KONCUK: TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNE LANET OLSUN

Adana’da bu sabah saatlerinde Valilik otoparkında yaşanan ve şu ana kadar 2 vatandaşımızın ölümü, 21 vatandaşımızın yaralandığı patlamaya ilişkin Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk bir baş sağlığı mesajı yayınladı.
 
Genel Başkan İsmail Koncuk mesajında; 
“Son aylarda iğrenç yüzünü defaatle gösteren hain terör bu sabah saatlerinde de Çukurova’mızın kalbi olan Adana ilimizde ortaya çıkmış, Valilik binasının otoparkında bulunan bir aracın patlatılmasıyla şu ana kadar 2 vatandaşımız şehit olmuş, 21 vatandaşımız ise yaralanmıştır. 
Türk milletinin huzurunu bozmaya yönelik bu hain saldırılara milletimiz asla prim vermeyecektir. Terörden korkmadan, yılmadan üzerine giderek bu belayı başımızdan def edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmamalıdır. 
Daha dün Mardin Derik’te Kaymakam’ın masasına kadar girip bomba koyanlar, Cizre’de Emniyet binasına saldıranlar, bugünde Adana’mızın Valilik binasının otoparkına kadar girip canlarımıza kast etmişlerdir. 
Devlete ve millete yönelik yapılan bu hain saldırıları lanetliyor, terörle verilen mücadele de güvenlik güçlerimize başarılar ve zaferler diliyorum. 
Adana’lı hemşehrilerim kendilerine yapılan bu saldırıya prim vermeyecek, terörün ve teröristin kökünün kazınması için güvenlik güçlerimizle birlikte ellerinden geleni fazlasıyla yapacaklardır. 
Bu vesileyle, Adana'da patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Başta PKK olmak üzere, tüm terör örgütlerine lanet olsun, kahrolsun. Tüm hemşerilerime geçmiş olsun” dedi.