ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN BENGÜTÜRK'TE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ.
EK ZAM İÇİN HAYKIRDIK, MEYDANLARA SIĞMADIK!
ŞUBELERDEN HABERLER

Niğde
İHSAN UĞRAŞ: “KADROLAŞMADA SINIR YOK!”Kütahya
KÜTAHYA ŞUBESİ DOMANİÇ’TE PROF. DR. NADİM MACİT’in KONUŞMACI OLARAK KATILDIĞI KONFERANS GERÇEKLEŞTİRDİ.İstanbul 1
Hanefi Bostan: “insan Hakları, Kesintisiz Hukuk Ve Demokrasiden Yanayız”Malatya
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ İŞ YERİ TEMSİLCİLİĞİ, ÜYELERİMİZE GÖREVDE YÜKSELME DENEME SINAVI YAPTI.Çorum
TÜRKİYE KAMU-SEN ÇORUM İL TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN 4. GELENEKSEL HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.Burdur
BURDUR ŞUBESİ YENİ ATANAN OKUL MÜDÜRLERİMİZİ ZİYARET ETTİ.Kocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE, ÜYELERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI.Kocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ ZİYARET ETTİ.Kocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA ALAADİN CABAK’I ZİYARET ETTİ.Tokat
TOKAT ŞUBE’DEN EĞİTİM-BİR-SEN’E PROTESTOİstanbul 1
HANEFİ BOSTAN “ÖNCE YAŞAMA HAKKINA SAYGI” DEDİ.Çanakkale
RESUL DEMİRBAŞ: “ÇANAKKALE’DE EĞİTİME DARBE YAPILMIŞTIR.”Afyonkarahisar
VALİ HAKAN YUSUF GÜNER AFYON ŞUBESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.Osmaniye
OSMANİYE ŞUBE, İNSAN HAKLARI GÜNÜNDE YÖNETİCİ KIYIMINI PROTESTO ETTİ.İstanbul 1
HANEFİ BOSTAN: “EĞİTİMDEKİ MEMURLARIN SORUNLARI GÖRMEZLİKTEN GELİNMEMELİ.”Afyonkarahisar
AFYON ŞUBE KADIN KOMİSYONU TARAFINDAN SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.Afyonkarahisar
BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN ÇOBAN’DAN SENDİKAMIZA ZİYARETKonya 1
KONYA 1 NO’LU ŞUBE 1. İŞYERİ TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI.Amasya
KAMİL TERZİ AMASYA’DA EĞİTİM ÖĞRETİMDE YAŞANAN SORUNLAR İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.Çanakkale
ÇANAKKALE ŞUBE, ÖĞRETMENE YAPILAN ŞİDDETİ KINADI.


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
37,923,761
Sayfa izlenimi aldık.
SENDİKA NE İŞE YARAR?
Oy Sayısı : 13
Yayın Tarihi
30.06.2008 - 10:02
Okunma Sayısı
4,113

Yazdır
Dört yıldır Sendikaya üye bir eğitimci olarak Türkiye de sendikaların bir çoğunun Öğretmenler dışında herkese hizmet ettiğine şahit oldum.Bir zamanlar Türkiye nin yetkili sendikası olan Eğitim Sen nelerle uğraşmakta anlaşılır gibi değil.En son Van şubesine yapılan baskında 18 kişi göz altına alınıyor ve daha sonra yapılan incelemede bu kişilerin Üniversite öğrencisi ve aynı zamanda PKK Kongra-Gel üye oldukları görülerek bu kişiler tutuklanıyor..Şimdi şu soruları Eğitim Sen başkanına sormak lazım sizler üyelerden aldığınız aidatlarla PKK-Kongra-Gel üyesi mi yetiştiriyorsunuz?

Eğitim Sen genel başkanı açıklamalarında demokrasi adına bedel ödediklerini ve demokratik mücadelelerde ön saflarda yer aldıklarını belirtmiş.PKK terör örgütüne elaman yetiştirmekle mi demokrasiye hizmet ediyorsunuz.Sizler ancak ve ancak bu uygulamalarla eli kanlı terör örgütüne hizmet edersiniz.       

Türkiyede sendika denince genelde üç sendika akla gelmektedir.TES,EGİTİMSEN ve EBS        üye sayısı bakımında ikinci sırada olan ve 100 bine yakın üyesi bulunan bu sendika ne iş yapar Allah aşkına üye sayısını AKP iktidarıyla yüzde 500 civarında artıran bir sendika nasıl olurda MEB tarafından yapılan onlarca haksız uygulamaya ses çıkarmaz,benim aklıma sendika dünyada ve ahrette menfaat sağlar sözleri geliyor hemen öyle ya adaleti sadece kendi üyeleri için isteyen bir sendika MEB ses çıkarmaz. Menfaati kendi üyelerine sağlayan bir sendika ne diye muhalefet yapacak.       

