GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK YAYLADAĞ SINIRINDA TÜRKMENLERİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Yayladağ sınırında yaşayan Türkmen kardeşlerimizi ziyaret etti.

Aylardır süren çatışmalarla sık sık gündemde  bölgeyi ziyaret eden Genel Başkanımız, Türkmenlerin yaşadıkları sıkıntıları ve sorunları yerinde inceledi.

Bölgede yaşanan çatışmalarda yaralanan yiğitlerle biraraya gelen Genel Başkanımız, "Türk'ün şeref ve onur mücadelesi etrafında verdiğiniz bu kavga tarih sayfalarında yerini alacak  bir büyük mücadelenin adıdır" dedi.

Yaralılara acil şifalar dileyen Genel Başkan İsmail Koncuk, hükümet yetkililerinin soydaşlarımıza çok daha etkili destek vermesini ve bölgede cirit atan eli kanlı çetelere karşı daha etkin koruması gerektiğini söyledi.

Suriye Türkmen Cephesi Temsilciliğini de ziyaret eden Genel Başkan İsmail Koncuk, bölgede yaşanan gelişmelere ilişkin bilgiler aldı.

KONCUK: TÜRK MİLLETİ KARDEŞLERİNE SAHİP ÇIKMALIDIR

Yayladağ sınırında yaşayan bir şehit ailesini de ziyaret eden Genel Başkanımız İsmail Koncuk, aileye baş sağlığı diledi. Türkiye Kamu-Sen'in dünyanın her yerinde ki Türk soydaşlarımız için daima hassasiyet duyduğunun altını çizen Genel Başkan Koncuk, "Bölgede yaşananlar kamuoyunun gözü önünde cereyan etmektedir.

Anavatan Türkiye'den yardım ve destek bekleyen binlerce soydaşımız mevcut. Her an can korkusuyla yaşayan bu insanlara Türk halkının sahip çıkması ve varlıklarının devamı için onlara destek olması şarttır. Türkiye Kamu-Sen olarak her zaman bölgede yaşamını sürdüren soydaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha buradan ilan ediyor, Türk halkını kardeşlerine sahip çıkmaya davet ediyorum" dedi.