GENEL BAŞKAN: MEB=MÜLAKAT BAKANLIĞI

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Mülakat Bakanlığı haline geldiğini söyleyerek, " Sayın Yılmaz uyarıyoruz; berbat bir öğretmen atama sistemi, berbat bir yönetici atama sistemi ile Türk milli eğitimini nereye taşıyacaksınız? " diye sordu.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"MEB'in bu ucube anlayışı eğitim öğretimin önündeki en büyük engeldir.Sn İsmet Yılmaz'a soruyorum, sizin için bilgi ve donanım ne demektir? Önce müdürlük mülakatı icat eden MEB, ardından öğretmenliği, müdür yardımcılığı, müdür baş yardımcılığını da mülakat bataklığına soktu.

Sayın Yılmaz, daha önce müdür mülakatlarında oluşturulan listeleri hiç mi duymadınız?Hazır listeye itiraz eden kom.üyesinden haberdar mısınız?

Sayın Yılmaz, yazılı ile yönetici atamasından herkes memnun iken, hangi sebep ve kimlerin isteği ile müdür yrd. atamasına mülakat getirdiniz?

Sayın Yılmaz, ne kadar önemsersiniz bilmiyorum ama bu anlayışla okulları ehliyetsiz, donanımsız hatta isteksiz yöneticilere emanet edersiniz.

Sayın Yılmaz, mülakatlı sözleşmeli öğretmenlik uygulaması ile de, mutsuz, öğretmen olduğuna pişman edilmiş binlerce öğretmen yarattınız.

Sayın Yılmaz uyarıyoruz; berbat bir öğretmen atama sistemi, berbat bir yönetici atama sistemi ile Türk milli eğitimini nereye taşıyacaksınız?

Sayın Yılmaz, bu söylediklerim, şahsi kanaatim değil tüm öğretmenlerin genel düşünceleridir. Öğretmenlere kulak vermeden bir yere varamazsınız.

Ben bu MEB'i anlayamadım. Bu kafayla gidildiği sürece donanımlı hiç bir kişi yönetici olmak istemeyecek.MEB=Mülakat Bakanlığı haline geldi.

Adam gibi bir mülakat yapılsa, kuralları tam oluşturulsa, adil bir ölçüm metodu uygulanabilse sözüm olmayacak,ancak tam bir rezalet yaşanıyor.

Sayın Yılmaz, bakanlık koltuğu güzel, ancak daha da güzeli Türk milli eğitimine yapacağınız hayırlı hizmetlerle anılmaktır. Dikkate alınız. "