MERKEZ KADIN KOMİSYONU GENEL BAŞKAN GEYLAN’I ZİYARET ETTİ.

Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık ve Ankara Şubeleri Kadın Komisyonu üyeleri, 03.03.2018 tarihinde Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Genel Başkan Geylan’ı yeni görevinde tebrik eden Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık, Geylan’a çalışmalarında başarılar diledi.

Genel Başkan Geylan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Merkez Kadın Komisyonu ile beraber önemli çalışmalara imza atacaklarını kaydetti. Kadınların sendikamızın sacayağı olduğunu belirten Geylan, kadınların sendikalaşma oranlarının artırılması gerektiğini söyledi. Geylan, kadınların sendikalarda aktif olarak yer alması gerektiğini de ifade ederek, “Kadınlarımıza sendikal hakları daha da ileriye götürme noktasında büyük görevler düşmektedir” dedi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken, kadın sorunlarına da dikkat çeken Geylan, “Kadınları eve hapseden, çalışmasının önüne engeller koyan, yükselmelerinin önüne set çeken anlayış ile mücadele etmeliyiz” diye konuştu.