ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK “SÖZ HAKKI”NA KONUK OLDU
GENEL BAŞKAN’DAN SİNOP VALİSİNE KINAMA
ŞUBELERDEN HABERLER

Burdur
BURDUR ŞUBESİ İLÇE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR.Ankara 5
ANKARA 5 NO’LU ŞUBE İLÇE TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI DÜZENLEDİ.Amasya
EĞİTİM SPOR BAYAN FUTBOL TAKIMINA TOPLANAN PARAYI DA MI MAKAM ARACINA AKTARDINIZ HÜSEYİN GÜNEŞ?Tekirdağ
MÜLAKAT BİTMEDEN KOLTUKLAR DAĞITILDIGümüşhane
GÜMÜŞHANE ŞUBE BAŞKANI: BU KADARINA DA PES DOĞRUSU!Burdur
BURDUR ŞUBESİ ALAN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYORMuğla
MUĞLA ŞUBE BAŞKANI ÖZATA, “MUĞLA’DA SÖZLÜ SINAVLARDA HAKSIZLIĞA İTİRAZ EDEN BİR KOMİSYON ÜYESİ İSTİFA ETTİ” DEDİ.Giresun
BULANCAK İLÇE TEMSİLCİLİĞİ EMEKLİ OLAN ÜYELERİ İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLEDİ.Kayseri 2
KAYSERİ 2 NO’LU ŞUBE İLÇE TEMSİLCİLERİ VE YETKİLİ KURULLAR TOPLANTISI DÜZENLEDİİstanbul 1
OSMANLI ARŞİVİ PERSONELİNİN KARİYER UZMANLIĞI HAKKI NEDEN VERİLMİYOR?Ardahan
ARDAHAN İL TEMSİLCİLİĞİ’NDEN ZİYARETAfyonkarahisar
AFYON ŞUBESİ’NDEN GÜLLÜ LOKUM PROTESTOSUÇanakkale
ÇANAKKALE ŞUBE BAŞKANI 18 MART ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞANAN SORUNLARA DEĞİNDİKilis
KİLİS ŞUBESİ 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİEskişehir 2
ESKİŞEHİR 2 NO’LU ŞUBE İŞYERİ TEMSİLCİLERİ TOPLNATILARINA KATILDI.Burdur
BURDUR ŞUBE BAŞKANI ORHAN AKIN, İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU’NDA KONUŞTUKonya 1
KONYA 1 NO’LU ŞUBE, İLÇE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI DÜZENLEDİ.İzmir 4
İZMİR 4 NO’LU ŞUBE ÜNİVERSİTE TESİLCİLİĞİ SEÇİMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.Sakarya
SAKARYA ŞUBE: “MİLLİ EĞİTİMDE KIYIM SIRASI MÜDÜR YARDIMCILARINDA MI?”İstanbul 2
ÖĞRETMENE ŞİDDETE HAYIR !


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
36,014,823
Sayfa izlenimi aldık.
SENDİKA NE İŞE YARAR?
Oy Sayısı : 13
Yayın Tarihi
30.06.2008 - 10:02
Okunma Sayısı
4,049

Yazdır
Dört yıldır Sendikaya üye bir eğitimci olarak Türkiye de sendikaların bir çoğunun Öğretmenler dışında herkese hizmet ettiğine şahit oldum.Bir zamanlar Türkiye nin yetkili sendikası olan Eğitim Sen nelerle uğraşmakta anlaşılır gibi değil.En son Van şubesine yapılan baskında 18 kişi göz altına alınıyor ve daha sonra yapılan incelemede bu kişilerin Üniversite öğrencisi ve aynı zamanda PKK Kongra-Gel üye oldukları görülerek bu kişiler tutuklanıyor..Şimdi şu soruları Eğitim Sen başkanına sormak lazım sizler üyelerden aldığınız aidatlarla PKK-Kongra-Gel üyesi mi yetiştiriyorsunuz?

Eğitim Sen genel başkanı açıklamalarında demokrasi adına bedel ödediklerini ve demokratik mücadelelerde ön saflarda yer aldıklarını belirtmiş.PKK terör örgütüne elaman yetiştirmekle mi demokrasiye hizmet ediyorsunuz.Sizler ancak ve ancak bu uygulamalarla eli kanlı terör örgütüne hizmet edersiniz.       

