ANA SAYFA
HABERLER
BASINDA TES
VİDEOLAR
MEVZUAT
HUKUK
SENDİKAL ÇALIŞMALAR
EYLEMLERİMİZ
ŞUBELER
YÖNETİM
ANKETLER
YAYIN ARŞİVİ
YAYINLAR
EĞİTİM ve TOPLUM
TES TANITIM FİLMİ
SON VİDEOLAR
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK BENGÜTÜRK`TE KAMU ÇALIŞANLARININ SIKINTILARINI DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK HALK TV`DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ.
ŞUBELERDEN HABERLER

Karaman
PROMOSYON VE GERÇEKLERBurdur
BURDUR ŞUBESİ ALAN ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA GÖLHİSAR İLÇESİNDEYDİTekirdağ
TEKİRDAĞ ŞUBE’DEN, KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ KINAMAKocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE’DEN GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİKocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBESİ GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİÇorum
ÇORUM ŞUBE’DEN, HİTİT ÜNİVERSİTESİ VE KREDİ YURTLAR KURUMUNA ZİYARETÇorum
ÇORUM ŞUBE’DEN ‘NÖBET TUTMAMA’EYLEMİAnkara 2
ANKARA 2 NO’LU ŞUBE’DEN İSTİŞARE TOPLANTISIKütahya
KÜTAHYA ŞUBE ,ÖZGECAN ASLAN’IN ÖLDÜRÜLMESİNİ PROTESTO ETTİKayseri 2
KAYSERİ 2 NO’LU ŞUBE’DEN MÜFTÜYE KINAMA!Bolu
BOLU ŞUBESİ’NDEN SOLMAZ-AHMET BAYSAL ÖĞRETMENEVİ’NE ZİYARETİzmir 1
İZMİR ŞUBE, KAFANIZI KUMA GÖMMEYE DEVAM EDECEK MİSİNİZ?Karaman
TÜRK EĞİTİM-SEN KARAMAN ŞUBE’Sİ K.M.Ü REKTÖRÜ SN. PROF. DR. SABRİ GÖKMEN’E ZİYARETBalıkesir 1
BALIKESİR ŞUBE’DEN ‘TAŞÖREN İŞÇİLİĞNE HAYIR’Mardin
MARDİN’DE EĞİTİM ÇALIŞANLARI LOJMAN İSTİYOR!Çanakkale
ÇANAKKALE ŞUBE’DEN ÜNİVERSİTE REKTÖRLÜK SEÇİMLERİKocaeli 2 (Gebze)
KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE VE MEDİCALPARK GEBZE HASTANESİ'NDEN İNDİRİM ANLAŞMASISivas
SİVAS ŞUBE” NÖBET TUTMUYORUZ”İstanbul 1
MEMURLAR UYANINIsparta
ISPARTA ŞUBE,ÖĞRETMENLER TUTTUKLARI NÖBET KARŞILĞI EK ÜCRET ALAMAMAKTADIR


Tüm Şube Haberleri  
SİTE İÇİ ARAMA
İçerikte de Ara
Toplam
41,146,382
Sayfa izlenimi aldık.
MALUM SENDİKADAN İSTİFALAR YOĞUNLAŞTI
Oy Sayısı : 40
Yayın Tarihi
05.07.2008 - 13:12
Okunma Sayısı
6,987

Yazdır
Bu hormonlu yapı, büyümek için her türlü yalanı söylemiştir, ama en çok üyeyi de yönetici olarak atama sözü vererek yapmış bulunmaktadır. Gerçekten de vekaletle görevlendirmeler incelendiğinde, bu malum organizasyona balıklama dalanların önelikli olarak atandığını görürsünüz. (Hak ederek atananlar yazımızın konusu değildir.)

Yönetici atama yönetmeliğinin olmaması belirsiz bir ortam yaratmış, bu belirsizlik ortamı bu malum organizasyon tarafından çok iyi kullanılmıştır. Tabidir ki;adam seçmeye yönelik, objektif kriteleri bulunmayan önceki yönetmelikler sendikamız tarafından da yargıya taşınmış ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Dava açılmamış olsaydı, bu sefer de bu yönetmelik doğrultusunda asaleten atamalar yapılacaktı. Ancak, Türk Eğitim Sen sadece kendi üyelerinin değil, hak edenlerin atamasını sağlayacak bir yönetmelik peşinde olmuştur. Bu sebeple bu anlamsız ve kadrolaşmayı kolaylaştıracak yönetmeliklere dava açmıştır.

Son çıkan yönetici atama yönetmeliğinin, bir takım eksikliklerine rağmen, insiyatif kullanmayı mümkün kılmaması, malum sendikayı ciddi endişelere sevketmiş bulunmaktadır. Bu yönetmeliğin iptal edilmesi en çok bu malum yapının işine yarayacaktı ama iptali için dava açma cesaretleri olmadığından, (bir takım abileri üzeriz endişesi ile) dava da açamamışlar, ancak diğer sendikaların iptal davasın açması bunları son derece memnun etmiştir.

