GENEL BAŞKAN: “ARTVİN`DE SKANDAL”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Artvin Borçka’da 237 öğrencisi olan ilkokulun müdür normunu düşürdüklerini söyleyerek, bunun yönetmeliğe aykırı olduğunu söyledi. Koncuk, “Artvin valisi, il milli eğitim müdürü ve MEB yetkililerini göreve davet ediyorum. Bu paralel çetelere mi meydanı bırakacak, yoksa hukukun gereğini mi yapacaksınız, görelim. Sorumlulardan hesap sorulana kadar takipçisiyiz” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Tam bir skandal. Artvin Borçka'da 237 öğrencisi olan ilkokulun müdür normunu düşürdüler. Bu rezilliğe imza atanlar bunun hesabını hem yargı hem idari soruşturmayla verecektir. Bu ülke muz cumhuriyet mi ki, bu rezilliğe göz yumulsun. Yazıklar olsun. Yönetmelik aşağıda. Okuyun öğrenin.

Bu çete zihniyetli reziller söz konusu Türk Eğitim Sen üyesi olunca 1000 öğrencisi de olsa, ellerinden gelse müdür normunu düşürmek ister, ancak yağma yok, bunlara gereken neyse yapacağız ki, bu tür çete mantığı ile iş yapmaya çalışanlara ibret olsun.

Artvin valisi, il milli eğitim müdürü ve MEB yetkililerini göreve davet ediyorum. Bu paralel çetelere mi meydanı bırakacak, yoksa hukukun gereğini mi yapacaksınız, görelim. Sorumlulardan hesap sorulana kadar takipçisiyiz.”