KONCUK: 11 BİN 480 KİŞİNİN BYLOCK’CU OLMADIĞI ANLAŞILDI

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kendi iradeleri dışında bylock programına yönlendirilmiş 11 bin 480 kişinin aylardır büyük acılar çektiğine vurgu yaparak, bugün gelinen noktada hepsine geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Bu yaşadıklarımız aslında herkes için bir büyük derstir” diyen Genel Başkan Koncuk, “Sendika, ihbar ve diğer kriterlerin de ne kadar gerçekçi olduğu araştırılabilir.Bir üçüncü yol her zaman bulunabilir.Yeter ki doğruyu yapmaya azmedelim” dedi.

Genel Başkan Koncuk;

“Yanımıza gelen bir çok kişi, içlerinde bizzat kefil olacağım insanlar da vardı, yeminle bu bylock'un adını dahi bilmediklerini, söylemişlerdi.O zaman ispatı mümkün olmayan bir durumla karşı karşıya kalmış ancak hukuk içinde kalınarak sağlam soruşturma yapılmasını istemiştik.

Günlerdir bu konudaki çalışmayı kamuoyuna açıklayan beni de arayan, Avukat Sn Ali Aktaş'ın gayreti, iradesi dışında bylock programına yönlendirilmiş 11 bin 480 kişi tespit edildi.Bu tespiti yapan Koray bey ve takip eden Sn Ali Aktaş'ı kutluyorum.Bir çok masumun duasını aldılar.

Bu 11 bin 480 kişi aylardır büyük acılar yaşadılar, toplumdan dışlananlar oldu, sonunda masum  oldukları bylock denilen illet programa, tuzak yazılımlarla yönlendirildikleri anlaşıldı.Yaşadıkları acının tarifi imkansız, bedeli de yoktur.Hepsine geçmiş olsun.

Bu yaşadıklarımız aslında herkes için bir büyük derstir.Yol yakındır hala hukuku hızla çalıştırarak Bankasya, sendika, ihbar ve diğer kriterlerin de ne kadar gerçekçi olduğu araştırılabilir.Bir üçüncü yol her zaman bulunabilir.Yeter ki doğruyu yapmaya azmedelim.Yakışır,ha gayret”