TÜRK BÜRO-SEN ESKİ GENEL BAŞKANI ŞÜKRÜ DURGUT, KUTSAL TOPRAKLARDA HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

Konfederasyonumuza bağlı, Türk Büro-Sen'in eski Genel Başkanı Şükrü Durgut, Hac farizasını yerine getirmek üzere gittiği kutsal topraklarda dün geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat etmiş, cenazesi aynı gün kutsal topraklarda defnedilmiştir.

KONCUK: ŞÜKRÜ DURGUT'A ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM

Türk Büro-Sen eski Genel Başkanımız Şükrü Durgut'un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğini ifade eden Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Sendikamızın kuruluşunda ve sonrasında büyük emekleri olan ve bu hareketten hiç kopmadan mücadelesini sürdürmüş, kıymetli dava arkadaşımız Şükrü Durgut'a Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk;

Türk Büro-Sen eski Genel Başkanımız, dava arkadaşımız Şükrü Durgut, Hac farizasını yerine getirirken, kalp krizi geçirerek hakka yürümüştür. Cenazesi kutsal topraklarda defnedilmiştir.

Sendikamızın kuruluşunda ve sonrasında büyük emekleri olan ve bu hareketten hiç kopmadan mücadelesini sürdürmüş, kıymetli dava arkadaşımız Şükrü Durgut'a Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza baş sağlığı diliyorum.Mekanı cennet olsun, inşallah" dedi

ŞÜKRÜ DURGUT KİMDİR?

Şükrü Durgut, Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra bir süre Türk Büro-Sen huluk bölümünde görev yaptı. Ardından Türk Standartları Enstitüsü'nde (TSE) göreve başlayan Durgut; Uzman, Müşavir ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1989 yılında Türkiye Kamu Çalışanları ve Dayanışma Vakfının kurucuları arasında yer alan Durgut, burada Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunmuştur.

1992 yılında Türkiye Kamu-Sen'in kurucuları arasında yer alan Şükrü Durgut, 1995 yılına kadar Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcılığı ve Türk Büro-Sen Genel Başkanlığı görevlerini yürüttü. Şükrü Durgut, halen Türk Büro-Sen onur kurulu üyesiydi.

Merhum Genel Başkanımız Şükrü Durgut'a yüce Allah'tan rahmet, ailesi,yakınları ve Türkiye Kamu-Sen camiasına baş sağlığı dileriz.