ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN CNNTÜRK`TE YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKAN, YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİ
ŞUBELERDEN HABERLER

Isparta
ISPARTA ŞUBE, 23 NİSAN İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAdana 1
ADANA ŞUBE, “MİLLİ EGEMENLİK, SOYKIRIM DEĞİL TÜRK MİLLETİNİN YAŞAMA HAKKINI MÜDAFA ETMESİDİR”Çorum
ÇORUM ŞUBE, 23 NİSAN ELMALI KÖYÜ İLKOKULUNDA COŞKU İLE KUTLADIKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, MİLLÎ EGEMENLİKNiğde
NİĞDE ŞUBE:NASIL OLSA “YIRTILAN DELİ BEKİR’İN YAKASI”Kayseri 2
KAYSERİ 2 NO’LU ŞUBE, TOMARZA İLE TEMSİLCİLİĞİ AÇILIŞI YAPTISakarya
SAKARYA ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIKütahya
KÜTAHYA ŞUBESİNDEN REKTÖRE ZİYARETKocaeli 1
KOCAELİ ŞUBEDEN, REKTÖR ZİYARETİYalova
YALOVA ŞUBE, ONURUMUZU ÇİĞNETMEYECEĞİZ TÜRK EĞİTİM- SEN, EĞİTİM- SEN , EĞİTİM-İŞTekirdağ
TEKİRDAĞ ŞUBE, OKULLARIMIZ TEHDİT ALTINDAŞırnak
ŞIRNAK ŞUBE, TÜRKİYE KAMU-SEN VE TÜRK EĞİTİM-SEN İL BAŞKANI TATAR’DAN POLİS HAFTASI MESAJIKaraman
KARAMAN ŞUBE, KMÜ PERSONELİ İÇİN TÜRK EĞİTİM-SEN YİNE ÜNİVERSİTEDE!İzmir 1
İZMİR 1 NO’LU ŞUBE, NÖBET EYLEMİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTIRize
EĞİTİM BİR -SEN’DEN RTE ÜNİVERSİTESİNDE USULSÜZLÜKKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİLİK BİNASI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, DİNAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEDEN, EVCİLER İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, HOCALAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEMİZCE DAZKIRI İLÇE TOPLANTISI


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
44,262,517
Sayfa izlenimi aldık.
MEB’DEN YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİK TASLAĞI
Oy Sayısı : 27
Yayın Tarihi
20.06.2013 - 10:24
Okunma Sayısı
9,780

Yazdır

 


Milli Eğitim Bakanlığı’nca  Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumu Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağı yayınlanmıştır. Sendikamızın MEB’e göndereceği raporun hazırlanmasında dikkate alınmak üzere görüşlerinizi şubelerinize veya yorum olarak genel merkezimize bildirebilirsiniz.

 

İlgili Taslak İçin tıklayınız

 

