KONCUK: İŞ GÜVENCEMİZ TEHDİT ALTINDA MI?

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, son günlerde yeniden ısıtılıp gündeme getirilen kamu çalışanlarının iş güvencesi konusunda sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu.
Türkiye Kamu-Sen’in bu konudaki duruşunun son derece net olduğunun altını çizen Genel Başkan İsmail Koncuk, Memurun iş güvencesi konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da taviz verilmeyeceğine vurgu yaptı.
Genel Başkan İsmail Koncuk, “Mücadeleye her zaman hazırız, meydanı hiç boş bırakmadık, bırakmaya niyetimiz de yok” dedi.
Genel Başkan İsmail Koncuk yaptığı değerlendirmede;
“2011'de Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı oldum. O günden bugüne AKP'nin, bilhassa sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın memurun iş güvencesine taktığını, iş güvencesi olmayan bir istihdam modeli istediğini anlattım.
Bu konuda yüzlerce açıklama yaptım, televizyon programlarında anlattım, on binlerce afiş yaptırdık, iş güvencesi konusunda.
Sayın Cumhurbaşkanının, Başbakanlık dönemi de dahil, çeşitli yer ve zamanlarda yaptığı konuşmaları kitapçık haline getirip, geçen yıl tam 250 bin adet dağıttık. 4 Nisan 2015 tarihinde, yine sayın Cumhurbaşkanının aynı konudaki bir açıklaması üzerine, Ankara'da, “İŞ GÜVENCEME DOKUNMA, EK ZAMMIMI UNUTMA” adıyla, 50 bin kişinin katılımı ile yürüyüş ve miting yaptık.
Tüm bunlara rağmen, bu konuyu anlatamamış olduğumuzu görüyorum. Birçok kişi bugünlerde bana, iş güvencesinin gerçekten tehdit altında olup, olmadığını soruyor. Cevabım “EVET”tir. İktidar bu konuda kararlı, buna karşı durmanın tek yolu, yandaş sendikayı terk etmek, sendikal mücadeleye hız vermek, bunun içinde, Türkiye Kamu-Sen'i desteklemek, güçlü kılmaktır.
Biz mücadeleye her zaman hazırız, meydanı hiç boş bırakmadık, bırakmaya niyetimiz de yok” dedi.