GENEL BAŞKAN: “ÇANKIRI’DA NELER OLUYOR?”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Çankırı’da bir sendikanın yöneticisinin il milli eğitim müdür yardımcılığı kadrosuna atandığını söyleyerek, “Valinin eşinin bir gün okul müdürlüğü yapıp 2. gün il milli eğitim müdür yardımcılığına getirilmesi ne kadar yanlışsa, bir sendika yöneticisinin torpille gelmesi de o kadar yanlıştır” dedi.

MEB başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarda yönetici atama konusunda bu komedinin sona erdirilmesini isteyen Koncuk, “Hani bir sendika başkanı LİYAKAT diyordu ya, ne kadar samimi olduğunu şu Çankırı rezaletine iki kelam ederek göstersin de samimiyetini görelim” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Çankırı'da neler oluyor? Vali Beyin eşi için il milli eğitim müdür yardımcılığı kadrosu beklenirken, hepinizin tahmin edeceği bir sendikanın yöneticisi il milli eğitim müdür yardımcılığı kadrosunu aldı. Valinin eşi görevlendirme ile müdür yardımcısı oldu. Vali bey kadroyu kaptırdı!

Denilebilir ki, Çankırı'da malum sendikanın fendi vali beyi yendi. Ama bu işler böyle mi yürümeli, valinin eşinin bir gün okul müdürlüğü yapıp 2. gün il milli eğitim müdür yardımcılığına getirilmesi ne kadar yanlışsa, bir sendika yöneticisinin torpille gelmesi de o kadar yanlıştır.

Başta MEB olmak üzere artık tüm kurum ve kuruluşlarda yönetici atama konusunda bu komedi sona erdirilmeli, liyakat esas alınmalıdır. Hani bir sendika başkanı LİYAKAT diyordu ya, ne kadar samimi olduğunu şu Çankırı rezaletine iki kelam ederek göstersin de samimiyetini görelim.

Aslında devlet artık gerçek anlamda devlet olduğunu göstermeli, sendika, vakıf, dernek kim olursa olsun paralel görünümlü, çetevari hiçbir yapıya fırsat vermemelidir. Kamuda huzur ve başarı böyle sağlanır. Fetöcü paralel yapının ülkeye maliyeti bellidir, ders alındığı gösterilmelidir.”