ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK BENGÜTÜRK`TE KAMU ÇALIŞANLARININ SIKINTILARINI DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK HALK TV`DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ.
ŞUBELERDEN HABERLER

Elazığ
ELAZIĞ ŞUBE,ELAZIĞ VALİSİNİ ZİYARET ETTİKaraman
ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILI KUTLU OLSUNÇorum
ÇORUM ŞUBE, EĞİTİM ÇALIŞANLARINA TİYATRO ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİRize
TÜRK EĞİTİM SEN RİZE ŞUBESİ’NDEN ÇOK ANLAMLI TALEPBalıkesir 1
BALIKESİR ŞUBE, ÜNİVERSİTE ZİYARETLERİNDE BULUNDU


Karaman
KARAMAN ŞUBE, İSTİKLÂL MARŞI’MIZIN KABULÜNÜN 94. YILI KUTLU OLSUNBurdur
BURDUR ŞUBESİ KARAMANLI İLÇE TEMSİLCİLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ YEMEKLİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDIAydın
AYDIN ŞUBE, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE KAHVALTI DÜZENLEDİMuğla
MUĞLA ŞUBE, KÖYCEĞİZ'DE ''KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.Şanlıurfa
TÜRK EĞİTİM-SEN VİRANŞEHİR TEMSİLCİLİĞİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADISakarya
SAKARYA ŞUBE, İLÇE TEMSİLCİLERİYLE TOPLANTI YAPTISakarya
SAKARYA ŞUBE,İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.Sakarya
SAKARYA ŞUBESİ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ ZİYARET ETTİKocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE,KADINLAR GÜNÜ SEBEBİYLE KAHVALTI DÜZENLEDİ.İstanbul 8
İSTANBUL 8 NO’LU ŞUBE, KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE KAHVALTI DÜZENLEDİIsparta
ISPARTA ŞUBE,8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTINiğde
NİĞDE ŞUBE, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIMuğla
TÜRK EĞİTİM SEN MUĞLA ŞUBESİ MARMARİS TEMSİLCİLİĞİ ''DESTANLAŞAN TÜRKÜLER''GECESİ DÜZENLEDİMuğla
MUĞLA ŞUBE, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.Karaman
KADINA BAKIŞ VE MEDENİYET


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
42,747,569
Sayfa izlenimi aldık.
YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ EK-1 ve EK-2'DE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
Oy Sayısı : 4
Yayın Tarihi
29.08.2009 - 10:13
Okunma Sayısı
7,054

Yazdır
Danıştay 2. Dairesinin bu kararının aleyhe olan kısmına yapılan itiraz sonucu Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, YD.İtiraz No:2009/497 sayılı, 18.06.2009 tarihli kararı ile; “Yönetici Değerlendirme Formunun “Yöneticilik Hizmetleri” bölümünün 1. ,3. ve 5. satırlarındaki “Müdür Yardımcılığı Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Yürütülen Her Yıl İçin” “Müdür Başyardımcılığı Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen Her Yıl İçin” ve “Müdürlük Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen Her Yıl İçin” ibarelerinin ve “Hizmet” bölümündeki “…/Vekaleten/Görevlendirme olarak” ibaresinin yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer değiştirmelerine ilişkin Yöetmeliğin ekinde yer alan Ek-1 Yöneticilik istek formu ile Ek-2 Yönetici Değerlendirme formunda değişiklik yapmıştır. Bu değişiklik 29 Ağustos 2009 tarih ve 27334 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır. Yapılan değişiklikle Müdür Yardımcılığı, Müdür Başyardımcılığı ve Müdürlük görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen yıllar ve verien puan bölümleri Ek-2 den çıkarılmıştır.


