KADIN KOMİSYONLARI “TEMEL EĞİTİM PROGRAMI” SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonlarının geçtiğimiz aylarda düzenlediği Temel Eğitim Programı’nın sertifika töreni Genel Merkezimiz konferans salonunda gerçekleştirildi.

LEYLA POLAT: VERİLEN BU EĞİTİMLE ÇOK ŞEYLER KAZANDIK

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un, Eğitim ve İstişare Toplantısı sebebiyle Ankara dışında bulunmasından dolayı katılamadığı törenin açılışında konuşan Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonları Başkanı Leyla Polat, “Verilen bu eğitimde çok ciddi şeyler kazandık, kendimize çok şeyler kattık. Emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ÖNDER KAHVECİ: BİZ NİTELİKLİ SENDİKACILIK YAPIYORUZ

Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise, Türkiye Kamu-Sen’in nitelikli bir sendikacılık yaptığını belirtti. Kahveci, “Öncelikle bu eğitime katılan ve bugün bu sertifikaları almaya hak kazanan tüm bayanları kutluyorum. Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır zorlu ve meşakkatli bir yolda yürüyoruz. Kurulduğumuz günde zorlu yollardan geçtik, bugünde zorlu bir dönemden geçiyoruz. 

Ancak, geçen bu süre zarfında her zaman nitelikli bir sendikacılık yapmayı kendimize şiar edindik. Sendikacılık içerisinde eğitimin önemine her zaman dikkat çektik ve bunu uygulamaya gayret ettik. İşte bugün burada da verilen eğitim ve bunun meyvesi olan bir töreni gerçekleştiriyoruz. Biz biliyoruz ki, kadın eli değemeyen hiçbir işte başarı sağlanamaz. Bu nedenle böyle çalışmalar gücümüze güç katacaktır. 

Türkiye Kamu-Sen, bugün hiçbir makam ve mevkii beklentisi olmadan mücadele eden 450 bin üyesiyle şerefli bir mücadele vermektedir. Kamu çalışanlarının hak mücadelesi için kararlılıkla yürüyen, bir taraftan da bu ülkenin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir konfederasyonuz. 

Ben bu konfederasyona kurulduğu günden bugüne kadar katkı sağlayan, mücadele eden kadın erkek herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Ebediyete intikal edenlere yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Bu eğitim programına katkı sağlayan ve bugün sertifikalarını almaya hak kazanan siz değerli katılımcılara da şükranlarımı sunuyor, tebrik ediyorum” dedi. 

Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’ta, eğitim programı çerçevesinde sertifika almaya hak kazanan tüm katılımcıları tebrik ederek, başarılar diledi. 

Konuşmaların ardından “Temel Eğitim Programı” çerçevesinde sertifika almaya hak kazananlara sertifikaları, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonları Başkanı Leyla Polat ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk tarafından takdim edildi.