ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ KANAL 99 TV’DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
KONCUK: 5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN
ŞUBELERDEN HABERLER

Burdur
BURDUR ŞUBESİ YÖNETİM KURULU, BUCAK İLÇE TEMSİLCİLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ İŞYERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI.Kars
KARS ŞUBESİ "TARİHİMİZ KARANLIKTA KALMASIN" DEDİ.İzmir 1
İZMİR 1 NO’LU ŞUBE, NÖBET GÖREVİ KARŞILIĞI 6 SAAT EK DERS ÜCRETİ ÖDENMESİNİ TALEP EDEN DİLEKÇELERİ MEB’E GÖNDERDİ.İstanbul 1
KIYAMET KOPMAK ÜZERE;HAKSIZLIK YAPANLAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLUYORAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBESİ, NÖBET DİLEKLERİNİ MEB’E GÖNDERDİ.Malatya
MALATYA ŞUBESİ'NDE İŞYERİ TEMSİLCİLERİNE SEMİNER VERİLDİİstanbul 1
YÖK ARAŞTIRMA BURSLARINI DURDURDU MU?Burdur
BURDUR ŞUBESİ DURMAK BİLMİYORNevşehir
NEVŞEHİR ŞUBE NÖBET ÜCRETİ DİLEKÇELERİNİ MEB’E GÖNDERDİ.Konya 1
KONYA 1 NO’LU ŞUBE, “NÖBET GÖREVLERİNE 6 SAAT EKDERS ÜCRETİ VERİLMELİDİR” DEDİ.Çankırı
ÇANKIRI ŞUBE NÖBET DİLEKÇELERİNİ MEB’E GÖNDERDİ.Sivas
ALDATARAK NEREYE KADAR


İstanbul 1
YÖK GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNİ NEDEN ÇIKARMIYOR?Tekirdağ
TEKİRDAĞ’DA ATAMALARI KİM YAPACAK?Nevşehir
NEVŞEHİR'DE KİTAP OKUYANLAR 11 YILDIR KAZANIYORÇorum
ÇORUM ŞUBESİ’NDEN MEB’İN SKANDAL UYGULAMASINA TEPKİMersin 1
RAHMETLİ ŞUBE BAŞKANIMIZ HACI MURAT YILMAZ ÖLÜMÜNÜN 7’İNCİ YILINDA ANILDI.Kocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE ÜYELİRİMİZLE KAHVALTIDA BULUŞTU.Kocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE, DÖNEMİN GEBZE KAYMAKAMI SALİH KARABULUT HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYOR.Kayseri 2
KAYSERİ 2 NO’LU ŞUBE, NÖBET DİLEKÇELERİNİ BAKANLIĞA GÖNDERDİ.


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
30,792,166
Sayfa izlenimi aldık.
KARİYER BASAMAKLARI İÇİN ÖRNEK DAVA DİLEKÇELERİ
Oy Sayısı : 35
Yayın Tarihi
28.04.2010 - 18:08
Okunma Sayısı
11,308

Yazdır

           Anayasa Mahkemesi, 21.05.2008 tarihinde 5204 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ve Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'un Öğretmenlik Kariyer Basamaklarına ilişkin hükümlerinin bazılarının iptaline karar vererek bu iptal kararının yürürlülük tarihini de kararın resmi gazetede yayımlanmasından bir yıl sonraya yani 18 Mart 2010 tarihine bırakmıştı.

 

            2004 yılından bu zamana kadar iptal edilen hükümler yürürlükte olduğu ve iptal edilen hükümlerin yerine yeni hükümler konulmadığı için mağdur olan öğretmenlerimizin çalıştıkları kuruma dilekçe ile başvurmalarını ve bu unvanları talep etmelerini daha önceki günlerde sitemizde duyurmuştuk. Üyelerimize almak istedikleri unvanların verilemeyeceği Milli Eğitim Müdürlükleri veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen cevaplar ile iletilmektedir. Türk Eğitim Sen üyeleri verilen bu olumsuz cevaplar üzerine dava açarak haklarını aramaya idari yargı mercilerinde devam edebilirler. Bu anlamda hazırlanan örnek dava dilekçeleri üyelerimiz tarafından doldurularak bulundukları illerden İdare Mahkemelerine intikal ettirilebilir. Türk Eğitim Sen üyeleri dilekçelerden iki nüsha alarak, ilgili ekleri dilekçelerine ekleyerek davalarını açabilirler.

