GENEL BAŞKAN, “SIRA MAARİF MÜFETTİŞLERİNDE!”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk,   çıkarılan kanun ile maarif müfettişlerinin eğitim uzmanı yapılmasına sert tepki gösterdi.  Türk Eğitim-Sen olarak, maarif müfettişlerinin yanında olduklarını  belirterek şunları kaydetti: 
“Okul müdürleri bir gecede çıkarılan kanunla 2014 yılında görevden alınmıştı. Şimdi sıra maarif müfettişlerine geldi. Operasyon başlıyor.
Çıkarılacak kanunla maarif müfettişleri eğitim uzmanı yapılacak. Tıpkı müdürlerin tırpanlandığı gibi müfettişler de tırpanlanacak.
Çıkarılacak olan kanun tabi ki yasalara aykırı, çünkü müfettişlik kariyer meslek olarak tanımlanıyor ve kanun tabi ki AYM'den dönecek.
Çıkarılacak kanun iptal olacak ama bu süreçte birçok hukuk ihlalleri de yaşayacağız. Çünkü MEB artık yargı kararlarını takmıyor.
Türk Eğitim -Sen olarak bu süreçte müfettişlerimizin yanında olacağız. Gerek hukuk gerekse diğer konularda yardıma hazırız. Bu tasarı zulümdür.
En büyük problemimiz birimiz haksızlığa uğrarken diğerlerinin seyretmesidir. Sıra kendine gelinceye kadar insanlarımız zulmü seyretmektedir.
Türkiye Kamu Sen olarak, hiç bir haksızlığı sineye çekmedik. Bundan sonra da susmak niyetinde değiliz. Haklarınızı koruyunuz, susmayınız.”