KURUCULARIMIZDAN ŞÜKRÜ DURGUT İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU

Gittiği kutsal topraklarda Hac farizasını yerine getirirken geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden Türk Büro-Sen eski Genel Başkanı Şükrü Durgut için konfederasyonumuzda Mevlid-i Şerif okutuldu.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk başta olmak üzere, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları, şube başkanlarımız ve çok sayıda davetlinin katıldığı Mevlitte eller semaya Şükrü Durgut için kalktı.

YOKUŞ: ŞÜKRÜ DURGUT BAŞKANIMIZI RAHMETLE ANIYORUM

Okunan Mevlid-i Şerif öncesi konuşan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Şükrü Durgut kutsal görevini ifa etmek üzere Mekke’de bulunurken hakka yürümüştür.  Sendikamızın kurucu Genel Başkanı ve konfederasyonumuzun kurucularından çok değerli bir şahsiyettir. Memur sendikacılığına büyük emeği geçmiştir. Hayatı boyunca ilkelerinden ödün vermemiş ve hep mücadeleci bir insan olarak bizlere örnek olmuştur. Kendisini rahmetle anıyor, ailesine ve camiamıza sabırlar diliyorum” dedi.

Hac görevini yerine getirirken vefat eden Şükrü Durgut’la son anlarına kadar beraber olan Türk Yerel Hizmet-Sen eski Genel Başkanı Selver Korkut’ta mevlide katılanlara yakın arkadaşı Şükrü Durgut’u anlattı.

KONCUK: BİR, GÖNÜL VE DAVA ADAMINI KAYBETTİK

Mevlid-i Şerif’te bir konuşma yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise,  “Kıymetli abimiz Şükrü Durgut’a yüce Allah’tan rahmet diliyorum. İyi insanları, iz bırakmış insanları ne kadar anlatsak azdır. O’nun nasıl bir gönül ve dava adamı olduğunu zaten çok iyi biliyoruz. Duruşuyla, kişiliği ile gerçekten saygın bir insandı. Gerçekten kendisi o toprakları ne kadar çok istemiş ve arzu etmiş ki Cenab-ı Allah ona o topraklarda yatmayı nasip etmiş.

Türkiye Kamu-Sen olarak o’nun emeklerini, hatırasını hiç unutmayacağız. Bu hareket vefalı insanların oluşturduğu bir harekettir. Bu özelliğimiz hiç bitmesin inşallah. Allah Şükrü Durgut başkanımızın eşine ve çocuklarına hayırlı ömürler versin. Bu vesileyle merhum Genel Başkanımıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Allah mekanını cennet eylesin” dedi.

Genel Başkanımız İsmail Koncuk’un konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim okundu, eller semaya rahmetli Genel Başkan Şükrü Durgut için kalktı.