KONCUK: ŞER ODAKLARI HAİN PLANLARINDA BAŞARILI OLAMAYACAKTIR

Hain terör çirkin yüzünü bir kez daha Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde gösterdi. İlçe kırsalında çıkan çatışmada 8 vatan evladımız şehit oldu. 

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet dilerken, yayınladığı baş sağlığı mesajında şu ifadelere yer verdi; 

“Bugün batılı ülkelerin, çirkin yüzüyle yeni tanıştığı terörle, Türk milleti uzun yıllardan beri mücadele etmektedir. Çevremizde yeni bir dünya inşa edilmeye çalışılırken, Türkiye’yi de planları dahiline almak isteyen güçlerin maşa olarak kullandığı terör örgütleri zincirlerinden boşalmışçasına coğrafyamızda kan dökmektedirler. 

Türk milleti geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugünde her türlü bedeli ödeyerek devletini ve vatanını korumaya, başkalarının planları içerisinde bir piyon olmaktansa topyekün ayağa kalkarak terör örgütlerine de, onların hamilerine de gereken dersi vermeye hazırdır. 

Bu noktada verdiğimiz vatan mücadelesi sırasında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 8 vatan evladımızın daha şehit olduğunu derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Bilinmelidir ki, bu evlatlarımız bir hiç uğruna değil, bütün bir milletin bu coğrafya da ki bekası uğruna canlarını vermişlerdir. 

Bu uğurda can vermeye hazır 80 milyon vatandaşımız tek yürek oldukça, kahramanlarımız bu hain planın bozulması için canlarını verdikçe, şer odaklarının başarıya ulaşması da mümkün olmayacaktır. 

İnanıyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünya var oldukça, şehitlerimizin kanları üzerinde yükselecek, şehitlerini ve gazilerini asla unutmayacak, aziz hatıralarını ilelebet yaşatacaktır. 

Bu vesileyle vatan müdafaası esnasında Hakkari Şemdinli’de şehit düşen kahramanlarımıza yüce Allah’tan rahmet, aileleri ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum” dedi.