ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN STV` DE EĞİTİM ÇALIŞANLARININ PROBLEMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKAN KANAL B`DE ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ DEĞERLENDİRDİ.
ŞUBELERDEN HABERLER

Karabük
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE KURUM İDARİ KURULU TOPLANTISI YAPILDI.Giresun
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇELENK KOYMA TÖRENİNDE YAPILAN AYRIMCILIĞI KINIYORUZMuş
MUŞ ŞUBESİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.Şanlıurfa
ŞANLIURFA ŞUBE İLÇE VE İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI.Giresun
GİRESUN ŞUBE İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ.Isparta
ISPARTA ŞUBESİ İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI.Burdur
BURDUR ŞUBESİ, BURDUR VE BUCAK’TAKİ OKULLARI ZİYARET ETTİ.Antalya 1
ELMALI İLÇE TEMSİLCİLİĞİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.Burdur
BURDUR ŞUBESİ YEŞİLOVA İŞ YERİ TEMSİLCİLİLERİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİBurdur
BURDUR ŞUBESİ, İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ.İzmir 1
ÖDEMİŞ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ AŞURE DAĞITTI.Ankara 1
ANKARA 1 NO’LU ŞUBE ODTÜ’NÜN İŞ BANKASI İLE YAPTIĞI PROMOSYON SÖZLEŞMESİNİ PROTESTO ETTİ.Şanlıurfa
HİLVAN İLÇE TEMSİLCİLİĞİ’NDE İŞ YERİ TEMSİLCİLERİYLE İKİ AYLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.İzmir 1
TİRE VE TORBALI İLÇE TEMSİLCİLİKLERİ KAHVALTIDA ÜYELERİMİZLE BİRARAYA GELDİ.İstanbul 1
MEB LAĞVEDİLİP EBS BAKANLIĞI MI KURULDU?Şanlıurfa
ŞANLIURFA ŞUBESİ İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ.Amasya
AMASYA ŞUBE BAŞKANI KAMİL TERZİ’NİN BİMER BAŞVURUSUNA AMASYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HÜSEYİN GÜNEŞ CEVAP VERDİ.Adana 3 (Üniversite)
ADANA 3 NO’LU ŞUBESİ’NİN KURUM İDARİ KURULLARI TOPLANTISINDA ALINAN KARARLARAdana 1
ADANA 1 NO’LU ŞUBE ATATÜRK’Ü ANMA GECESİ DÜZENLEDİ.Burdur
BURDUR ŞUBESİ, MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET ETTİ.


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
37,143,778
Sayfa izlenimi aldık.
YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ EK-1 ve EK-2'DE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
Oy Sayısı : 4
Yayın Tarihi
29.08.2009 - 10:13
Okunma Sayısı
6,789

Yazdır
Danıştay 2. Dairesinin bu kararının aleyhe olan kısmına yapılan itiraz sonucu Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, YD.İtiraz No:2009/497 sayılı, 18.06.2009 tarihli kararı ile; “Yönetici Değerlendirme Formunun “Yöneticilik Hizmetleri” bölümünün 1. ,3. ve 5. satırlarındaki “Müdür Yardımcılığı Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Yürütülen Her Yıl İçin” “Müdür Başyardımcılığı Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen Her Yıl İçin” ve “Müdürlük Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen Her Yıl İçin” ibarelerinin ve “Hizmet” bölümündeki “…/Vekaleten/Görevlendirme olarak” ibaresinin yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer değiştirmelerine ilişkin Yöetmeliğin ekinde yer alan Ek-1 Yöneticilik istek formu ile Ek-2 Yönetici Değerlendirme formunda değişiklik yapmıştır. Bu değişiklik 29 Ağustos 2009 tarih ve 27334 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır. Yapılan değişiklikle Müdür Yardımcılığı, Müdür Başyardımcılığı ve Müdürlük görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen yıllar ve verien puan bölümleri Ek-2 den çıkarılmıştır.


