınmalıdır. - İkinci bir husus Fizik,kimya,biyoloji,tarih ve coğrafya öğretmenliği mezunu lise öğretmenlerin ortaokullardaki Fen ve Teknoloji ile Sosyal Bilgilere geçme hakkı verilirken, belki üniversitede aynı sınıfta okumuş, aynı dersleri almış fizik,kimya,biyoloji,tarih ve coğrafya öğretmenliği mezunu sınıf öğretmenlerine bu hak verilmemiştir. Bu bir adaletsizliktir. Çarşamba günü başvurular sona eriyor bizlere yardımcı olup konuyu gündeme getirebilirseniz belki hatadan dönerler bizlerde müteşekkir oluruz.
AyşeGüler
23.09.2012 - 23:01  
1.5. maddeye göre 2012 yılında il içi, iller arası ve özür durumundan yer değişikliği yapılan öğretmenlerin il içi alan değişikliğine başvuruları kabul edilmeyecektir, denilmektedir. 2012 yılında isteğe bağlı yer değiştirenlerin başvuruları OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ kabul edilirken neden sadece özür grubu bu hakkın dışında tutuluyor, böyle bir uygulama ile ne yapılmak isteniyor? Sahiden bu ADALET Mİ?
AyşeGüler
23.09.2012 - 22:44  
Değerli sendika yöneticileri, il içi alan değişikliği için yayınlanan klavuzda yer alan 1.5 için bir şeyler yapılmalı. Bu nasıl şeydir. Neden alan değiştirme hakkından mahrum bırakılıyoruz. Anlamak çok güç.
teksan
23.09.2012 - 18:27  
BEN HACETTEPE TARİH MEZUNUYUM SINIF ÖĞRETMENLİĞİ YAPIYORUM.AYNI SINIFTAN MEZUN OLAN ARKADAŞLARIM TARİH VE SOSYAL BİLGİLERE ATANDILAR.TARİH ÖĞRETMENLİĞİ YAPAN ARKADAŞIM SOSYAL BİLGİLERE BAŞ VURABİLİYORKEN BEN BAŞVURAMIYORUM. YAN ALANI OLAN SINIF ÖĞRETMENLERİ BAŞVURABİLİYOR FAKAT BİZ TARİH MEZUNU SINIF ÖĞRETMENLERİSOSYAL BİLGİLERE BAŞVURAMIYORUZ.SENDİKADAN DAVA AÇMASINI BEKLİYORUM.BENZER SORUNLAR YAŞAYAN COĞRAFYA FİZİK KİMYA BİYOLOJİ MEZUNU SINIF ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN DE DAVA AÇILSIN.editör:bu konuda şahsi dava açmalısınız.bu tür davaları mahkeme ehiyet yönünde reddediyor.bu sebeple sonuç almak için şahsi dava açmak lazım.talebiniz halinde sendika avukatlarımız dava dilekçenizi hazırlayacaktır.şubenizle bağlantı kurunuz.
tomanbay
23.09.2012 - 16:51  
fkb mezunu sınıfçı arkadaşlar ttk'nın son değişikliğine göre 05/07/2012 hepimiz fen ve teknolojiyi istiyoruz...rahat olunnnn
karadağ
23.09.2012 - 16:23  
4 yıl eğitimini aldım..kimya mezunuym..fen ve teknolojiye geçemiyorum....anlsaşıln eğitim de değersizleştiriyor....o zaman bunun yerine değer koyun..buna göre hareket edilsin..sınıfçı çok sayıda müdür var ortaokullarda..bu yan alan icadıyla onlara yer kazandırmak mı amaç... (yan alanım sağlık bilgisi ben de doktor olmak istiyorum..)
nur
23.09.2012 - 14:52  
Ben istanbul ünv. tarih mezunuyum,sınıf öğr.yapmaktayım,yan alanı sosyal bilgiler olanlar sosyale geçebiliyorken biz tarih mezunları daha mı az hakediyoruz. Lütfen sendikadan ricamız bunun iletilmesi ve başvurulara bunun yetiştirilmesi,liselerde çok az yerde açık var ve geçişimiz çok az bir ihtimal,lütfen bu yanlıştan biran önce dönülsün.
