ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
`FERTLER ÖLÜR MİLLETLER YAŞAR`
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK: TÜM MEMURLAR HAKLARINI KORUMALIDIR
ŞUBELERDEN HABERLER

Rize
EĞİTİM BİR -SEN’DEN RTE ÜNİVERSİTESİNDE USULSÜZLÜKKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİLİK BİNASI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, DİNAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEDEN, EVCİLER İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBE, HOCALAR İLÇE TOPLANTISI YAPTIAfyonkarahisar
AFYONKARAHİSAR ŞUBEMİZCE DAZKIRI İLÇE TOPLANTISIAnkara 5
TÜRK EĞİTİM – SEN 5 NO’LU ŞUBE İLÇE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI BEYPAZARI’NDA YAPILMIŞTIRAnkara 5
ANKARA 5 NO’LU ŞUBE’DEN BAŞBAKAN’LIĞA DİLEKÇETekirdağ
TEKİRDAĞ ŞUBE: “ÖĞRETMEN SAHİPSİZ DEĞİLDİR”Kocaeli 1
KOCAELİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, VALİ ZİYARETİKayseri 1
KAYSERİ 1 NO’LU ŞUBEDEN, KAMU ÇALIŞANLARINA KARŞI UYGULANAN ŞİDDET VE TACİZE KINAMAEskişehir 2
ESKİŞEHİR 2 NO’LU ŞUBEDEN MEZUNİYET TÖRENİAnkara 2
ANKARA 2 NO’LU ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIİstanbul 6
TÜRK EĞİTİM-SEN İSTANBUL 6 NOLU ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISIKaraman
KARAMAN ŞUBE; ARSIZLIĞIN BU KADARI! ERMENEK’TE NELER OLUYOR?Konya 2
KONYA 2 NO’LU ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIİstanbul 8
İSTANBUL 8 NO’LU ŞUBE, MOBBİNGÇİ MÜDÜRÜ PROTESTO ETTİAmasya
AMASYA ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTISivas
SİVAS ŞUBE, İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIKayseri 1
KAYSERİ ŞUBE’DEN, 4 NİSAN’DAKİ MİTİNGE KATILIM ÇAĞRISI


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
43,622,720
Sayfa izlenimi aldık.
MALUM SENDİKADAN İSTİFALAR YOĞUNLAŞTI
Oy Sayısı : 40
Yayın Tarihi
05.07.2008 - 13:12
Okunma Sayısı
6,996

Yazdır
Bu hormonlu yapı, büyümek için her türlü yalanı söylemiştir, ama en çok üyeyi de yönetici olarak atama sözü vererek yapmış bulunmaktadır. Gerçekten de vekaletle görevlendirmeler incelendiğinde, bu malum organizasyona balıklama dalanların önelikli olarak atandığını görürsünüz. (Hak ederek atananlar yazımızın konusu değildir.)

Yönetici atama yönetmeliğinin olmaması belirsiz bir ortam yaratmış, bu belirsizlik ortamı bu malum organizasyon tarafından çok iyi kullanılmıştır. Tabidir ki;adam seçmeye yönelik, objektif kriteleri bulunmayan önceki yönetmelikler sendikamız tarafından da yargıya taşınmış ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Dava açılmamış olsaydı, bu sefer de bu yönetmelik doğrultusunda asaleten atamalar yapılacaktı. Ancak, Türk Eğitim Sen sadece kendi üyelerinin değil, hak edenlerin atamasını sağlayacak bir yönetmelik peşinde olmuştur. Bu sebeple bu anlamsız ve kadrolaşmayı kolaylaştıracak yönetmeliklere dava açmıştır.

Son çıkan yönetici atama yönetmeliğinin, bir takım eksikliklerine rağmen, insiyatif kullanmayı mümkün kılmaması, malum sendikayı ciddi endişelere sevketmiş bulunmaktadır. Bu yönetmeliğin iptal edilmesi en çok bu malum yapının işine yarayacaktı ama iptali için dava açma cesaretleri olmadığından, (bir takım abileri üzeriz endişesi ile) dava da açamamışlar, ancak diğer sendikaların iptal davasın açması bunları son derece memnun etmiştir.

Yeni yönetmeliğin puan üstünlüğüne dayanması sebebiyle, sadece Ek 2 formundaki puanlar esas alınacağından, bir çok eğitim çalışanı, önümüzdeki süreçte yaşanacak bir takım siyasi gelişmeleri de hesap ederek bu sendikada üye olarak kalmakta bir fayda olmadığını düşünmekte ve  istifa etmektedir. Yaz tatiline rağmen, yoğun olarak yaşanan istifaların önümüzdeki günlerde daha da yoğunlaşacağı görülmektedir. Herhangi bir ilkeye dayanmayan, sendikacılık anlamında bugüne kadar tek bir adım atmamış bu malum, hormonlu yapı için, bu son, şaşırtıcı değil, tabii bir sonuçtur. Sadece menfaate dayanan üyeliklerin, menfaatler sonlanınca biteceği aşikardır.

