ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
KONCUK: 1 MAYIS KAVGALARLA DEĞİL, ADINA UYGUN ŞEKİLDE KUTLANMALIDIR
GENEL BAŞKANIMIZ KANAL 99 TV’DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
ŞUBELERDEN HABERLER

Osmaniye
OSMANİYE ŞUBESİ, NÖBET DİLEKÇELERİNİ MEB’E GÖNDERDİ.Burdur
BURDUR ŞUBESİ YÖNETİM KURULU, BUCAK İLÇE TEMSİLCİLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ İŞYERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI.Kars
KARS ŞUBESİ "TARİHİMİZ KARANLIKTA KALMASIN" DEDİ.İzmir 1
İZMİR 1 NO’LU ŞUBE, NÖBET GÖREVİ KARŞILIĞI 6 SAAT EK DERS ÜCRETİ ÖDENMESİNİ TALEP EDEN DİLEKÇELERİ MEB’E GÖNDERDİ.İstanbul 1
KIYAMET KOPMAK ÜZERE;HAKSIZLIK YAPANLAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLUYORAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBESİ, NÖBET DİLEKLERİNİ MEB’E GÖNDERDİ.Malatya
MALATYA ŞUBESİ'NDE İŞYERİ TEMSİLCİLERİNE SEMİNER VERİLDİİstanbul 1
YÖK ARAŞTIRMA BURSLARINI DURDURDU MU?Burdur
BURDUR ŞUBESİ DURMAK BİLMİYORNevşehir
NEVŞEHİR ŞUBE NÖBET ÜCRETİ DİLEKÇELERİNİ MEB’E GÖNDERDİ.Konya 1
KONYA 1 NO’LU ŞUBE, “NÖBET GÖREVLERİNE 6 SAAT EKDERS ÜCRETİ VERİLMELİDİR” DEDİ.Çankırı
ÇANKIRI ŞUBE NÖBET DİLEKÇELERİNİ MEB’E GÖNDERDİ.Sivas
ALDATARAK NEREYE KADAR


İstanbul 1
YÖK GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNİ NEDEN ÇIKARMIYOR?Tekirdağ
TEKİRDAĞ’DA ATAMALARI KİM YAPACAK?Nevşehir
NEVŞEHİR'DE KİTAP OKUYANLAR 11 YILDIR KAZANIYORÇorum
ÇORUM ŞUBESİ’NDEN MEB’İN SKANDAL UYGULAMASINA TEPKİMersin 1
RAHMETLİ ŞUBE BAŞKANIMIZ HACI MURAT YILMAZ ÖLÜMÜNÜN 7’İNCİ YILINDA ANILDI.Kocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE ÜYELİRİMİZLE KAHVALTIDA BULUŞTU.Kocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE, DÖNEMİN GEBZE KAYMAKAMI SALİH KARABULUT HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYOR.


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
30,872,486
Sayfa izlenimi aldık.
YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ EK-1 ve EK-2'DE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
Oy Sayısı : 4
Yayın Tarihi
29.08.2009 - 10:13
Okunma Sayısı
5,952

Yazdır
Danıştay 2. Dairesinin bu kararının aleyhe olan kısmına yapılan itiraz sonucu Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, YD.İtiraz No:2009/497 sayılı, 18.06.2009 tarihli kararı ile; “Yönetici Değerlendirme Formunun “Yöneticilik Hizmetleri” bölümünün 1. ,3. ve 5. satırlarındaki “Müdür Yardımcılığı Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Yürütülen Her Yıl İçin” “Müdür Başyardımcılığı Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen Her Yıl İçin” ve “Müdürlük Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen Her Yıl İçin” ibarelerinin ve “Hizmet” bölümündeki “…/Vekaleten/Görevlendirme olarak” ibaresinin yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer değiştirmelerine ilişkin Yöetmeliğin ekinde yer alan Ek-1 Yöneticilik istek formu ile Ek-2 Yönetici Değerlendirme formunda değişiklik yapmıştır. Bu değişiklik 29 Ağustos 2009 tarih ve 27334 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır. Yapılan değişiklikle Müdür Yardımcılığı, Müdür Başyardımcılığı ve Müdürlük görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen yıllar ve verien puan bölümleri Ek-2 den çıkarılmıştır.


