KONCUK: FIRSATÇILARA GEREKEN CEZA VERİLMELİDİR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Başbakan Binali Yıldırım’ın, isimsiz gelen ihbarlara itibar edilemeyeceği ve bu konuda genelge düzenleyeceklerine yönelik açıklamasını önemli gördüklerini belirtti.

“Sahte ihbarlarda bulunanların tespiti halinde cezalandırılması gerekir” diyen Genel başkan İsmail Koncuk, “Az da olsa başka konularda da memurların fetö ile ilişkilendirerek açığa alındıklarını görmekteyiz. Bu fırsatçılarla ilgili gerekli işlemlerde bir an önce yapılmalı” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde şu satırlara yer verdi;

“Sayın Başbakan'ın isimsiz ihbarlara itibar edilmemesi konusunda genelge düzenleyeceklerini açıklamasını önemli ve gerekli buluyoruz.

Sahte veya kasıtlı ihbarda bulunanların tespit edilmesi halinde cezalandırılması da gerekmektedir. Bir çok masum bunlar yüzünden sıkıntıdadır.

Hangi sebeple olursa olsun açığa alınan veya ihraç edilenlerin ciddi bir soruşturmaya tabi tutulması şarttır. Yoksa doğruyu bulamayız.

Az da olsa, başka konularda disiplin işlemine uğrayan bazı memurların, fırsatçılarca fetö ile ilişkilendirilerek açığa alındığı görülmektedir.

Bu konuda Türkiye Kamu Sen'e ulaşan belgeleri ilgili kurumlara ulaştırıyoruz. Bu fırsatçılara, işi sulandıranlarla gerekli işlem yapılmalıdır.”