BOLU İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DERHAL GÖREVDEN ALINMALIDIR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan okul müdürleri toplantısında okullarda 10’uncu Yıl Marşı’nın çalınmaması talimatı veren Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i kınayarak derhal görevden alınması gerektiğini belirtti. Koncuk şunları kaydetti:

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz dün Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan okul müdürleri toplantısında, okullarda 10'uncu Yıl Marşı'nın çalınmaması talimatını verdi.
Bu Müdür müsveddesine soruyorum, Marşın hangi cümleleri nereni rahatsız etti.TÜRKE DURMAK YARAŞMAZ, TÜRK ÖNDE,TÜRK İLERİ sözleri mi?

Demişsin ki, bizim 2023 hedeflerimiz var.Olsun, kim 2023 hedeflerinize itiraz ediyor?1.yılı, ....10. yılı olmayan milletlerin 2023 yılı olur mu zannediyorsun, ey embesil, il müdürü demeye bile dilim varmayan zavallı.Geçmişi olmayan, geçmiş mücadelesi, başarısı olmayan milletlerin geleceği olur mu zannediyorsun.10. Yıl Marşı fakru zaruret için de yaşayan, onlarca savaştan, yüzbinlerce şehit vererek, çıkmış bir milletin başarı hikayesidir.Senin bu sözlerin, sadece Mustafa Kemal Atatürk'e değil, Atatürk ile beraber, bu başarıyı sağlamış Türk Milletine de, topyekun hakarettir.

Buradan tüm üyelerimiz adına istiyoruz, bu zavallıdan, tarihinden haberdar olmayan müptezelden il milli eğitim müdürü olmaz, derhal görevden alınmalı ve gerekli cezalar verilmelidir.
Bu müptezeli şiddetle kınıyorum, bunu o makamda tutmaları, korumaları halinde Başbakan'ı da, Milli Eğitim Bakanını da kınayacağım.

10. Yıl Marşı büyük badirelerden sonra, bir milletin başarılarını anlatır. Biz 10. Yıl Marşını da, Mehter Marşlarını da gururla söyleriz.

Bu müptezel Bolu İl Müdürü hangi akıl ve izanla bu milletin başarılarını anlatan bir marşı yasaklayabilir? Yazıklar olsun, yuh olsun.

Bu olaydan sonra bu müptezel sözde il müdürünü bakalım İsmet Yılmaz görevden mi alacak, yoksa görmezden mi gelecek? Sn. Yılmaz, hadi görelim.

Sn İsmet Yılmaz, bu müptezel Bolu il müdürü açığa alınmaz, bir gün daha o makamda oturursa, vallahi sen de bir dakika o koltukta oturma!

Türk Eğitim Sen olarak, bu işi burada bırakmayacak, görevden alınması için idari soruşturma talep edecek ve ceza davası açılmasını da isteyeceğiz."

 

...:: ONUNCU YIL MARŞI ::...