GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİMİZ İZMİR’DE.

Genel Merkez Yöneticilerimiz, 19.05.2017 tarihinde İzmir 1 No’lu Şube’nin düzenlediği “Geleneksel 19 Mayıs Etkinlikleri”ne katıldı. Ödemiş ilçesinin Birgi köyü’nde gerçekleştirilen etkinlikte Genel Sekreter Musa Akkaş, Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir, İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyyüp Demir ve şube yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, İzmir 2 No’lu Şube Başkanı İrfan Toksoy, İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Hasan Şen de hazır bulundu. 
Genel Sekreter Musa Akkaş konuşmasına Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın “Mustafa Kemal’in Kağnısı” şiirini okuyarak başladı. Büyük Önder Atatürk sayesinde bugün bu topraklarda özgürce nefes aldığımızı söyleyen Akkaş, Cumhuriyete sahip çıkmamız gerektiğini ifade etti.
Genel Sekreter Akkaş sözlerini şöyle sürdürdü: “98 yıl önce bugün milli mücadelenin ilk adımı atıldı. İşgal ve esarete karşı ilk hamle yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk harcı karıldı. Bu anlamlı günün yıldönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve kanları ile bu ülkeyi bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu vesileyle hepimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz. 
Atatürk Büyük Nutuk’ta “1919 senesi Mayıs’ının 19. günü Samsun’a çıktım. Vazıyet ve manzara-ı umumiye der” ve burada vatanımızın işgalini, azınlıkların tutumunu, kurtuluş çarelerini, milli varlığa düşman kuruluşları, manda isteklerini, ordunun durumunu anlattıktan sonra, kendi kararının ne olduğunu açıklar. 
Atatürk, “Efendiler, bu durum karşısında tek bir karar vardı. O da millî hâkimiyete dayanan kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk Devleti kurmak…
Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir.
Türk’ün haysiyeti, gururu ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir!… O halde, ya istiklâl ya ölüm!” demiştir. 
Hayatı yıllar boyunca cephelerde geçen Mustafa Kemal Atatürk’e bir takım densizler iftirada bulunuyorlar. Ülkemizi her yönden çağdaş uygarlık düzeyine erişmesi için var gücüyle çalışan bir lidere ve O’nun saygı değer annesi Zübeyde Hanım’a ve manevi kızı Afet İnan ahlak ve edep sınırlarını aşan cahilce, içi kötülük kokan sözler sarfetmişlerdir. Bunlar bilinmeli ki devlet ve millet düşmanlarıdır. İnanç yoksunudurlar. Bunlar iftiralardan beslenen zavallılardır. Bu ülkenin kurucu değerleri itibarsızlaştırmak, hatta Cumhuriyeti yıkmak istemektedirler. İnsaf ve ahlak sınırlarını fazlasıyla aşan bu değerlendirmelerin dindarlık adına yapılması ise en üzücü olanıdır. 
Ucu dışarıda olan bu hainler İslam hukukunu göz göre göre çiğnerken hem bu dünyada hem öbür dünyada hesabı verilmeyecek sözler etmektedirler. İğrenç yalanları dillendiren bu kişiler ahlaki, dini ya da inanç değerlerinden yoksun bölücülerdir. 
Cumhuriyetin anlamını kavrayamayan Atatürk ilke ve inkılaplarını özümseyememiş, nefret tohumları ile bezenmiş bu sözde tarihçiler ve bunların paralelleri bilsinler ki, bu küstahlıklarının şeref yoksunu sözlerinin hesabını bir bir vereceklerdir. 
Türk Eğitim-Sen olarak bu hainlere yönelik suç duyurusunda bulunduk. Yargını bu soytarılarına gereken cezayı vereceğini bekliyoruz.
Allah ülkemizi böyle iftiracılardan şeref yoksunlarından, nankörlerden ve vatan hainlerinden korusun diye dua ediyoruz.”
Genel Sekreter Musa Akkaş konuşmalarına yönetici atamaları, sözleşmeli- mülakat alımları, iş güvencesi ile ilgili konularla devam etti; Türkiye Kamu-Sen’e üye olarak destek olanlara teşekkür etti.
Program eğitim çalışanlarının öncülüğünde öğrenci gösterileri, efe zeybek gösterileri ile devam etti. Emekli olan üyelerimize plaket takdim edildi. Ayrıca milli eğitime okul yaptırarak katkıda bulunan Uğur-Ayla Bayrakçı’ya plaket verildi.