KONCUK: UTANMAK LAZIM AMA UTANMAK İÇİN YÜZ LAZIM!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Havacılık tazminatı ile ilgili YPK kararının imzalandığını belirtirken, 31 Ocak 2016 tarihine kadar bitmesi gereken bu konuyu 22 ay geciktirenleri sert bir dille eleştirdi. 

“Utanmak lazım ama utanmak için yüz lazım” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Siz TİS hükmü olmasına rağmen başta 4-C'ye kadro alamamış, 19 maddeyi uygulatamamışsınız.Susun bari” diye seslendi. 

Genel Başkan Koncuk ayrıca, “Havacılık tazminatı konusunu gündemde tutan, takip eden, sorumluları uyaran Türk Ulaşım-Sen'i kutluyorum” dedi.

Koncuk değerlendirmesinde;

“Havacılık tazminatı ile ilgili YPK kararı 8.10.2017'da imzalandı, aslında 2015 Toplu Sözleşmesi gereği 31.01.2016 tarihine kadar bitmeliydi.

31.01.2016 tarihine kadar bitmesi gereken iş 22 ay sonra imzalanıyor ve malum sendika 22 ayın hesabını vermek yerine sevinç naraları atıyor.

Hani, bırakın çocuklar sevinsin deyip geçeceğim ama işi takip eden, neden 22 aydır olmadığını soran Türk Ulaşım-Sen'e saldırınca olmaz.

Utanmak lazım ama utanmak için yüz lazım.Siz TİS hükmü olmasına rağmen başta 4-C'ye kadro alamamış, 19 maddeyi uygulatamamışsınız.Susun bari.

22 ayın hesabı sorulmalıdır, ancak tüm olumsuzluklara rağmen çalışanlar havacılık tazminatını hak etmiştir.Geciktirenler utanmalıdır.

Havacılık tazminatı konusunu gündemde tutan, takip eden, sorumluları uyaran Türk Ulaşım-Sen'i kutluyorum.Diğerlerinin ki laf-ı güzaftır.

Ülkemizin hakkı olan bu parayı yıllardır değerlendiremeyen 22 aydır geciktiren ve çalışanları mağdur eden yetkilileri de kınıyorum”