BİLSEM ÖĞRETMEN SEÇME VE ATAMA KILAVUZU YAYINLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 25/01/2018 tarihinde 2018 yılı Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzunu yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruya göre, bilim ve sanat merkezlerinin öğretmen ihtiyacının karşılanması için öğretmen alımı yapılacağı bildirilerek öğretmen alımlarının yapılacağı süreç başvuru şartlarına dair ve bilgiler verildi.

Bilim ve sanat merkezlerine öğretmen olarak atanabilmek için başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar arasında; Başvuru tarihi itibarıyla öğretmenlikte adaylığı kalkmış olmak, öğretmen olarak görev yapmakta olduğu ilin bilim ve sanat merkezinde alanında kontenjan bulunması, 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen Ek-1 Atama Yapılacak Alanlar Çizelgesi’nde yer alan bir alanda başvuru tarihi itibarıyla öğretmen olarak görev yapıyor olma yer almaktadır.

Başvuru işlemlerinde onay birimlerinin onay işlemini tamamlamalarından sonra atama takvimi doğrultusunda başvurular il öğretmen değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Ek-2 Değerlendirme Kriterleri Formu çerçevesinde puanlama yapılacaktır. Sonrasında sözlü sınava hak kazanan adayların listesi Bakanlık tarafından yayımlanacaktır. Yazılı sınav yapılmayacak adaylar sadece sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınav; Bakanlıkça belirlenen bölge merkezlerinde, bölge sözlü sınav komisyonları tarafından yapılacaktır. Ek-3 Bilim Ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçme Sözlü Sınav Değerlendirme Formu çerçevesinde puanlama yapılacaktır. Tercih yapmaya esas puanı 40 ve üzeri olan adaylar, atama döneminde görev yaptıkları ilde alanlarında kontenjan bulunan bilim ve sanat merkezlerini tercih edebilecektir.

 

Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu´nu indirmek için tıklayınız.