ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN CNNTÜRK`TE YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKAN, YENİ YÖNETMELİĞİ DEĞERLENDİRDİ
ŞUBELERDEN HABERLER

Rize
EĞİTİM BİR -SEN’DEN RTE ÜNİVERSİTESİNDE USULSÜZLÜKKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİLİK BİNASI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, DİNAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEDEN, EVCİLER İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, HOCALAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEMİZCE DAZKIRI İLÇE TOPLANTISIAnkara 5
TÜRK EĞİTİM – SEN 5 NO’LU ŞUBE İLÇE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI BEYPAZARI’NDA YAPILMIŞTIRAnkara 5
ANKARA 5 NO’LU ŞUBE’DEN BAŞBAKAN’LIĞA DİLEKÇETekirdağ
TEKİRDAĞ ŞUBE: “ÖĞRETMEN SAHİPSİZ DEĞİLDİR”Kocaeli 1
KOCAELİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİ ZİYARETİKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, KAMU ÇALIŞANLARINA KARŞI UYGULANAN ŞİDDET VE TACİZE KINAMAEskişehir 2
ESKİŞEHİR 2 NO’LU ŞUBEDEN MEZUNİYET TÖRENİAnkara 2
ANKARA 2 NO’LU ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIİstanbul 6
TÜRK EĞİTİM-SEN İSTANBUL 6 NOLU ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISIKaraman
KARAMAN ŞUBE; ARSIZLIĞIN BU KADARI! ERMENEK’TE NELER OLUYOR?Konya 2
KONYA 2 NO’LU ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIİstanbul 8
İSTANBUL 8 NO’LU ŞUBE, MOBBİNGÇİ MÜDÜRÜ PROTESTO ETTİAmasya
AMASYA ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTISivas
SİVAS ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIKayseri 1
KAYSERİ ŞUBE’DEN, 4 NİSAN’DAKİ MİTİNGE KATILIM ÇAĞRISI


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
43,944,517
Sayfa izlenimi aldık.
YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ EK-1 ve EK-2'DE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
Oy Sayısı : 4
Yayın Tarihi
29.08.2009 - 10:13
Okunma Sayısı
7,095

Yazdır
Danıştay 2. Dairesinin bu kararının aleyhe olan kısmına yapılan itiraz sonucu Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, YD.İtiraz No:2009/497 sayılı, 18.06.2009 tarihli kararı ile; “Yönetici Değerlendirme Formunun “Yöneticilik Hizmetleri” bölümünün 1. ,3. ve 5. satırlarındaki “Müdür Yardımcılığı Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Yürütülen Her Yıl İçin” “Müdür Başyardımcılığı Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen Her Yıl İçin” ve “Müdürlük Görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen Her Yıl İçin” ibarelerinin ve “Hizmet” bölümündeki “…/Vekaleten/Görevlendirme olarak” ibaresinin yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer değiştirmelerine ilişkin Yöetmeliğin ekinde yer alan Ek-1 Yöneticilik istek formu ile Ek-2 Yönetici Değerlendirme formunda değişiklik yapmıştır. Bu değişiklik 29 Ağustos 2009 tarih ve 27334 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır. Yapılan değişiklikle Müdür Yardımcılığı, Müdür Başyardımcılığı ve Müdürlük görevinde Görevlendirme Olarak veya Vekaleten Geçen yıllar ve verien puan bölümleri Ek-2 den çıkarılmıştır.


