GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘ÇANAKKALE ZAFERİ’ TEMALI KARMA SERGİ AÇILDI.

Gazi Üniversitesi'nde ’Çanakkale Zaferi’ temalı karma sergi açıldı. Sergiye 17 farklı üniversiteden akademisyen ve sanatçı küratör davet edildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi Sergi Salonunda küratörlüğünü Birsen Çeken ve Gültekin Akengin’in yaptığı Çanakkale Zaferi konulu karma resim sergisi açıldı.

Yoğun ilgi gösterilen sergiye yurt içi ve yurt dışından 17 farklı üniversiteden akademisyen ve sanatçı küratör davet edildi. Serginin açılışına katılan Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı konuşmada serginin açılışında katkıları olan Gazi Üniversitesi hocalarını tebrik ederek, “Bu milli bir şuurdur. Bu günlerde bu milli şuuru ülkemizin, milletimizin göstermeye ihtiyacı var” dedi.

“Gazi Üniversitesine yakışan bir sergi olmuştur” diyen Koncuk, “Zaten Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinin başarılarını biz yakından takip ediyoruz. Bu başarılarının daim olmasını diliyorum” diye konuştu.

Türk ve dünya tarihi açısından büyük öneme sahip olan Çanakkale Zaferi’nin yaşatılması amaçlandığı sergi, 24 Mart tarihine kadar Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi Sergi Salonunda ziyaretçilerine açık olacak.

Kaynak: İha