GAZİ ÜNİVERSİTESİ İŞYERİ TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

Ankara 1 No’lu Şube faaliyet alanında bulunan Gazi Üniversitesi’nde İşyeri Temsilcilik İrtibat Bürosu açıldı. Genel Başkan İsmail KOCUK tarafından yapılan açılışa Genel Sekreter Musa AKKAŞ, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN ile Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN da iştirak ettiler. Ayrıca Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Servet Karabağ, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüseyin Gümüş, Şube Kurucular Kurulu üyelerinden ve Şube eski Yönetim kurulu üyelerinden Prof. Dr. Çetin Elmas ile Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Fikret Gülenç de açılışta hazır bulundular.

Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Üniversite Temsilciliği Yönetim Kurulu üyeleri, işyeri temsilcileri ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve şehitler için Fatiha okunmasının ardından Gazi Üniversitesi Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Tayfun Fındık’ ın açılış konuşmasıyla başladı. Sırasıyla Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Servet Karabağ, Genel Sekreter Hüseyin Gümüş ve Şube Başkanı İbrahim Çömez de birer konuşma yaptılar.

Daha sonra kürsüye gelen Genel Başkan İsmail Koncuk, sendikal çalışmalara karşı uyumlu ve olumlu yaklaşım sergileyerek işyeri temsilcilik bürosu tahsis eden üniversite yönetimine teşekkür ederek konuşmasın başladı. Üniversitelerin hem toplumsal yaşam için hem de toplumsal gelişim için çok önemli bir yerde durduğunu belirten Koncuk, toplumun lokomotifi olan üniversite mensuplarının üzerlerine düşen sorumluluktan kaçmamaları ve toplum kesimlerime önderlik etmeleri gerektiğini ifade etti. Ülkemizin sıkıntılı bir süreçten geçtiğine işaret eden Koncuk, herkesin beyaz atlı bir prensi beklemeden üzerine düşen sorumluluğun gereğini cesaretle yerine getirmesini aksi takdirde şimdi şikayet edilen durumların artarak devam edeceğini vurguladı. Sendikal çalışmalar açısından da her alanda olduğu gibi üniversite çalışanlarından beklentilerinin büyük olduğunu söyleyen Genel Başkan, başta akademisyenler olmak üzere üniversite personelinin sendikal faaliyetlere etkin bir şekilde katılmalarını istedi.