Ayrıca önceki Ek-1'de  "Hizmeti" bölümünde yer alan "5) Müdür Yetkili Öğretmenlikteki Hizmet süresi" kısmı çıkarılmıştır. Ek-1'de fazladan yazılı bu madde yeni Ek-1 ile düzeltilmiş oldu. Müdür Yetkili Öğretmenlikte geçen süre yönetmeliğin 25 maddesinin 2.fıkrasında "...en az bir yıl görev yapmış olmak kaydıyla müdür yetkili öğretmen olarak geçirilen süreler üçüncü kademe yöneticiliğinde...geçmiş sayılır" denilmektedir. Yani müdür yetkilikte geçirilen süre, üçüncü kademe yöneticiliği C tipi okul müdürlüğü karşılığı olup, Ek-2' nin "Yöneticilik Hizmetleri" bölümünün "Müdürlük Görevinde Asaleten Geçen Her yıl için" kısmında puanla değerlendirilecektir. Müdür Yetkililikte geçen süre yeni Ek-1'in "Hizmeti" bölümünün "3.Asaleten Müdürlükte (A,B,C) tipi Geçen Hizmet Süresi" kısmına işlenecektir.


YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
lutfi
05.09.2009 - 13:09  
Artık duyurular yapılmalı ve 2006 dan beri hiç atamaları yapılamamış olan müdür yetkililerin,yeniden göreve dönmek isteyen müdürlerin ataması yapılmalı.
hocca
01.09.2009 - 15:06  
2003 Müdürlük seçme sınavı ve değerlendirme sınavlarını kazandım. 5 yıl sertifika geçerlilik sürem vardı. Ortada sürekli iptal edilen yönetmelikler olduğu için mecburen vekaleten müdürlük yaptım. Müdür olarak atandım ama danıştay geriye dönük iptalle yine müdür vekili olarak çalışmamı sağladı. ''Neyse sınav çıktı kazanırız'' derken canla başla çalıştığımız görevimizde vekaleten çalıştığımız için puan alamama durumu ortaya çıktı. 2005 mdr yrd sınavına girenler hala atanırken(Sertifika süreleri 2 yıl) iptallerle mağdur olan Müdürlük sınavını kazanan kişilerin hiç mi hukiki hakları yok ? Asaleten atanamayacağı göreve vekaletende verilemez ilkesinden hareketle vekaleten görev yapanlar neden cezalandırılıyor, neden şamar oğlanı oluyorlar? Ey büyük danıştay şayet torpil gerekçesiyle iptal edilecek maddeler varsa; Ödüller kısmını iptal et. Her türlü risk ve sorumluluğu alarak bu işin içinde pişerek hizmet yapılan vekalet görevlerini neden değerlendirme dışı bıraktırırsın. Adaletiniz buysa ben ... 1-İptaller nedeniyle ataması yapılamayan sınav mağdurları için geçici madde tanzim edilmeli. 2- Vekaleten de olsa asaleten görev yapıyor gibi sorumluluk verilen her göreve puan verilmeli. 3- Ödüllerde olduğu gibi yöneticilikte geçen süreler de sınırlandırılmalı (5 Yılı- 8 Yılı gibi)... Ya da ... Liyakati boşverip sadece sınav puanına göre atama yapılmalı. Saygılarımla.
nofix
30.08.2009 - 05:42  
İşte beni en çok kızdıran ve isyan ettiren durumun artık ortadan kalktığına dair bir haber.

Daha objektif bir puanlama olacağına inancım daha da arttı artık.

Bakanlığımız kadrolu yönetici  ataması  için duyuruya çıkar mı orası da pek belli değil ama yine de bu karar içimi biraz olsun rahatlattı.

forsa
30.08.2009 - 14:11  
EK-2 Yönetici değerlendirme formunun hizmet böliminde Yöneticilikte asaleten/vekaleten/geçici görevlendirme ile aylıksız izinde  ve özel eğitim kurumlarında geçen süreler hariç öğretmenlikte geçen hizmet süresi için 0,48 puan belirlenmiş.
Şimdi burada bir haksızlık var ben vekaleten yada görevlendirme ile idari görev icra edeceğim. Daha sonrada bu görev puanlama ile değerlendirilmeyeceği gibi öğretmenlikte geçen hizmet süresi içerisindede değerlendirilmeyecek. Bu konu üzerine bir an önce gidilmesi dileğimle.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı 6.Kat No:160 Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.