mrtylmz
23.09.2012 - 13:22  
ben eğt.bir sen üyesiyim fakat sadece TÜRK EĞT.SEN klavuzun 1\5 MADDESİNİ gündemine aldı haksızlık olduğuna değindi ÇOK TŞKKÜRLER.norm fazlasıyız diye valilik kararnamesi ile tayin istemeye zorlandık şimdi ise sizin branş hakkınız yok deniyor..LÜTFEN HAKKIMIZI SAVUNUN 3 GÜN KALDI
gltn08
23.09.2012 - 11:42  
ARKADAŞLAR BEN EĞİTİM FAKÜLTESİ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNUYUM..YAN ALANIM RESİM..AMA BEN ZİHİNSEL ENGELLİLER SINIF ÖĞRETMENLİĞİ ALANINA GEÇİŞ YAPMAK İSTİYORUM..GEÇEMEZSİN DİYORLAR..BU KONUDA BİLGİSİ OLAN LÜTFEN YAZSIN...
gkhn
23.09.2012 - 10:35  
Birçok arkadaşımız gibi biz de maalesef bu saçma düzenin kurbanı oluyoruz. Eşim,Adana' norm fazlası sınıf öğretmeni. Alan değişikliği için başvuru yapacağız. Teknoloji ve Tasarım branşını tercih ettik fakar uyarı yazısıyla karşılaştık:"Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliğinde kontenjan varken bu dersi tercih edemezsiniz." Ders seçeneklerine baktığınızda ise bahsettiği ZİHİN ENGELLİLER SINIFI Öğretmenliği diye bir tercih yok. Kendisini BAKAN olarak ilan etmiş olan BECERİKSİZ ve BİLGİSİZ ömer bakalım daha ne kadar can sıkmaya devam edece.
retkit
22.09.2012 - 23:05  
KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNU SINIFÇIYIM.(BARTIN-ULUS)OKULUMDA FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİ AÇIGI OLMASINA RAĞMEN BEN FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİNE GEÇEMİYORUM.YAN ALANI FEN BİLGİSİ OLA N BİR SINIF ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNU SINIFÇI FENVE TEKNOLOJİYEĞEÇEBİLİYOR.SAYIN SENDİKA YÖNETİCİLERİ BİR ŞEYLER YAPIN LÜTFEN.
ahmetahmet
22.09.2012 - 20:31  
ilçe emrinde norm fazlası sınıf öğretmeniyim ama zihinsel engelliler sınıf öğretmenliğine edirne genelinde boşluk olmasına rağmen hiç açık gözükmüyor hattta teknoloji tasarıma da baş vuramıyorum bulunduğunuz ilde zihinsel engelliler öğretmenliği boş olduğu için baş vuramazsınız diyor buarada çok büyük çelişki ve yanlışlık var lütfen ilgilileri harekete giçirin
tydenizli
22.09.2012 - 19:02  
bakanlığın yayınladığı klavuzda biyoloji öğretmenliği mezunlarınında fen ve teknolojiyi isteyebileceği yazıyor.ama sınıf öğretmenliği yapıyorum ve açılmıyor.80 kk nın ek çizelgesinde var. bu ne çelişkidir.kendi yazdıklarından haberi yok mu? sendika olarak bu konunun iletilmesini rica ediyorum
29852985
22.09.2012 - 18:57  
hcal4545 bende fizik öğretmenliği mezunuyum fakat başvuru yapamıyorum...senin arkadaşın nasıl başvurmuş acaba???
ARDAMALATYA
22.09.2012 - 13:53  
Kocaeli ilinde sınıf öğretmeni olarak görev yapıyorum.FEN FAKÜLTESİ fizik bölümü mezunuyum.Alan değişikliğinde lise den başka alana geçiş hakım yok. Nasıl oluyorda sınıf öğretmeni olupta yan alanı fen olan sınıfçılara geçiş hakkı verilirken bizim gibilere fen ve teknolojiye geçiş hakkı verilmiyor. Yayınlanan klavuza göre geçiş var ama başvuru ekranına göre yok .Ben hakkımı helal etmiyorum ve lütfen sendikamız olarak mahkemede dahil hakımızı aramanızı istiyorum.
selmanamac
22.09.2012 - 13:51  
Eşime ve yıllardır ayrı kaldığım çocuğuma kavuşabilmek için hiç anlamadığım ve yapamayacağımı düşündüğüm Teknoloji ve tasarıma yönelmek zorunda bırakıldığım için öncelikle yıllarca bu bölümü okuyan gerekli sertifikayı almak için emek harcayan Teknoloji ve Tasarım Öğretmenlerlnden özür diliyorum. Şimdi soruyorum. 1. Hiç anlamadığım bir branşa geçiyorum çocukların hali ne olacak? 2. Maaşımın tamamı kredi borcuma kesilirken, ek dersi ile geçinen ben gittiğim okulda ek ders alabilecek miyim? 3.Tercihlerimi ilkokullara yapacağım. İlkokullarda tek.tas. dersi yok. Kademeli olarak dönüşüm sonunda 3-4 sene sonra norm fazlası olacağım. O zaman ne olacak. 4. Norm fazlası olunca tekrar kendi alanımı Sınıf öğretmeni olarak tercih yapabilecek miyim? Hiç sanmıyorum. Norm fazlalığından sanırım yine uzak köşelere tayin istemek zorunda bırakılacağım. Sorularıma cevap arıyorum.