 

 

Kontenjan nedeni ile unvanı alamayanlar için örnek dava dilekçesi için tıklayınız.

 

Hizmet içi eğitim belgelerinden dolayı unvanı alamayanlar için örnek dava dilekçesi için tıklayınız.

 

 

 

 

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
desturr
17.01.2011 - 16:13  
Kontenjan nedeni ile uzman öğretmenlik sertifikası alamayanların açacağı davaya dair dilekçe için teşekkürler.MEB tüm dava dilekçelerine kontenjan yetersizliğinden ve zaman sürecini de öne sürerek mahkemeye aynı cevapları vermektedir.Buradan hareketle sendikamız avukatlarının, Cevaba Cevap Dilekçelerini de yazmaları haklı davamızda bizlere kolaylık sağlayacağıdır.Cevaba cevap dilekçesi,MEB'in cevabına genel itiraza göre yazılır ise,dava açmış biz üyelere kolaylık sağlayacağıdır.Şimdiden teşekkür eder,çalışmalarınızda başarılar dilerim.
teknik_42
02.05.2010 - 23:24  
EVET UZMAN ÖĞRETMENLİK TAMAMEN KALDIRILMALIDIR. ŞU ANDAKİ UZMAN ÖĞRETMENLER UZMANLIK GELİRİ KARŞISINDA NE YAPIYOR. HİÇ BİR ŞEY........... 5 YILDIR EK GELİR ALIYORLAR. (YÜKSEK LİSANSLILARDAN KESİLEN ÜCRETİ ALIYORLAR. ) BU NASIL BİR DURUM. YÜKSEK LİSANS HAKKI GERİ İADE EDİLMELİDİR. VE KALDIRILDIĞI GÜNDEN İTİBAREN GELİRLER ÖDENMELİDİR.
muratbekler
02.05.2010 - 15:29  
Mahkemenin konu ile ilgili yürütmeyi durdurma kararının ardından örnek dilekçede de belirtildiği gibi açık bir hak ihlali var. Bu dilekçelere Bakanlığın verdiği komik cevapta ortada (sınavın süresi 2 yıldı süre doldu) bu şartlar altında Sendikamız hak gasbına uğrayan arkadaşlarımızın hakkını aramak için mahkemeye müracaat etmeyi planlıyor mu? Planlıyorsa ne zaman
001998
01.05.2010 - 14:04  
Uzman öğretmenliğin tamamen kaldırılmasını düşünmek doğru değil.Kazanıp şuanda ek bir gelir elde eden binlerce öğretmen var arkadaşlar.Kaldırılsın demek yerine yeniden sınav açılsın herkes şansını denesin demek daha doğru olur.Okullarda bir sınavla uzman olunmayacağını herkes biliyor.Burada önemli olan eğitimcilerin azda olsa ufak bir ek gelir elde etmesi , ekonomik olarak binlerce öğretmenin yararına olacaktır kanısındayım.
atunc
29.04.2010 - 23:04  
Uzman öğretmenlik ve baş öğretmenliğe karşıyız!! Türkiye'de sadece bir tek baş öğretmen vardır. O da ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 'tür. Akp siyasetçilerinin bu saçmasapan uygulamayla ulu önderi yıpratma ve yok etme çabalarına kimse sessiz kalmamalıdır. Özellikle de milli değerleremize ve Atatürk'e sahip çıktığınıı belirten Türk Eğitim Sen. Bütün sendika yöneticilerimizi duyarlı olmaya davet ediyorum.
demirel216
28.04.2010 - 19:45  
NE DİYE DAVA AÇILMASINI TEŞVİK EDİYORSUNUZ.KONTEJAN YÖNETMELİK ÇIKARKEN BELLİYDİ. BU UZMAN ÖĞRETMENLİK TÜMDEN KALDIRILMALIDIR. ÇÜNKÜ UZMAN ÖĞRETMEN İLE NORMAL ÖĞRETMENİN VERDİĞİ EĞİTİM-ÖĞRETİMİN HİÇBİR FARKI YOK.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı 6.Kat No:160 Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.