TÜRKİYE KAMU-SEN’DEN “HALEP’TE İNSANLIK ÖLMESİN” KAMPANYASINA DESTEK

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının öncülüğünde başlatılan "Halep'te İnsanlık Ölmesin" isimli insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyasına konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen’de destek oldu.
 
KONCUK: HALEP’TE YAŞANANLAR İNSANLIĞIN VİCDANINI KANATMAKTADIR 
“Halep’te yaşananlar insanlığın vicdanını kanatmaktadır” diyen Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk,  “Konfederasyon olarak, başlatılan bu kampanyaya 450 bin üyemizle yürekten destek veriyoruz” dedi. 
Genel Başkan İsmail Koncuk; 
 “Çatışmaların ortasında kalan masum sivil halkın yaşam mücadelesi verdiği Halep’te yaşananalar insanım diyen herkesin vicdanlarını kanatmaktadır. 
Dünya kamuoyu bu duruma sessiz kaldıkça her gün katledilen sivillerle birlikte bir anlamda insanlık da katledilmektedir.
“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” diyen Peygamberimizin ümmeti olarak yanı başımızda yaşanan bu trajediye duyarsız kalmamız elbette düşünülemez. 
Doğu Türkistan’da, Gazze’de, Myanmar’da, Bosna Hersek’te, Çeçenistan’da, Irak’ta ve dünyanın bir çok köşesinde yaşanmış ya da bugün hala yaşanan dramların bir benzerinin de Halep’te gerçekleşmesine izin verilmemelidir. 
Dünyanın neresinde olursa olsun, bütün mazlumların bir an önce huzura kavuşmalarını diliyoruz. Bu kampanya ile birlikte, milletimizin bölgemizde yaşanan gelişmelere, akan kan ve göz yaşına biraz daha hassasiyetle yaklaşacağını ümit ediyoruz. 
Ülkesinde, bölgesinde ve tüm dünyada yaşananlara karşı asla duyarsız kalmayan Türkiye Kamu-Sen camiası olarak, Halep’in çığlıklarına kulak verecek, bu dram sona erinceye kadar bölgedeki kardeşlerimizin her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi için düzenlenen kampanyada üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz” dedi.