KONCUK: TÜRK MİLLETİ DERT VE BELALARIN ÜSTESİNDEN ELE ELE VEREREK GELECEKTİR

Terörle mücadele hız kesmeden devam ederken, Mardin ve Şırnak’tan gelen şehit haberleri yürekleri yaktı. 
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen  Genel Başkanı İsmail Koncuk, şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet dilerken, “Türk milletinin geleceği için kol kola girmek ve önümüze bakmak gerekir. Tüm dert ve belaların üstesinden ancak el ele vererek gelebiliriz” dedi.
Genel Başkan Koncuk;
“Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Terörle mücadele kökü kazınana kadar sürmelidir. Şehitlerimizin kanı yerde kalmamalıdır. 
Birlik ve beraberlikte her alanda samimiyet olmalıdır. Türkiye tüm dert ve belaların üstesinden ancak el ele vererek gelebilir. Başka yol yok.
Türkiye ve Türk Milletinin geleceği için kola kola girmek ve önümüze bakmak zorundayız. Bunun için herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır. 
Birlik ve beraberlik kuru bir sözün çok ötesinde bir anlayışı gerektirir. Bunun için külfette olduğu kadar nimette de birlik esastır. 
Ayrımcılık yapan, benim adamım anlayışından vazgeçmeyenlere fırsat verilerek gerçek birlik sağlanamaz. Egoizm birlik kavramının düşmanıdır. 
Tekrar Mardin ve Şırnak’ta şehit olan askerlerimize yüce Allah’tan rahmet, aileleri, yakınları ve Türk milletine baş sağlığı diliyor, yaralı askerlerimize acil şifalar temenni ediyorum” dedi.