GENEL BAŞKAN: “KONGREMİZ BAŞARI İLE TAMAMLANDI”

Türkiye Kamu-Sen, Türk Eğitim-Sen ve UAESEB Genel Başkanı İsmail Koncuk, 01-4 Aralık tarihleri arasında Türk Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği tarafından düzenlenen “2016 Hoca Ahmet Yesevi Yılı Anısına Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi”nin başarılı tamamlandığını söyleyerek, katılım sağlayan tüm akademisyenlerimize teşekkür etti.

Genel Başkan Koncuk şunları kaydetti: “Türk Eğitim Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliğince, çok önemli bir organizasyonun kapanış oturumunu yaparak, Uluslararası Kongremizi tamamlamış olduk. Türk Eğitim Sen'in misyonu ile örtüşen büyük bir çalışmayı başarı ile tamamlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Türkiye, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Kırım, Kosova, Makedonya olmak üzere tam 22 ülkeden katılan akademisyenler eğitim ve sosyal bilimleri alanlarında, 9 ayrı salonda tam 77 oturumda 430 bildiri sundular, büyük emek mahsulü olan bildirilerin Türk Dünyasının problemlerine ışık tutmasını diliyorum. Bu bildiriler, tabi ki, kitap haline de getirilecektir.

Uluslararası Türk Dünyası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi’nin, günlerce süren hazırlık aşamasında gerek bini aşan bildiriyi değerlendiren gerekse sıfır hatayla, başarılı bir organizasyon yapan tüm arkadaşlarıma, katılım sağlayan bütün akademisyenlere teşekkür ediyorum.

İnşallah, bundan sonra da benzeri çalışmaları yapmaya gayret göstereceğiz. Türk Dünyasının yakınlaşmasına katkı sağlayacak her çalışma bizim için önemli ve vazgeçilmezdir.

Ahlaksızlığın, kirliliğin revaçta olduğu günümüzde, böylesine ulvi bir misyonu üstlenen bir kuruluşun, bırakınız genel başkanı olmayı, bir üyesi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İyi ki varsınız.”