KONCUK:KONUMUZ İNSAN, O NEDENLE YARGISIZ İNFAZDAN KAÇINMALIYIZ!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yayınlanan son KHK'ya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
"Fetöcü diye kapatılan 5 derneğin yeniden açılması, enteresan.Sizce, fetöcü olmayan kaç kişi fetöcü diye yanlışlıkla ihraç edilmiştir, acaba?" diye soran Koncuk, "Dilerim, ciddi delillere dayanarak bu işlemler yapılıyordur ancak yaşadıklarımız bunu doğrulamıyor" dedi. 
Genel Başkan İsmail Koncuk;  
"KHK ile 3 bin 939 kişi kamudan ihraç edilirken,235 kamu personeli ise görevine iade edildi.14 dernek kapatıldı, 5 dernek de yeniden açıldı. 
Fetöcü diye kapatılan 5 derneğin yeniden açılması, enteresan.Sizce, fetöcü olmayan kaç kişi fetöcü diye yanlışlıkla ihraç edilmiştir, acaba? 
Anlaşılan ihraçlar süreci devam edecek.Dilerim, ciddi delillere dayanarak bu işlemler yapılıyordur ancak yaşadıklarımız bunu doğrulamıyor. 
Mesela ekteki savcılık kararı açığa alma ve ihraç işlemlerinin tersini söylüyor.Araştırma ve soruşturma olmadan yapılan her işlem eksiktir. 
Bugüne kadar olan oldu, bundan sonra dikkat edilmeli demiyoruz, konumuz insandır, bu sebeple ısrarla yargısız infazdan kaçınmalıyız diyoruz.