ŞEHİT ŞENAY AYBÜKE YALÇIN`IN ADI OSMANCIK’TA DA BİR OKULA VERİLDİ.

Henüz 8 ay önce atanmıştı Batman’a. İlk görev yeriydi. Öğretmen olmak, müziği çocuklara sevdirmek en büyük hayaliydi. 11 Ekim 2016 tarihinde Batman’a öğretmen olarak atandığında sosyal medya hesabından sevincini paylaşmıştı. Baba ocağından ideallerini gerçekleştirmek için gelmişti Batman’a. Ama olmadı. 23 yıllık kısacık yaşamı PKK’lı teröristlerin hain saldırısı ile son buldu. 

Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, 9 Haziran tarihinde, tam da karne günü terör kurbanı oldu. Şehit öğretmenimize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, eğitim camiamıza ve tüm milletimize bir kez daha baş sağlığı diliyoruz.

Bilinmelidir ki,  bu ülkede Aybüke öğretmenler hiçbir zaman tükenmeyecektir. Bu alçak, kahpe saldırılar, hayalleri olan genç öğretmenlerimizi yıldıramayacaktır. Türk öğretmeni vatanı ve ülkesinin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden, bayrağına sahip çıkan, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında yürüyen, cehalet karanlığını ışığı ile boğan, cesur, vatansever insanlardır.

Öğretmenlerimiz idealistir. Onlar, ‘öğretme’ aşkı ile dolup taşan, eğitimin bir ülkenin kalkınmasında ne denli önemli olduğunu bilen, bu nedenle de var gücüyle birikimlerini, bilgilerini öğrencileriyle paylaşan neferlerimizdir.

Şenay Aybüke Yalçın öğretmenin şehit edilmesi yüreklerimize kor gibi düşmüştür. Ama asla yılmayacağız; bu ülkenin aydınlık geleceği olan eğitimciler olarak terörle mücadelemiz sonsuza kadar devam edecektir.

Şehit öğretmenimizin aziz hatırası yaşatmak çok önemlidir. Bu minvalde şehidimizin adı görev yaptığı Batman’ın Kozluk ilçesindeki Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne verilmiştir. Öte yandan Türk Eğitim-Sen Osmancık İlçe Temsilciliğimiz şehidimizin memleketi olan Çorum’un Osmancık ilçesinde de Şenay Aybüke Yalçın’ın adının başka bir okula verilmesi için Kaymakamlığa talepte bulunmuştu. Sendikamızın bu talebine aynı gün cevap verilerek; Osmancık Ortaokulu’nun adı Şehit Şenay Aybüke Yalçın olarak değiştirildi.

Konuyla ilgili hassas davranan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. Memleketi Osmancık’ta da şehidimiz Şenay Aybüke Yalçın’ın anısının bu şekilde canlı tutulması hepimizi mutlu etmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.