KONCUK: 4-C’LİLERİN, ÜNVANLAR KONUSUNDAKİ BEKLENTİLERİ KARŞILANMALI

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 4-C’li çalışanların 4-B’li statüye geçirilmesini değerlendirdi. 

“Atılan adım 4-C’lilere hayırlı olsun” diyen Genel Başkan Koncuk, “Ünvanları konusunda beklentiler karşılanmalı. 4-C’li personel için yeni pozisyonlar ihdas edilmesi ifadesini, ünvanlarına göre pozisyon ihdas etmek olarak anlamak istiyoruz.Denizi geçip, derede boğulmayalım” dedi, 

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde; 

“4-C’li çalışanlarımıza hayırlı olsun.Ünvanlar konusunda beklentiler de karşılanmalıdır.Ayrıca emeklilikleri dolanların isteğe bağlı 65 yaşına kadar çalışması sağlanmalıydı, bu yönüyle düzenleme yanlış olmuştur.Hem erken emekliliğe karşı olup hem zorla emekli etmek ne demektir? 

4-C’li personel için yeni pozisyonlar ihdas edilmesi ifadesini, ünvanlarına göre pozisyon ihdas etmek olarak anlamak istiyoruz.Denizi geçip, derede boğulmayalım.Hayırlı bir iş yapılmıştır, o halde büyük olmayan talepleri görmezden gelmeden gerekli düzenlemeleri yapmak şarttır” dedi.