Yaz mevsiminin geldiği şu günlerde şükürler olsun ki hormonsuz yiyeceklerden bir nebze olsun kurtulduk,Eğitim bir sen sendikası da hormonlu sebzelere benzemektedir.O kadar çok hormon aldılar ki artık bir yerden patlak verecek.     

Üyesi olmaktan gurur duyduğum TES yeni yönetimi ve başkanıyla bütün eğitim çalışanları adına her platformda boy göstermektedir.Gerek sitesinde yaptığı haberler gerekse yaptığı basın açıklamalarıyla taraflı tarafsız binlerce eğitim çalışanının sesi olmaktadır.Sendikalar yönetici atama yönetmeliği ile üç yılda bir imtihan vermişlerdir.Kimin neye hizmet ettiği gün gibi ortaya çıkmıştır.İki de bir yönetmeliği dava eden eğitim-iş ve eğitim sen genelge yayınlanmış atamalar yapılacak,eğitim kuramları kıyı kenar semt diye ayrılmış iki sendikadan ses yok.Eğitim birse e kızamıyorum bile adamların belli bir hedefi var,bütün üyelerine menfaat sağlamak üzere söz vermişler ve bir çok üyeyi e öyle yapmışlar.Ses çıkarmalarına ve tepki koymalarına gerek yok.         

Türkiye de Bölücülük değil sendikacılık yapanlara selam olsun.Amacı bağcıyı dövmek olmayıp üzüm yemek olan sendikalara selam olsun ve Türkiye Cumhuriyetinin en büyük sivil toplum örgütü olan ve bu ülkenin çimentosu olan binlerce Türk Eğitim sen sevdalılarına selam olsun. 


Mehmet YILMAZ

Kamudan Haber Editörü

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
zerkan6780
08.07.2008 - 22:54  
Kardeşimi tebrik ediyorum, Zonguldak Gökçebey''den Karabük Yenice''ye geldim. Yenice''deki sendikalı arkadaşlarım nerdesinizzz?? Sayın Ramazan Paskal özleniyorsun.
volkankaradeniz
04.07.2008 - 17:31  
Çok güzel bir yazı tebrikler.
sayim
04.07.2008 - 09:15  
Genç kardeşim Mehmet Yılmaz,kalemine,yüreğine sağlık.Şu memlekette 25bin Mehmet Yılmaz var. Ama sen başkasın.Hormonlulara arpalık kalmadı. Aralarında çatışma başladı.Hızlı büyüme hızlı çözülmeyi bereaberinde getirecek.                                     Sayim Şengül Balıkesir Gönen TES

sayim
04.07.2008 - 09:09  
Genç kardeşim Mehmet Yılmaz,kalemine,yüreğine sağlık.Şu memlekette 25bin Mehmet Yılmaz var. Ama sen başkasın.Hormonlulara arpalık kalmadı. Aralarında çatışma başladı.Hızlı büyüme hızlı çözülmeyi bereaberinde getirecek.

tekbayrak TES GAZİPAŞA)
01.07.2008 - 10:31  
Gönüllere su serpmişsin Mehmet Reis kaleminin kırılmasın.Gönlünden geçenleri bizlerle paylaşmandan memnun olduk.Türk Eğitim Sen li olmakla gurur duyuyorum.Türk kelimesini kullanmaktan imtina edenlerden zaten bir beklentim yok.Allaha emanet olunuz.
Naci Özen
Antalya Gazipaşa Tes
mesutkavuklu
30.06.2008 - 13:30  
Kalemine sağlık Mehmet kardeş farkımız sendikamız.Kozan Türk Eğitim Sen.
Özkan ÖZTÜRK
30.06.2008 - 11:19  
Mehmet YILMAZ arkadaşımıza güzel tespitlerinden dolayı teşekkür ederken bir ilave yapmak istiyorum. Türk Eğitim Sen''in yetkili olması Kuzey Irak''a yapılan operasyondan daha çok etkili olmuştur. Bizim yetki almamızla birlikte bazı şer güçlerin sesi kesilmiştir. Bu bakımdan Türk Eğitim Sen üyelerini teker teker kutluyorum.
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.