Ayrıca önceki Ek-1'de  "Hizmeti" bölümünde yer alan "5) Müdür Yetkili Öğretmenlikteki Hizmet süresi" kısmı çıkarılmıştır. Ek-1'de fazladan yazılı bu madde yeni Ek-1 ile düzeltilmiş oldu. Müdür Yetkili Öğretmenlikte geçen süre yönetmeliğin 25 maddesinin 2.fıkrasında "...en az bir yıl görev yapmış olmak kaydıyla müdür yetkili öğretmen olarak geçirilen süreler üçüncü kademe yöneticiliğinde...geçmiş sayılır" denilmektedir. Yani müdür yetkilikte geçirilen süre, üçüncü kademe yöneticiliği C tipi okul müdürlüğü karşılığı olup, Ek-2' nin "Yöneticilik Hizmetleri" bölümünün "Müdürlük Görevinde Asaleten Geçen Her yıl için" kısmında puanla değerlendirilecektir. Müdür Yetkililikte geçen süre yeni Ek-1'in "Hizmeti" bölümünün "3.Asaleten Müdürlükte (A,B,C) tipi Geçen Hizmet Süresi" kısmına işlenecektir.


YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
lutfi
05.09.2009 - 13:09  
Artık duyurular yapılmalı ve 2006 dan beri hiç atamaları yapılamamış olan müdür yetkililerin,yeniden göreve dönmek isteyen müdürlerin ataması yapılmalı.
hocca
01.09.2009 - 15:06  
2003 Müdürlük seçme sınavı ve değerlendirme sınavlarını kazandım. 5 yıl sertifika geçerlilik sürem vardı. Ortada sürekli iptal edilen yönetmelikler olduğu için mecburen vekaleten müdürlük yaptım. Müdür olarak atandım ama danıştay geriye dönük iptalle yine müdür vekili olarak çalışmamı sağladı. ''Neyse sınav çıktı kazanırız'' derken canla başla çalıştığımız görevimizde vekaleten çalıştığımız için puan alamama durumu ortaya çıktı. 2005 mdr yrd sınavına girenler hala atanırken(Sertifika süreleri 2 yıl) iptallerle mağdur olan Müdürlük sınavını kazanan kişilerin hiç mi hukiki hakları yok ? Asaleten atanamayacağı göreve vekaletende verilemez ilkesinden hareketle vekaleten görev yapanlar neden cezalandırılıyor, neden şamar oğlanı oluyorlar? Ey büyük danıştay şayet torpil gerekçesiyle iptal edilecek maddeler varsa; Ödüller kısmını iptal et. Her türlü risk ve sorumluluğu alarak bu işin içinde pişerek hizmet yapılan vekalet görevlerini neden değerlendirme dışı bıraktırırsın. Adaletiniz buysa ben ... 1-İptaller nedeniyle ataması yapılamayan sınav mağdurları için geçici madde tanzim edilmeli. 2- Vekaleten de olsa asaleten görev yapıyor gibi sorumluluk verilen her göreve puan verilmeli. 3- Ödüllerde olduğu gibi yöneticilikte geçen süreler de sınırlandırılmalı (5 Yılı- 8 Yılı gibi)... Ya da ... Liyakati boşverip sadece sınav puanına göre atama yapılmalı. Saygılarımla.
nofix
30.08.2009 - 05:42  
İşte beni en çok kızdıran ve isyan ettiren durumun artık ortadan kalktığına dair bir haber.

Daha objektif bir puanlama olacağına inancım daha da arttı artık.

Bakanlığımız kadrolu yönetici  ataması  için duyuruya çıkar mı orası da pek belli değil ama yine de bu karar içimi biraz olsun rahatlattı.

forsa
30.08.2009 - 14:11  
EK-2 Yönetici değerlendirme formunun hizmet böliminde Yöneticilikte asaleten/vekaleten/geçici görevlendirme ile aylıksız izinde  ve özel eğitim kurumlarında geçen süreler hariç öğretmenlikte geçen hizmet süresi için 0,48 puan belirlenmiş.
Şimdi burada bir haksızlık var ben vekaleten yada görevlendirme ile idari görev icra edeceğim. Daha sonrada bu görev puanlama ile değerlendirilmeyeceği gibi öğretmenlikte geçen hizmet süresi içerisindede değerlendirilmeyecek. Bu konu üzerine bir an önce gidilmesi dileğimle.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.