GENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERE ŞİDDET UYGULAYANLAR HAKKINDA KAMU DAVASI AÇILMASI İÇİN YASAL DÜZENLEMELER YAPILMALIDIR.”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Kayseri Melikgazi ilçesi Kadı Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz’ın okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci tarafından bıçaklanmasına tepki gösterdi. “Yeter artık! Bu saldırılara daha nereye kadar tahammül edilecek?” diyen Geylan, MEB’e çağrıda bulunarak, sorumlular hakkında kamu davası açılarak takip edilmesi hususunda yasal düzenlemeler yapılmasını istedi.

Geylan açıklamasında şunları kaydetti: “Kayseri Melikgazi ilçesi Kadı Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci tarafından bıçaklandı. Çok şükür öğretmenimizin hayati tehlikesi yok. Yeter artık! Bu saldırılara daha nereye kadar tahammül edilecek?

MEB’e çağrıda bulunuyoruz: Öğretmene şiddet sorumluları en ağır şekilde cezalandırılması ve hatta bir şikâyete gerek kalmadan sorumlular hakkında kamu davası açılarak takip edilmesi hususunda yasal düzenlemeler yapılmalıdır. MEB, çalışanların güvenliği için sorumluluk almalıdır.”