Ayrıca önceki Ek-1'de  "Hizmeti" bölümünde yer alan "5) Müdür Yetkili Öğretmenlikteki Hizmet süresi" kısmı çıkarılmıştır. Ek-1'de fazladan yazılı bu madde yeni Ek-1 ile düzeltilmiş oldu. Müdür Yetkili Öğretmenlikte geçen süre yönetmeliğin 25 maddesinin 2.fıkrasında "...en az bir yıl görev yapmış olmak kaydıyla müdür yetkili öğretmen olarak geçirilen süreler üçüncü kademe yöneticiliğinde...geçmiş sayılır" denilmektedir. Yani müdür yetkilikte geçirilen süre, üçüncü kademe yöneticiliği C tipi okul müdürlüğü karşılığı olup, Ek-2' nin "Yöneticilik Hizmetleri" bölümünün "Müdürlük Görevinde Asaleten Geçen Her yıl için" kısmında puanla değerlendirilecektir. Müdür Yetkililikte geçen süre yeni Ek-1'in "Hizmeti" bölümünün "3.Asaleten Müdürlükte (A,B,C) tipi Geçen Hizmet Süresi" kısmına işlenecektir.


YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
lutfi
05.09.2009 - 13:09  
Artık duyurular yapılmalı ve 2006 dan beri hiç atamaları yapılamamış olan müdür yetkililerin,yeniden göreve dönmek isteyen müdürlerin ataması yapılmalı.
hocca
01.09.2009 - 15:06  
2003 Müdürlük seçme sınavı ve değerlendirme sınavlarını kazandım. 5 yıl sertifika geçerlilik sürem vardı. Ortada sürekli iptal edilen yönetmelikler olduğu için mecburen vekaleten müdürlük yaptım. Müdür olarak atandım ama danıştay geriye dönük iptalle yine müdür vekili olarak çalışmamı sağladı. ''Neyse sınav çıktı kazanırız'' derken canla başla çalıştığımız görevimizde vekaleten çalıştığımız için puan alamama durumu ortaya çıktı. 2005 mdr yrd sınavına girenler hala atanırken(Sertifika süreleri 2 yıl) iptallerle mağdur olan Müdürlük sınavını kazanan kişilerin hiç mi hukiki hakları yok ? Asaleten atanamayacağı göreve vekaletende verilemez ilkesinden hareketle vekaleten görev yapanlar neden cezalandırılıyor, neden şamar oğlanı oluyorlar? Ey büyük danıştay şayet torpil gerekçesiyle iptal edilecek maddeler varsa; Ödüller kısmını iptal et. Her türlü risk ve sorumluluğu alarak bu işin içinde pişerek hizmet yapılan vekalet görevlerini neden değerlendirme dışı bıraktırırsın. Adaletiniz buysa ben ... 1-İptaller nedeniyle ataması yapılamayan sınav mağdurları için geçici madde tanzim edilmeli. 2- Vekaleten de olsa asaleten görev yapıyor gibi sorumluluk verilen her göreve puan verilmeli. 3- Ödüllerde olduğu gibi yöneticilikte geçen süreler de sınırlandırılmalı (5 Yılı- 8 Yılı gibi)... Ya da ... Liyakati boşverip sadece sınav puanına göre atama yapılmalı. Saygılarımla.
nofix
30.08.2009 - 05:42  
İşte beni en çok kızdıran ve isyan ettiren durumun artık ortadan kalktığına dair bir haber.

Daha objektif bir puanlama olacağına inancım daha da arttı artık.

Bakanlığımız kadrolu yönetici  ataması  için duyuruya çıkar mı orası da pek belli değil ama yine de bu karar içimi biraz olsun rahatlattı.

forsa
30.08.2009 - 14:11  
EK-2 Yönetici değerlendirme formunun hizmet böliminde Yöneticilikte asaleten/vekaleten/geçici görevlendirme ile aylıksız izinde  ve özel eğitim kurumlarında geçen süreler hariç öğretmenlikte geçen hizmet süresi için 0,48 puan belirlenmiş.
Şimdi burada bir haksızlık var ben vekaleten yada görevlendirme ile idari görev icra edeceğim. Daha sonrada bu görev puanlama ile değerlendirilmeyeceği gibi öğretmenlikte geçen hizmet süresi içerisindede değerlendirilmeyecek. Bu konu üzerine bir an önce gidilmesi dileğimle.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.