GENEL BAŞKAN AZERBAYCAN HEMKARLAR İTTİFAKLARI KONFEDERASYONU’NUN GENEL KURULU’NA KATILDI.

UAESEB, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Azerbaycan Hemkârlar İttifakları Konfederasyonu’nun 5 Şubat tarihinde Bakü’de düzenlenen 5. Kongresi’ne katıldı. Genel Başkan’a Genel Mali Sekreter Seyit Ali Kaplan ile Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz Kocakaplan da eşlik etti. Genel Başkan İsmail Koncuk, kongre öncesinde Bakü'ye gelen sendikalarının genel başkanları ile birlikte Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i de makamında ziyaret etti.

Kongre’de bir konuşma yapan Genel Başkan İsmail Koncuk, Azerbaycan Hemkârlar İttifakları Konfederasyonu’nun Genel Kurulu’nun Azerbaycan çalışanlarına ve tüm insanlığa hayırlı olmasını temenni etti.

Bakü’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Koncuk, “Bakü bizim için Ankara demektir. Sizinle beraber olmaktan şeref duyuyoruz. Aslında dertlerimiz bir. Sizin dertleriniz bizim dertlerimizdir” dedi.

Güçlü bir Türkiye’nin, güçlü bir Azerbaycan ve mutlu bir Türk dünyası demek olduğunu ifade eden Koncuk şunları kaydetti: “Sivil toplum örgütleri aslında siyasete de yön veren büyüklükte kuruluşlardır. Dolayısıyla Azerbaycan Hemkârlar İttifakları Konfederasyonu Azerbaycan’ın kendisidir; Azerbaycan’ın geleceğine dair söz sahibi olan insanların buluştuğu yerdir. Azerbaycan Hemkârlar İttifakları Konfederasyonu ve konfederasyona bağlı sendikaların her zaman başarılı olmasını diliyorum.”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i ziyaret etmelerinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu da ifade eden Koncuk, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i kutluyorum. Sayın Aliyev, Türkiye’nin yürüttüğü Afrin Harekatına en güçlü desteği veren lider olmuştur. Sayın Aliyev’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dağlık Karabağ sorunu ile ilgili de konuşan Koncuk, “Dağlık Karabağ ne kadar sizin davanız ise emin olun bizim de davamızdır. Azerbaycan bayrağı Dağlık Karabağ’da yeniden dalgalanana kadar mücadelenizin arkasında olacağız” dedi.

Genel Başkan Koncuk konuşmasını Azerbaycan Hemkârlar İttifakları Konfederasyonu Genel Başkanı Settar Mehbalıyev ve yönetimine başarılar dileyerek noktaladı.