alp
22.09.2012 - 11:38  
SENDİKAMIZIN GÖSTERDİĞİ İLGİDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..İNŞALLAH YAZINIZ DİKKATE ALINIR..İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM..
gurselg
22.09.2012 - 11:20  
İktisadi idari bilimler fakültesi işletme bl. mezunuyum.17 yıldır sınıf öğretmeni olarak çalışıyorum.Norm fazlasıyım.Kendi alanımla ilgili bir bölüme geçerek hem norm fazlalığından kurtulmak hemde alanımda faydalı olmak istiyordum.Ancak sınıf öğretmeni olarak yetiştirilen arkadaşlarım bile yan alanlara geçebilirken sınıf öğ. eğitimi almayan ben geçiş yapamıyorumİşletmeci sınıfta tutuluyor,sınıfçı branş değiştiriyor bu nasıl bir tuhaflık anlayamadım ,
bosnalı
22.09.2012 - 10:23  
il dışı alan değişikliği sadece eş durumu özürlüler için açılmıştı.. il içinde eş durumu hakkımız neden yeniyor..?? lütfen harekete geçip hakkımızı koruyun..
ceren
22.09.2012 - 00:31  
İl İçi Sıraların Çalıştırılmaması, Torpil’e Evet Demektir! İl içi sıraların çalıştırılmamış olması nedeniyle birçok ilde torpil mekanizması devreye girmiş ve torpilini bulan norm fazlaları, res’en (!); torpili olan bazı Öğretmenlerde ihtiyaç (!) gerekçesiyle sıra bulunan okullarda görevlendirilmiştirler. Bu durum “Ben Öğretmenlere Sadece Adalet Sözü Veriyorum” sözlerini sarf eden Sayın Bakan Ömer DİNÇER’e ve Milli Eğitim Bakanlığına yakışmamıştır/yakışmayacaktır.Ben 410 puanla köyde il içi sırada beklerken 180 puanla merkezi okula görevlendirme yapıldı.sıralı okula hiç bir şekilede atama yapılamaz ibaresi var ama atama görevlendirme ile yapıldı.2012 klavuz maddesi aşağıda Ç. BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SIRALARIN OLUŞTURULMASI 1. İl içinde yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenler, tercih ettikleri eğitim kurumları bazında hizmet puanı üstünlüğüyle sıralanırlar. Yazılı talep üzerine sıradan ayrılanların yerine alt sıradan devam edilir. 2. Bu sıralar, atamalardan önce il millî eğitim müdürlüklerinin internet sitelerinde ilan edilir. 3. Sıra oluşan eğitim kurumlarına hiçbir şekilde o dönemde atama yapılmaz davamı açalım adalet nerde 2012 klavuzu açık ve net yazmış sıralı okula hiç bir şekılde sırada beklayan varken atama yapılamaz diye neden beklenıyor hala
denizde
22.09.2012 - 00:29  
KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNLARI NEDEN FEN VE TEKNOLOJİ BRANŞINA GEÇEMİYOR.SINIF ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNLARINDAN DAHA MI YETERSİZİZ.
denizde
22.09.2012 - 00:27  
ben kimya öğr. mezunu bir sınıf öğretmeniyim. Alan değişikliği denince galiba nihayet gerçek alanıma geçebileceğim diye düşünmüştüm ama bu olay sadece yan alana geçişe dönüştü. Antepde sadece 2 ilçede açık var ve çok uzak ilçeler. fen bilgisinede geçemiyoruz. Soruyorum ADALET Mİ ?
teyfooo
22.09.2012 - 00:10  
Arkadaşlar eğer lisede fizik kimya biyoloji öğretmenliği yapıyorsanız fen teknoloji için alan değişikliği isteyebiliyorsunuz.(fizik kimya biyoloji) ancak aynı fakilteyi bitirip sınıf öğretmeni olarak atanmışsanız başvuramıyorsunuz.