Türk Eğitim Sen, bundan sonra da aynı ilkeler ve cesaretle, yoluna güçlenerek devam edecektir. Türk Eğitim Sen hiç bir zaman ve hiç bir şekilde, üyelerine ilkesizliği hedef göstermeyecek, kararlı ve yiğit duruşundan asla taviz vermeyecektir.

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
zori
10.07.2008 - 10:37  
BU SENDİKANIN HORMONUNUN TEK İLACI TÜRK EĞİTİM SEN Lİ ARKADAŞLARIMIZIN ADAM GİBİ DİMDİK DURMAYA DEVAM ETMESİ AKIL TUTULMASI YAŞAYAN ARKADAŞLARI AKLI SELİM BİR ŞEKİLDE İKNA EDİP AÇIKLAMALARDA BULUNMALARI VE NEREDE NE ŞARTTA OLURSA OLSUN TÜRK EĞİTİM SEN İN İLKELERİ DIŞINA ÇIKMADAN ,İNANDIĞI GİBİ SÖYLEYEN VE YAŞAYAN ARKADAŞLAR OLMAYA DEVAM ETMEKTİR.YUFKA YÜREKLİLERLE ÇETİN YOLLAR AŞILMAZ.....

canerik
08.07.2008 - 18:10  
KONYADA MERKEZDEKİ ÖĞRETMEN EVLERİNDE AÇIK OLDUĞU HALDE İL M.E.M. YAYINLAMADI. KONYA İÇİN BASTIRMANIZ İÇİN NE YAPMAK LAZIM.DUA ETSEK YETMEZ Mİ? MEVLANA YURDUNDAN SELAMLAR.... 

yaz844
07.07.2008 - 10:59  
gün gelecek ve herşey anlaşılacak demiştik.Balon çabuk söndü.Bunların birşey beceremeyecekleri belliydi zaten.Bize düşen bunların gerçek yüzlerini hiç durmadan anlatmaktır.
alperen25
07.07.2008 - 07:55  
         Şuana kadar istifa etmeyenler akıllarını mı kaçırmışlar ne bekliyorlar arada. Yine de zararın neresinden dönerlerse kardır  hemen ayrılsınlar. hele koltuk için gidenlerin yüzünü merak ediyorum. Saygılarımla
hbdemirci
05.07.2008 - 17:11  
mfA hocam
ağzınıza sağlık,aynı duyguları paylaşıyorum sizinle,çok güzel özetlemişsiniz.
türk eğitim sendikasının bu kararlı duruşu,sadece bizim üyelerimizi değil,tüm öğretmen camiasının hakkını kendi üyesinin hakkıymış gibi koruması,günü birlik çıkarlar peşinde olmayıp ülke eğitiminin kalkınması ve daha iyi üretken olabilmesi için niteliği ön planda tutan tavrı sayesinde yetkiyi hiç bırakmayacaktır.
başka sendikalara menfaatleri ve bazı hevesleri yüzünden giden kişilerde artık olayın bayağılığını görmüşler ki,doğru olanı yapmaya başlamışlar.
kararlı ve yiğit duruşundan asla taviz vermeyen ve vermeyecek olan türk eğitim sendikamıza teşekküler..

zerkan6780
07.07.2008 - 00:11  
Elmanın şekeri bitiyordu. Elmada bitmek üzere. Koçanı ellerinde kalınca ne yapacaklar diye merak ediyordum. O zaman yavaş yavaş görmeye başladık desenize.
mfA
05.07.2008 - 14:23  
bardağı dolu gösterenin kolanın köpüğü olduğu ortaya çıkıyor artık.kabarcıklar uçtukça  dibi görünüyor asidi kaçmış kolanın.hırs tacirliği yapanlar ve buna alet olan zavallılar  Allah''a muhakkak hesap vereceklerdir ancak gönül ister ki gözlerimiz bu dünyada da görsün hesabı.ha! bi de :demokrasi istiyoruz diye ellerde Türk bayrakları ile meydanlarda bağırmadan önce o bayrağa aşık olup demokrasiyi içine sindirerek hayatına tatbik etmek  gerekir.adalete, imtiyazlar elinde iken teslim olmak,hakkına razı olmak  erdemdir.aldanan arkadaşlarıma:pişmanlık gözyaşları en güçlü çamaşır suyundan kat kat daha etkilidir.sadece kapımızı değil kollarımızı da açtık...
m.fatih.A-mersin
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.