Yeni yönetmeliğin puan üstünlüğüne dayanması sebebiyle, sadece Ek 2 formundaki puanlar esas alınacağından, bir çok eğitim çalışanı, önümüzdeki süreçte yaşanacak bir takım siyasi gelişmeleri de hesap ederek bu sendikada üye olarak kalmakta bir fayda olmadığını düşünmekte ve  istifa etmektedir. Yaz tatiline rağmen, yoğun olarak yaşanan istifaların önümüzdeki günlerde daha da yoğunlaşacağı görülmektedir. Herhangi bir ilkeye dayanmayan, sendikacılık anlamında bugüne kadar tek bir adım atmamış bu malum, hormonlu yapı için, bu son, şaşırtıcı değil, tabii bir sonuçtur. Sadece menfaate dayanan üyeliklerin, menfaatler sonlanınca biteceği aşikardır.

Türk Eğitim Sen, bundan sonra da aynı ilkeler ve cesaretle, yoluna güçlenerek devam edecektir. Türk Eğitim Sen hiç bir zaman ve hiç bir şekilde, üyelerine ilkesizliği hedef göstermeyecek, kararlı ve yiğit duruşundan asla taviz vermeyecektir.

YORUMLAR
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz. Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz
zori
10.07.2008 - 10:37  
BU SENDİKANIN HORMONUNUN TEK İLACI TÜRK EĞİTİM SEN Lİ ARKADAŞLARIMIZIN ADAM GİBİ DİMDİK DURMAYA DEVAM ETMESİ AKIL TUTULMASI YAŞAYAN ARKADAŞLARI AKLI SELİM BİR ŞEKİLDE İKNA EDİP AÇIKLAMALARDA BULUNMALARI VE NEREDE NE ŞARTTA OLURSA OLSUN TÜRK EĞİTİM SEN İN İLKELERİ DIŞINA ÇIKMADAN ,İNANDIĞI GİBİ SÖYLEYEN VE YAŞAYAN ARKADAŞLAR OLMAYA DEVAM ETMEKTİR.YUFKA YÜREKLİLERLE ÇETİN YOLLAR AŞILMAZ.....

canerik
08.07.2008 - 18:10  
KONYADA MERKEZDEKİ ÖĞRETMEN EVLERİNDE AÇIK OLDUĞU HALDE İL M.E.M. YAYINLAMADI. KONYA İÇİN BASTIRMANIZ İÇİN NE YAPMAK LAZIM.DUA ETSEK YETMEZ Mİ? MEVLANA YURDUNDAN SELAMLAR.... 

yaz844
07.07.2008 - 10:59  
gün gelecek ve herşey anlaşılacak demiştik.Balon çabuk söndü.Bunların birşey beceremeyecekleri belliydi zaten.Bize düşen bunların gerçek yüzlerini hiç durmadan anlatmaktır.
alperen25
07.07.2008 - 07:55  
         Şuana kadar istifa etmeyenler akıllarını mı kaçırmışlar ne bekliyorlar arada. Yine de zararın neresinden dönerlerse kardır  hemen ayrılsınlar. hele koltuk için gidenlerin yüzünü merak ediyorum. Saygılarımla
hbdemirci
05.07.2008 - 17:11  
mfA hocam
ağzınıza sağlık,aynı duyguları paylaşıyorum sizinle,çok güzel özetlemişsiniz.
türk eğitim sendikasının bu kararlı duruşu,sadece bizim üyelerimizi değil,tüm öğretmen camiasının hakkını kendi üyesinin hakkıymış gibi koruması,günü birlik çıkarlar peşinde olmayıp ülke eğitiminin kalkınması ve daha iyi üretken olabilmesi için niteliği ön planda tutan tavrı sayesinde yetkiyi hiç bırakmayacaktır.
başka sendikalara menfaatleri ve bazı hevesleri yüzünden giden kişilerde artık olayın bayağılığını görmüşler ki,doğru olanı yapmaya başlamışlar.
kararlı ve yiğit duruşundan asla taviz vermeyen ve vermeyecek olan türk eğitim sendikamıza teşekküler..

zerkan6780
07.07.2008 - 00:11  
Elmanın şekeri bitiyordu. Elmada bitmek üzere. Koçanı ellerinde kalınca ne yapacaklar diye merak ediyordum. O zaman yavaş yavaş görmeye başladık desenize.
mfA
05.07.2008 - 14:23  
bardağı dolu gösterenin kolanın köpüğü olduğu ortaya çıkıyor artık.kabarcıklar uçtukça  dibi görünüyor asidi kaçmış kolanın.hırs tacirliği yapanlar ve buna alet olan zavallılar  Allah''a muhakkak hesap vereceklerdir ancak gönül ister ki gözlerimiz bu dünyada da görsün hesabı.ha! bi de :demokrasi istiyoruz diye ellerde Türk bayrakları ile meydanlarda bağırmadan önce o bayrağa aşık olup demokrasiyi içine sindirerek hayatına tatbik etmek  gerekir.adalete, imtiyazlar elinde iken teslim olmak,hakkına razı olmak  erdemdir.aldanan arkadaşlarıma:pişmanlık gözyaşları en güçlü çamaşır suyundan kat kat daha etkilidir.sadece kapımızı değil kollarımızı da açtık...
m.fatih.A-mersin
YORUM EKLE
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2014
Talatpaşa Bulvarı No:160 6.Kat Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat) Belgegeçer : 0 312 4240968
Site İlgili Görüş ve Önerileriniz İçin
Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri
ile irtibata geçebilirsiniz.