GENEL BAŞKAN GEYLAN: “YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLARKEN AİLE BİRLİĞİ SAĞLANSIN.”

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının eğitim çalışanları için başlayacak olması dolayısıyla bir açıklama yaptı.  Eş durumu mağduriyetine dikkat çeken Genel Başkan Geylan; “İl/ilçe emri verilmediği için eş ve çocuklarından ayrılacak ve ikinci il dışı sözüne güvenerek kurdukları yeni düzenleri duman olacak olan bir kısım öğretmenlerimiz mutsuz bir psikoloji ve bozuk bir motivasyonla iş başı yapacaklar.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“2018-2019 Eğitim Öğretim yılı, eğitim çalışanları için yarın başlıyor. Tüm meslektaşlarımıza başarılar diliyor, eğitim öğretim yılı boyunca mutlu ve huzurlu bir çalışma hayatı temenni ediyorum.

Ancak şunu da biliyorum ki; İl/ilçe emri verilmediği için eş ve çocuklarından ayrılacak ve ikinci il dışı sözüne güvenerek kurdukları yeni düzenleri duman olacak olan bir kısım öğretmenlerimiz mutsuz bir psikoloji ve bozuk bir motivasyonla iş başı yapacaklar.

MEB, bu problemi görmeli ve hem de hemen mağduriyet yaşayan bu meslektaşlarımızı rahatlatmalıdır. Unutmayalım ki, mutsuz öğretmenimizin verimli çalışabilmesi ve dolayısıyla eğitimde istenen başarıya ulaşılması mümkün olmayacaktır.”