Ek1 İçin tıklayınız

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
amir
13.07.2013 - 09:35  
yeni taslakta, ek-1 değerlendirme formu puanının %30 u hesaba katılacak şeklindeki belirtiliyor.Bu ibare formda belirtilen maddelerin önemli olmadığı anlamına gelir.değerlendirme formunda adayları birbirinden ayıran maddeler belli.bunlar yüksek lisans-kariyer durumu ödüller.diyelimki en az iki yıl çalışıp yüksek lisans yaptınız.+8*%30=2,4puandır.bu şuanlama gelir.ikiyıl uğraşacağına 10dk.sınav için çalış 3puan daha aldaha iyi.ayrıca bu formdaki puanlam 100 üzerinden değil.Yüzde70 yüzde 30 oranları kaldırılmalı.adayların sınav puanı ile Ek-1 puanı toplanmalıdır.
Öğretmen46
22.06.2013 - 22:30  
Madde 5 : Aday öğretmenlikte geçen süreler hesaba katılmalıdır.Çünkü sözleşmeli öğretmenlikte geçen sürelerin hepsi aday öğretmenlik gibi sayıldı.Yani adam 5 yıl sözleşmeli öğretmenlik yapmış ve sonunda kadroya geçince adaylığı kalktı.Bu adam 5 yıl aday görünmüş oldu.Bu haksızlık doğuracaktır.Ayrıca aday öğretmenlik zamanında müdür yetkili öğretmenlik görevi yapanlar nasıl ayırt edilecek. Sözleşmeli Öğretmenlik döneminde yapılan müdür yetkili öğretmenliklerinde sayılmasını talep ediyorum.Yani sözleşmeli öğretmenlerin müdür yetkili olarak çalıştıkları sürelerin mebbis'e işlemelerini istiyoruz. Müdür yetkili öğretmenlik müdürlükten sayılmalıdır. Madde 21 : Yeniden atamalarda süre sınırı olmamalıdır.
mssyucel
21.06.2013 - 22:18  
1-) Atama Puanı bölümünde Ek 1´in %20 sinin alınması kişinin eğitimi, başarısı, hizmet yılı vs.nin önemini azaltmakta , kişinin çalışma ,kendini geliştirme ve azmini kırmaktadır. Ek 1´in puanlamaya etkisi en az %30´dan fazla olmalı veya Sınav Puanı üzerine EK 1´ den alınan puanlar eskisi gibi aynen sınav puanın üzerine eklenmelidir. 2-) Madde 13 ´ün 2. maddesinde kurucu müdürlerin 19uncu madde kapsamında başka kurumlara asaleten atanmasını yapılması. Hak ,adalet ve liyakate aykırıdır. Adamı olan kurucu müdür olur ve 19. maddeye göre istediği yere müdür atanır. Bu maddenin kaldırılmaması haksızlıklara neden olacaktır. 3-) Müdürlükte mülakat mümkünse tümden kaldırılmalıdır. Bu mümkün değilse mülakatta 70 barajı kaldırılmalı kişi mülakattan kaç puan aldıysa onun puanı eklenmelidir. Mülakatın %30 alınması fazladır. Mülakatın en fazla %20 si katılmalıdır. Eğer mülakat yapılacaksa bir geçme barajı konmamalı müdür yardımcılığın dada mülakat yapılmalı ancak 70 gibi baraj olmamalı kişinin aldığı puanın %20 si katılmadır. 4-) Müdür, Müdür yardımcılığı sınavında yeteri kadar mevzuat sorusu sorulduğundan dolayı mülakatta mevzuattan soru sorulmamalı ; temsil kabiliyeti, idarecilik becerileri ,yönetme gücü test edilmelidir. 5-) Müdür yetkililik müdür görevini yaptığı halde kurucu müdürler verilen hak müdür yetkililiğe verilmemiştir. Müdür yetkililik müdürlükten sayılmalıdır. 6-) Yeniden atanmaya bir süre kısıtlamaması getirilmemelidir. 7-) İller arası tayin hakkı verilmelidir. 8-) Tayinlerin Temmuz, Ağustos aylarında yapıldığından dolayı çalışma süresinin 30 Haziran olması kişilerin 1 yıl kaybına neden olacaktır. Bu nedenle çalışma süresinin hesabı 1 Eylüle çekilmelidir. 9-) Bütün kurumlara idareci olarak atanmada kişinin branşına bakılmamalı herkes istediği kuruma atanmalı ve idarecilerin derse girme olayı tamamen kaldırılmalıdır. İdareci sadece idare ile ile ilgili görevlerini yapmalıdır. Aksi takdirde idari görevler aksamakta ve öğrenciler öğretmenden yeterince yararlanamamaktadır. 10-) Müdür baş yardımcılığı kadrosu tamamen kaldırılmalıdır.
köroğlu
20.06.2013 - 13:56  
anadolu öğretmen lisesinde görev yapan öğretmenlişk meslek bilgisi dersleri öğretmenlerinin de meslek öğretmenleri gibi anadolu öğretmen lisesine başvuru yaptıklarında ek puan verilmesi gerekir.bu alan öğretmenlerinin baş vuru lanaları çok kısıtlı kalmaktadır.sadece anadolu öğretmen lisesi ,öğretmen evleri ve halk eğitim merkezlerine başvuru yapabilmektedirler.
bireylul
20.06.2013 - 13:51  
Sadece sınav puanı ile atananlarla aynı sınava girdik ama şimdi mülakat da var adalet istiyoruz. lütfen haklarımızı koruyun.
mahmutyildiz
20.06.2013 - 11:43  
mülakat olmamalı uzman öğretmenliğe puan verilmemeli il dışı yer değiştirme olmalı başyardımcılık sınavlı olmalı
adem
20.06.2013 - 11:42  
5. maddenin b fıkrası b) Atanmak üzere başvurulacak eğitim kurumuna alanı itibariyle öğretmen olarak atanabilmek, yerine b) Atanmak üzere başvurulacak eğitim kurumuna alanı itibariyle öğretmen olarak atanabilmek veya bu eğitim kurumunda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak, 28/02/2013 28573 sayılı RG Yayınlanan yönetici atama yönetmeliğin ilgili kısmı veya b)Eğitim kurumlarının her kademedeki yöneticiliklerine atanacaklarda Talim ve Terbiye Kurulu Kararlarına göre atamasına esas olan alanların karşılarında gösterilen derslerle sınırlı olmak üzere, atanacağı okul ve kurumda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak, 13 Ağustos 2009 27318 RG yayınlanan yönetici atama yönetmeliği ilgili maddesi şeklinde değiştirilmesi en uygunudur. İngilizce öğretmeni,müzik öğretmeni,resim öğretmeni ,Din kültürü öğretmeni,rehber öğretmen,Beden eğitimi öğretmeni her kademedeki okula yönetici olarak atanırken ortaokulda ve lisede derse giren matematik,edebiyat,tarih vb branşlarda sınırlama adil değil. İngilizce öğretmenliği eğitimi almayan bir sınıf öğretmeni alan değiştirip İngilizce öğretmeni oluyor 1 gecede. İlkokula,ortaokula, liseye yönetici olabiliyor. Türk Dili ve edebiyatı öğretmenliği mezunu ve ilk olarak da bir ortaokula Türkçe öğretmeni olarak atanan bir öğretmen liseye yönetici olamıyor.Ya da tam tersi Türkçe mezunu bir öğretmen ilk atama ile Liseye Türk dili ve Edebiyatı öğretmeni oluyor şimdi ortaokula yönetici olamıyor.Pedogojik açıdan bakınca da yeterli durmuyor. Ayrıca 28 şubat 2013 yönetmeliğinde sendikaların ve tüm öğretmenlerin üzerinde anlaştıkları maddelerden biriydi aylık karşılığı derse girebilme yeterliliği.Rotasyonlarda yöneticilerin kendi ilçelerinde yer değiştirmelerini kolaylaştıran bir faydası gözden kaçmamalı. saygılarımla.
agah
20.06.2013 - 10:57  
sayın sendika yetkilileri, aşağıda saydığımız hususları lütfen yönetici atama raporunuza ekleyiniz. 1- Norm kadro fazlası durumuna düşen yöneticiler öncelikle atanmalıdır. 2- Eğitim kurumlarına atanmada maaş karşılığı okutabileceği ders bulunması esas alınmalıdır. 3-Kurucu müdürlük için verilen puan oldukça yüksektir. Bu puanın aşağıya çekilmesi gerekir. 4-Mülakatın objektif ölçütlerle ve şeffaf olarak yapılması gerekir. 5-Atamalarda 30 Eylül tarihi baz alınmalıdır.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.