hcal4545
21.09.2012 - 23:59  
tuba benim arkadaşım sınıf öğretmeni. onun mezun olduğu okul fen fakültesi fizik o arkadaşım bu gün fen ve teknoloji desi için alan başvurusu yaptı
svgl
21.09.2012 - 23:38  
2011 aralık eş özrü ile Bursa'ya atandım ve bu sene birçok sınıf öğretmeni arkadaşım gibi norm kadro fazlası oldum, Bursa Milli Eğitim Müdürü'nü dinledim il içi tayin istedim olmadı ardından eş özrüne bağlı tayin istedim olmadı, MEB in verdiği zihinsel engelliler sertifikasına sahibim beni özel alt sınıflara görevlendirin diye dilekçeler yazdım olmadı, seneye tekrar norm fazlası olup belirsizlikler yaşamak istemediğimden alan değiştirmek istedim o da olmadı... Meğerse bizim aralık 2011 atamamız,göreve başlamak için ocak ayına kadar ''bekletildiğimizden'' 2012 ataması olmuş!!
tuba
21.09.2012 - 22:41  
hcal4545hocam bi yanlışınız var.fizik de fene başvuramıyor.sadece liselerdeçalışan fkbciler fenegeçiyor benim gibi sizingibi fkb mezunu sınıfçılar mezuniyet branşına geçiyor.
mkizilkan
21.09.2012 - 22:29  
Sayın Yetkililer; Bazı hususları dile getimişsiniz ancak; Sınıf öğretmenleri TTKB de yer almayan yan alan ile her yere alan değiştirebiliyorken,Biyoloji öğretmenliği mezunu sınıf öğretmenlerinin Fen ve Teknolojiye başvuru hakkının olmayışını göstermmelik olarak 6- 7 tane çok uzak ilçelerde Biyoloji açılması gibi haksızlığı hiç dile getirmemişsiniz. Üstelik bu konuda sizlere daha öncede mail atmama ve buraya yorum yazmama rağmen. Olsun bakalım sizlerde bizlerin sıkıntılarına çözüm bulmaya çalışmayınız. Canınız sağolsun. Bize kendi bakan ve bakanlığımız vuran vurmuş zaten. Saygılarımla... Mustafa KIZILKAN
bosnalı
21.09.2012 - 21:21  
sayın sendika yöneticileri, ben Adananın saimbeyli ilçesinin kapaklıkuyu köyünde çalışan bir sınıf öğretmeniyim.. eşim adana merkezde çalışmak zorunda ve bu durumdan ötürü bir türlü bir araya gelememekteyiz ve böyle gidersede asla gelemeyeceğiz.. en son bugün yapılan alan değişikliğinin özür grubunu kapsayacağı söylenmesine rağmen il içinden herkesi kapsadı ve bu durum benim gibi olan bütün öğretmen arkadaşlarımızı mahvetti.. lütfen bakanımızla görüşün ve artık eşlerimizle bizi bir araya getirin.. yemin ederim bu satırları yazarken gözyaşlarıma hakim olamıyorum.. ne aile düzenim kaldı ne de başka birşey.. Allahın en güzel hediyesi olan bir çocuk dahi yapamıyoruz.. lütfen beni ve benim durumumda olan öğretmen arkadaşlarımız için bişeyler yapın.. lütfen..
ceren
21.09.2012 - 20:58  
İlkokullar boşaldı ha bire torpilli görevlendirme yapılmakta yeter artık adalet nerde yıllarca köylerdeyim 410 puanla il içi sırada beklemekteyım sıra işlesin artık hakkanıyet bu mu
hcal4545
21.09.2012 - 20:43  
Arkadaşlar bu gün il içi alan değişikliği için başvurular başladı. benim anlamadığım bir şey var. Ben eğitim fakültesi kimya öğretmenliği mezunuyum. 18 yıldan beri sınıf öğretmenliği yapıyorum. bu gün fen ve teknoloji dersi için alan değişikliği yapmak istedim. malesef bu alana sadece fizik bölümü mezunları başvuru yapabiliyor. Kimya ve biyoloji mezunları başvuru yapamıyor. yıllardan beri fen derslerine fizik- kimya- biyorloji mezunları atanmıştır. acaba ben yanlış bir diploma mı aldım? Sayın yetkililere soruyorum. fizik bölümü mezunları fen ve teknoloji dersi için başvuru yapabilirken, kimya ve biyorloji mezunları neden başvuru yapamıyor. umarım basit bir yanlışlık vardır.
1
21.09.2012 - 19:58  
Konya'da yan alanımda görev yapıyorum.Dört gözle daha faydalı olacağımı düşündüğüm esas branşım kimyaya geçmek için bu alan değişikliğini bekliyordum bütün boş normların açılacağı söylendi ama yalnızca 13 tane kadro açılmış ve en yakın 1,5 saat uzaklıkta bütün sınıf öğretmenlerini alakasız alanlara geçmeye zorlarken kendi alanında çalışmak isteyen öğretmenleri görmezden geliyor.Eğitim özrümüz elimizden alındı,ek ödemelerde öğretmenler yok sayıldı, atamalar tam bir fiyaskoya dönüştü......
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.