TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sabah saatlerinde Hakkari Çukurca’dan gelen acı habere ilişkin bir baş sağlığı mesajı yayınladı.

Genel Başkanımız İsmail Koncuk baş sağlığı mesajında,

“Hakkari’nin Çukurca ilçesinde sabaha karşı yaşanan çatışmada 6 askerimiz şehit olmuş, 8 askerimiz yaralanmış, bu çatışma neticesinde bölgeye gitmek üzere havalanan helikopterimizin teknik bir arıza nedeniyle kaza kırıma uğrayarak düşmesi sonucu 2 askerimizin daha şehit olduğunu büyük bir üzüntüyle öğrendik.

Çatışmada şehit olan tüm vatan evlatlarımıza yüce Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Son aylarda terörle mücadele noktasında bölgede yoğun çatışmalar yaşanırken, ne yazık ki 500’ü aşkın vatan evladımızı şehit vermiş bulunmaktayız.

Türk milletinin birlik ve beraberliğine kast eden hainler bilmelidirler ki, sonları hüsrandır. Bizden bir çakıl taşı dahi alabileceğini sananlar derin bir yanılgı içindedirler.

Milletimizin geleceğine yönelik sinsi planlar asla tutmayacak, Türk milletinin birliği, dirliği ve beraberliği ilelebet devam edecektir.

Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak bir kez daha şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyor, aileleri, yakınları ve necip Türk milletine baş sağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize de acil şifalar temenni ediyorum.” dedi.