GENEL BAŞKAN: 4-C’LİLERİN 4-B’YE GEÇİŞİ KONUSUNDA SORU İŞARETLERİ DEVAM EDİYOR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail K0ncuk, 4-C kadrosunda bulunan personelin 4-B’ye geçirilmesi yönünde alınan kararın sevinç yarattığını ancak, bazı soruların cevabının halen bulunamadığını belirtti. 

“En büyük soru hangi unvanla 4-B'ye geçiş yapılacağı” diyen Genel Başkan Koncuk, “Bu noktada Devlet Personel Başkanlığı’nın samimim bir çalışma yaptığını ve Maliye Bakanlığının onayına sunulduğunu biliyoruz. Umarız aynı samimiyeti Maliye Bakanlığından da görürüz ve yeni problemleri tartışmak zorunda kalmayız” dedi. 

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde; 

“4-C'nin 4-B yapılması kararı büyük sevinç yaratmıştır, ancak bu geçiş esnasında bazı soruların cevabı hala bulunmuş değildir. En büyük soru hangi unvanla 4-B'ye geçiş yapılacağı hala belli değildir. Devlet Personel Başkanlığı’nın çalışma yaptığını ve Maliye Bakanlığının onayına sunulduğunu biliyoruz. 

Maliye Bakanlığındaki durum nedir henüz net bir bilgimiz yok. Unvan problemi ile birlikte 4-C'nin 4-B içinde yeni bir problem adacığı olmamasına dikkat edilmelidir, artık şu cümleyi kurmak istemiyoruz, 4-C iken 4-B'li yapılan 4-C'liler! 

4-C'de gerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gerekse Devlet Personel Başkanlığı’nın samimiyetini biliyoruz, umarız aynı samimiyeti Maliye Bakanlığından da görürüz ve yeni problemleri tartışmak zorunda kalmayız. Tabi ki , 4-B'ye 4-A kadrosu talebimiz saklıdır, bu talebimiz tüm 4-B'liler için devam edecektir”