KONCUK: ALIRKEN Mİ, SATARKEN Mİ?

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, devletin 2018 yılında alacağı vergilerin yeniden değerleme oranı olan yüzde 14.47 üzerinden olacağını, memur ve emekliye ise yüzde 4+3.5 zam verileceğini ifade ederek, “İyi zam aldık öyle mi.” diye sordu. 

“İnsanlarla alay edercesine, "En iyi zammı aldık." diyen sözde sendikacılar aslında memurlarımızın eseri” diye Koncuk, “Alırken başka satarken başka.Asıl mesele, bu anlayışı ülkemizin ekonomik gerçeklerine, hayat standartlarımıza göre değiştirebilmektir.” dedi. 

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde; 

“2018'de devletin alacağı vergiler yeniden değerleme oranı olan %14.47 üzerinden alınacak.2018'de memur ve emekli ise %4+3.5 zam alacak.Yani yeniden değerleme oranın yarısı.İyi zam aldık, öyle mi? 

İnsanlarla alay edercesine, "En iyi zammı aldık." diyen sözde sendikacılar aslında memurlarımızın eseri.Hükümetin memur zammı konusundaki çelişkisi ise dikkate değer.Şöyleki Hükümet 2018'de vergi oranını gerçekleşen enflasyon üzerinde tespit ederken, memur ve emeklilere hedef enflasyon üzerinden zam yapıyor.Tabi ki hedef enflasyon hiç bir zaman tutturulamıyor.Hani sormuşlar 2 kere 2 kaç eder diye, cevap, alırken mi, satarken mi? 

Hükümetin memur ve emekliye zam politikası da aynen böyle gerçekleşiyor, alırken başka satarken başka.Asıl mesele, bu anlayışı ülkemizin ekonomik gerçeklerine, hayat standartlarımıza göre değiştirebilmektir.Tabi % 4+3.5 zamma imza atıp, yüzü kızarmadan "alınabileceğin en iyisini aldık" diyenlerle bu iş olmayacaktır.”