Türkiyede sendika denince genelde üç sendika akla gelmektedir.TES,EGİTİMSEN ve EBS        üye sayısı bakımında ikinci sırada olan ve 100 bine yakın üyesi bulunan bu sendika ne iş yapar Allah aşkına üye sayısını AKP iktidarıyla yüzde 500 civarında artıran bir sendika nasıl olurda MEB tarafından yapılan onlarca haksız uygulamaya ses çıkarmaz,benim aklıma sendika dünyada ve ahrette menfaat sağlar sözleri geliyor hemen öyle ya adaleti sadece kendi üyeleri için isteyen bir sendika MEB ses çıkarmaz. Menfaati kendi üyelerine sağlayan bir sendika ne diye muhalefet yapacak.       

Yaz mevsiminin geldiği şu günlerde şükürler olsun ki hormonsuz yiyeceklerden bir nebze olsun kurtulduk,Eğitim bir sen sendikası da hormonlu sebzelere benzemektedir.O kadar çok hormon aldılar ki artık bir yerden patlak verecek.     

Üyesi olmaktan gurur duyduğum TES yeni yönetimi ve başkanıyla bütün eğitim çalışanları adına her platformda boy göstermektedir.Gerek sitesinde yaptığı haberler gerekse yaptığı basın açıklamalarıyla taraflı tarafsız binlerce eğitim çalışanının sesi olmaktadır.Sendikalar yönetici atama yönetmeliği ile üç yılda bir imtihan vermişlerdir.Kimin neye hizmet ettiği gün gibi ortaya çıkmıştır.İki de bir yönetmeliği dava eden eğitim-iş ve eğitim sen genelge yayınlanmış atamalar yapılacak,eğitim kuramları kıyı kenar semt diye ayrılmış iki sendikadan ses yok.Eğitim birse e kızamıyorum bile adamların belli bir hedefi var,bütün üyelerine menfaat sağlamak üzere söz vermişler ve bir çok üyeyi e öyle yapmışlar.Ses çıkarmalarına ve tepki koymalarına gerek yok.         

Türkiye de Bölücülük değil sendikacılık yapanlara selam olsun.Amacı bağcıyı dövmek olmayıp üzüm yemek olan sendikalara selam olsun ve Türkiye Cumhuriyetinin en büyük sivil toplum örgütü olan ve bu ülkenin çimentosu olan binlerce Türk Eğitim sen sevdalılarına selam olsun. 


Mehmet YILMAZ

Kamudan Haber Editörü

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
zerkan6780
08.07.2008 - 22:54  
Kardeşimi tebrik ediyorum, Zonguldak Gökçebey''den Karabük Yenice''ye geldim. Yenice''deki sendikalı arkadaşlarım nerdesinizzz?? Sayın Ramazan Paskal özleniyorsun.
volkankaradeniz
04.07.2008 - 17:31  
Çok güzel bir yazı tebrikler.
sayim
04.07.2008 - 09:15  
Genç kardeşim Mehmet Yılmaz,kalemine,yüreğine sağlık.Şu memlekette 25bin Mehmet Yılmaz var. Ama sen başkasın.Hormonlulara arpalık kalmadı. Aralarında çatışma başladı.Hızlı büyüme hızlı çözülmeyi bereaberinde getirecek.                                     Sayim Şengül Balıkesir Gönen TES

sayim
04.07.2008 - 09:09  
Genç kardeşim Mehmet Yılmaz,kalemine,yüreğine sağlık.Şu memlekette 25bin Mehmet Yılmaz var. Ama sen başkasın.Hormonlulara arpalık kalmadı. Aralarında çatışma başladı.Hızlı büyüme hızlı çözülmeyi bereaberinde getirecek.

tekbayrak TES GAZİPAŞA)
01.07.2008 - 10:31  
Gönüllere su serpmişsin Mehmet Reis kaleminin kırılmasın.Gönlünden geçenleri bizlerle paylaşmandan memnun olduk.Türk Eğitim Sen li olmakla gurur duyuyorum.Türk kelimesini kullanmaktan imtina edenlerden zaten bir beklentim yok.Allaha emanet olunuz.
Naci Özen
Antalya Gazipaşa Tes
mesutkavuklu
30.06.2008 - 13:30  
Kalemine sağlık Mehmet kardeş farkımız sendikamız.Kozan Türk Eğitim Sen.
Özkan ÖZTÜRK
30.06.2008 - 11:19  
Mehmet YILMAZ arkadaşımıza güzel tespitlerinden dolayı teşekkür ederken bir ilave yapmak istiyorum. Türk Eğitim Sen''in yetkili olması Kuzey Irak''a yapılan operasyondan daha çok etkili olmuştur. Bizim yetki almamızla birlikte bazı şer güçlerin sesi kesilmiştir. Bu bakımdan Türk Eğitim Sen üyelerini teker teker kutluyorum.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı 6.Kat No:160 Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.