GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİMİZ ANKARA 1 NO’LU ŞUBE’NİN DÜZENLEDİĞİ İFTAR YEMEĞİNE KATILDI.

Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yöneticileri Ankara 1 No’lu Şube’nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Yemekte Genel Sekreter Musa Akkaş,  Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri  Cengiz Kocakaplan, Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir, Ankara 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Çömez ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Ertekin Engin ve Şube yönetim kurulu Ankara 7 No’lu Şube Başkanı Tayfun Fındık ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, İş Yeri Temsilcileri ve çok sayıda üyemiz  katıldı. 

İftar yemeğinin açılışını Ankara 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Çömez yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Genel Sekreter Musa Akkaş bir konuşma yaptı. Gündemdeki olaylardan bahsetti.

Üniversite çalışanlarını önemsediklerini, üniversitelere yönelik ciddi çalışmalar yaptıklarını anlattı. Türk Eğitim-Sen olarak her yıl üniversitelere yönelik üniversitelerimizin, akademik ve idari personelin yaşadığı problemler, çözüm önerileri ve beklentilerini tespit etmek üzere çalıştay, panel, kurultay düzenlediklerini belirtti. Akkaş şunları kaydetti:  “1-4 Aralık 2016 tarihleri arasında 2016 Hoca Ahmet Yesevi yılı  anısına Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler kongresi düzenledik. Kongreye 180’i Türk dünyasından olmak üzere toplam 450 bilim adamının yanı sıra UAESEB’e üye kuruluşların başkan ve başkan yardımcıları, YÖK üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.  Yine 7-10 Aralık 2017 tarihlerinde 1.Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri kongresi gerçekleştireceğiz bu vesile ile kongreyi duyurmuş olayım.

Ayrıca üniversite çalışanlarına yönelik yayınlarımız bulunmaktadır. Üniversite bülteni, Eğitimin Sesi dergisi, sosyal bilimler alanında 21. Yüzyılda Eğitim ve Toplum adıyla uluslararası hakemli dergi, Fen bilimleri alanında 21. Yüzyılda Fen ve Teknik uluslararası ve hakemli dergimizde önümüzdeki günlerde çıkacaktır. Sizlerden talebimiz bu dergilere yazı yazarak zenginleştirelim.”

Musa Akkaş atamalarda ve görevde yükselmelerde mutlaka liyakatin esas alınmasını ifade ederek mülakata karşı olduklarını söyledi ve mülakat komisyonlarının değerlendirmelerinden bahsetti.

Akkaş; “Hükümet iş güvencemize takmış. Her konuşmalarında 675 sayılı DMK’nın değiştirileceğinden bahsediyorlar. Türk Eğitim-Sen olarak her şeyi takip ediyoruz.

Üye sayısının 15 Mayıs itibari ile 201.302 olduğunu kaydeden Akkaş, “her türlü entrikaya rağmen dim dik ayaktayız” dedi. Akkaş şöyle konuştu, Güven duyulan etkili bir sendikayız.  Bundan dolayı 201.302 yürekli insanı kutluyorum. Çünkü sizler sendika görünümlü paralel yapıların seviyesi tekliflerini ve ahlaksız tehditlerin kulak asmadınız.  Onurlu bir davranış sergilediniz. Böylesi bir zamanda haksızlığa, adaletsizliğe karşı koymak, mücadele vermek kutsaldır. Sizler hakkın ve haklının yanında olduğunuz için sizleri kutluyorum. Bir teşekkür daha etmek istiyorum. Ankara 1 No’lu Şube Başkanımız İbrahim Çömez ve yönetimi sendikacılık adına bu sene iyi bir performans sergilediler. İyi çalıştılar mesailerinin çoğunu sendikamıza ayırdılar. Bundan dolayı Şube Başkanımıza ve yönetimine, iş yeri temsilcilerine ve Kadın Komisyonlarımıza  teşekkür ediyorum. Hepinizin Ramazan ayını tebrik ediyorum.  Yaklaşan Ramazan Bayramını şimdiden kutluyorum.” dedi.