GENEL BAŞKAN: KHK’YI İSTİSMAR EDENLER GEREKLİ CEZAYI ALMALIDIR.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Fetö ile mücadele etmek amacıyla çıkarılan KHK'yı istismar edenler ile ilgili işlem yapılması için Türkiye Kamu-Sen’e ulaşan iki dilekçenin ekleri ile birlikte incelendiğini ve işlem yapılması için İçişleri Bakanlığına ve Başbakanlığa ulaştırıldığını kaydetti. 
İstismar suçu işleyenlerin hükümet tarafından da takip edilmesini isteyen Koncuk, “Bu istismar suçunu işleyenler hükümet tarafından da takip edilmeli, Fetö ile ilgi ve alakası olmayan kişileri, Fetö kapsamına sokmaya gayret eden bu art niyetli kişiler mutlaka cezalandırılmalıdır” dedi.

Genel Başkan Koncuk şunları kaydetti: “Fetö ile mücadele etmek amacıyla çıkarılan KHK'yı istismar eden, fırsatçılık yaparak bu mücadeleyi şahsi hesaplaşma ve intikam almak amacı ile sulandıranların bilgi ve belgesinin bize ulaştırılması halinde, Türkiye Kamu Sen olarak, ilgili birimlere şikâyet edileceğini açıklamıştım. Bu kapsamda konfederasyonunuza ulaşan iki dilekçe ekleri ile birlikte incelenerek istismar edenlerle ilgili işlem yapılması için, biri İlgisi sebebiyle İçişleri Bakanlığına, bir diğeri de Başbakanlığa ulaştırılmıştır.
Türkiye Kamu Sen sözünün arkasındadır. Bu istismar suçunu işleyenler hükümet tarafından da takip edilmeli, Fetö ile ilgi ve alakası olmayan kişileri, Fetö kapsamına sokmaya gayret eden bu art niyetli kişiler mutlaka cezalandırılmalıdır.”