GENEL BAŞKAN: “BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, eşofmanla beden eğitimi dersine giren kız öğrencilerle ilgili deli saçması açıklamalar yapan sözde bir felsefe öğretmeninin sözlerini zemin yaparak, tüm beden eğitimi öğretmenlerini zan altında bırakan sözde köşe yazarına sert tepki gösterdi.

Koncuk: “Bir meczubun eşofmanla beden eğitimi dersine giren kız öğrencilerle ilgili deli saçması açıklamasını zemin yaparak tüm beden eğitimi öğretmenlerini zan altında bırakan köşe yazısı yazan bir kişi gazeteci olamaz. O şahsa beden eğitimi dersinin amaçlarını okumayı öneriyorum.

O şahsa beden eğitimi dersine yeteri kadar önem verilmediği için dünya sporunda söz hakkımız olmadığını, üç beş öğretmeninin hatasını tüm insanları mal etmenin, hatta dersin kaldırılmasını istemek gibi bir kafayı taşımanın ne kadar ağır bir iş olduğunu da hatırlatmak isterim.

Öğretmen ve hiç anlamaya çalışmadığı eğitim sistemimiz hakkında ahkam kesen bu aklı evveller sebebiyledir ki, bugün öğretmenler şiddet mağduru, eğitim sistemimiz üç bilinmeyenli bir denklem haline gelmiştir. Susun da adam sansınlar.Tüm beden eğitimi öğretmenlerini selamlıyorum.”