GENEL BAŞKAN: TARİH ÖĞRETMENLERİNİN PROBLEMLERİ YKS’DE ORTADAN KALKMIŞTIR.

Bilindiği üzere Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 17 Ekim 2017 tarihinde YÖK Başkanı Yekta Saraç ile görüşmüş, üniversiteye giriş sistemi ile ilgili kendisine ulaşan talepleri Sayın Saraç’a iletmişti.

Bu görüşmede, Genel Başkan İsmail Koncuk, tarih dersinin etkisinin artırılmasının önemine de dikkat çekmişti.

YÖK Başkanı ile yaptığı görüşme olumlu geçen Koncuk, “Sayın YÖK Başkanının tarih dersine olumlu bakış açısının, üniversite giriş sınavına yansıyacağı kanaati edindim” demişti.

Genel Başkan tarih sorularının YKS’de eşit ağırlık alanını seçenlere de sorulmasının problemi çözeceğini kaydetmiş ve YÖK’ün yapacağı değişikliğe işaret etmişti.

Genel Başkan İsmail Koncuk tarih dersinin etkisinin artırılması ile ilgili sözlerinde haklı çıktı. YÖK’ün resmi açıklamasına göre; eşit ağırlık alanındaki öğrenciler, tarih sorusu da cevaplayacak. 

Bu gelişme üzerine Genel Başkanımız bir açıklama yaparak, YÖK Başkanı Yekta Saraç’a tarih öğretmenlerinin taleplerini dikkate aldığı için teşekkür etti.

Genel Başkan İsmail Koncuk, “Tarih öğretmenlerinin problemleri YKS’de ortadan kalkmıştır. Tarih öğretmenlerinin mağduriyetinin bu şekilde giderilmesinden büyük memnuniyet duyduk. Sayın Yekta Saraç’a bu konuya duyarsız kalmadığı için teşekkür ediyorum” dedi.