Ayrıca önceki Ek-1'de  "Hizmeti" bölümünde yer alan "5) Müdür Yetkili Öğretmenlikteki Hizmet süresi" kısmı çıkarılmıştır. Ek-1'de fazladan yazılı bu madde yeni Ek-1 ile düzeltilmiş oldu. Müdür Yetkili Öğretmenlikte geçen süre yönetmeliğin 25 maddesinin 2.fıkrasında "...en az bir yıl görev yapmış olmak kaydıyla müdür yetkili öğretmen olarak geçirilen süreler üçüncü kademe yöneticiliğinde...geçmiş sayılır" denilmektedir. Yani müdür yetkilikte geçirilen süre, üçüncü kademe yöneticiliği C tipi okul müdürlüğü karşılığı olup, Ek-2' nin "Yöneticilik Hizmetleri" bölümünün "Müdürlük Görevinde Asaleten Geçen Her yıl için" kısmında puanla değerlendirilecektir. Müdür Yetkililikte geçen süre yeni Ek-1'in "Hizmeti" bölümünün "3.Asaleten Müdürlükte (A,B,C) tipi Geçen Hizmet Süresi" kısmına işlenecektir.


YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
lutfi
05.09.2009 - 13:09  
Artık duyurular yapılmalı ve 2006 dan beri hiç atamaları yapılamamış olan müdür yetkililerin,yeniden göreve dönmek isteyen müdürlerin ataması yapılmalı.
hocca
01.09.2009 - 15:06  
2003 Müdürlük seçme sınavı ve değerlendirme sınavlarını kazandım. 5 yıl sertifika geçerlilik sürem vardı. Ortada sürekli iptal edilen yönetmelikler olduğu için mecburen vekaleten müdürlük yaptım. Müdür olarak atandım ama danıştay geriye dönük iptalle yine müdür vekili olarak çalışmamı sağladı. ''Neyse sınav çıktı kazanırız'' derken canla başla çalıştığımız görevimizde vekaleten çalıştığımız için puan alamama durumu ortaya çıktı. 2005 mdr yrd sınavına girenler hala atanırken(Sertifika süreleri 2 yıl) iptallerle mağdur olan Müdürlük sınavını kazanan kişilerin hiç mi hukiki hakları yok ? Asaleten atanamayacağı göreve vekaletende verilemez ilkesinden hareketle vekaleten görev yapanlar neden cezalandırılıyor, neden şamar oğlanı oluyorlar? Ey büyük danıştay şayet torpil gerekçesiyle iptal edilecek maddeler varsa; Ödüller kısmını iptal et. Her türlü risk ve sorumluluğu alarak bu işin içinde pişerek hizmet yapılan vekalet görevlerini neden değerlendirme dışı bıraktırırsın. Adaletiniz buysa ben ... 1-İptaller nedeniyle ataması yapılamayan sınav mağdurları için geçici madde tanzim edilmeli. 2- Vekaleten de olsa asaleten görev yapıyor gibi sorumluluk verilen her göreve puan verilmeli. 3- Ödüllerde olduğu gibi yöneticilikte geçen süreler de sınırlandırılmalı (5 Yılı- 8 Yılı gibi)... Ya da ... Liyakati boşverip sadece sınav puanına göre atama yapılmalı. Saygılarımla.
nofix
30.08.2009 - 05:42  
İşte beni en çok kızdıran ve isyan ettiren durumun artık ortadan kalktığına dair bir haber.

Daha objektif bir puanlama olacağına inancım daha da arttı artık.

Bakanlığımız kadrolu yönetici  ataması  için duyuruya çıkar mı orası da pek belli değil ama yine de bu karar içimi biraz olsun rahatlattı.

forsa
30.08.2009 - 14:11  
EK-2 Yönetici değerlendirme formunun hizmet böliminde Yöneticilikte asaleten/vekaleten/geçici görevlendirme ile aylıksız izinde  ve özel eğitim kurumlarında geçen süreler hariç öğretmenlikte geçen hizmet süresi için 0,48 puan belirlenmiş.
Şimdi burada bir haksızlık var ben vekaleten yada görevlendirme ile idari görev icra edeceğim. Daha sonrada bu görev puanlama ile değerlendirilmeyeceği gibi öğretmenlikte geçen hizmet süresi içerisindede değerlendirilmeyecek. Bu konu üzerine bir an önce gidilmesi dileğimle.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.