SENDİKAMIZIN YAPTIRACAĞI YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURDU İLE İLGİLİ SÖZLEŞME İMZALANDI.

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi olarak Ankara’da yaptıracağımız yükseköğrenim öğrenci yurdunun yapım sürecini başlattık.

Yükseköğrenim öğrenci yurdu ile ilgili arsa satın alınması ve yapımı için hazırlanan sözleşme Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi’nde imzalandı. İmza törenine Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Merkez Yöneticileri, arsa sahibi ve müteahhit firma katıldı.

Genel Başkanımız İsmail Koncuk'un imza attığı sözleşmenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. İmza töreninde konuşan Genel Başkan İsmail Koncuk, öğrenci yurdunun camiamız adına Ankara için büyük bir ihtiyaç olduğunu, üyelerimizin üniversitede okuyan çocuklarını bu yurda güven içinde yerleştirebileceklerini kaydetti.

Koncuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Üniversite öğrencileri için Ankara’nın önemli sorunlarından birisi barınma konusudur. Her eğitim-öğretim yılı başında devlet yurtlarının sayısı ve kapasitesi yeterli olmadığından öğrenciler barınma sorununu nasıl çözeceklerini kara kara düşünmektedir. Devlet yurtlarında her zaman yer bulmak mümkün olmadığından öğrenciler özel yurtları tercih etmekte ya da ev kiralamaktadır. Bunları da her aile karşılayabilecek bütçeye sahip değildir. Çoğu öğrenci barınma ücretini çalışarak ya da çeşitli burslar alarak çıkarmaktadır.

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi olarak öğrenci yurtlarının çok sayıda üniversite öğrencisini ağırlayan Ankara’nın en önemli meselelerinden biri olduğunu bildiğimizden, bu konuya el attık. Zira üniversiteyi, hiç bilmediği ve yaşamadığı bir şehirde kazanan, ailesinden ilk kez ayrı kalacak öğrencilerimiz için kendilerini evinde hissedecekleri, derslerini huzur içinde çalışacakları güvenli bir ortam son derece önemlidir. İmzaladığımız bu sözleşme ile öğrenci yurdunun yapım sürecini başlatmış olduk. Öğrenci yurdumuz, merkezi bir konumda olacak ve yurda ulaşım rahat sağlanacak. Öğrenci yurdumuz şimdiden öğrencilerimize, vatanımıza, milletimize, Ankara’mıza hayırlı, uğurlu olsun.”