TÜRK EĞİTİM-SEN MERKEZ VE ANKARA ŞUBELERİ KADIN KOMİSYONU ÜYELERİ, HUZUREVİ’NDEKİ YAŞLILARIMIZI ZİYARET ETTİ.

Türk Eğitim-Sen Merkez ve Ankara Şubeleri Kadın Komisyonu üyeleri, sosyal sorumluluk anlayışıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da Keçiören Belediyesi Güçsüzler Yurdu’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes IŞIK başkanlığında gerçekleşen ziyarete Türkiye Kamu Sen Kadın Komisyonu Başkanı Leyla POLAT da katıldı.

Sosyal hayatın en önemli değerleri olan yaşlılarımızla buluşma öncesinde Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Cevdet MUSLU’yu makamında ziyaret eden heyet, huzurevi sakinleri hakkında bilgi alış-verişinde bulundu.

Ardından Huzurevi sakinleriyle buluşan Kadın Komisyonu Üyeleri, kadın erkek bütün büyüklerin ellerini öpüp, çam sakızı çoban armağanı diyerek yaşlılarımıza hediyelerini takdim ettiler ve sonrasında duygusal anların yaşandığı sohbetlerine başladılar.

Büyük Önder ATATÜRK’ün, “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe bakmaya hakkı yoktur” sözüyle başlayan bir konuşma yapan Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes IŞIK, Keçiören Huzurevinde kalan yaşlılarımızla uzun zamandır tanıştıklarını, onları anne-babaları gibi gördüklerini, ziyaretin arası açıldığında onları çok özlediklerini belirtti.

IŞIK, “Büyüklerimizin sadece hal hatırlarını sorduğumuzda ne kadar mutlu olduklarını yaşayarak görüyoruz. Sizler mutlu oldukça bizler de mutlu oluyoruz, tecrübelerinizden, anılarınızdan faydalanıyoruz. Bizler sizlerin değerini biliyoruz. İyi ki varsınız. Allah sizlere sağlıklı uzun ömürler versin” dedi.

Kadın Komisyonu Üyelerimiz yaşlılarımız ile ayrı ayrı ilgilendiler, sohbetler ettiler, onların anılarını, tecrübelerini pür dikkat dinlediler.

95 yaşındaki Hacer teyzenin ilkokul 3. sınıfta okurken öğretmenlerinin bütün öğrencileri Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün konuşmasını dinlemeye Ayaş’tan Samanpazarı’na getirdiğini ve Atatürk’le fotoğraf çektirildiğini o günün heyecanıyla anlatması, 90’lı yaşlarındaki Halime teyzenin 5 yaşındayken ezberlediği Atatürk şiirini büyük bir aşkla okuması ve Ayşe teyzenin düşüp ayağının şişmesi sonucu zor yürümesine rağmen  ziyaretçilerini uğurlaması ve yaşlılarımızın ziyaretimizden duydukları memnuniyeti dile getirmesiyle  kadın komisyonu üyeleri bir kez daha unutamayacakları anılarla yaşlılarımızın yanından ayrıldılar.

Duygusal anların yaşandığı ziyaretin sonunda Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes IŞIK ve Türkiye Kamu Sen Kadın Komisyonu Başkanı Leyla POLAT, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Cevdet MUSLU’ya ve rehberlik konusunda yardımcı olan Ruh Bilimci Coşkun AYDEMİR’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Kadın Komisyon Üyeleri Huzurevi buluşması sonrasında Ankara 4 Nolu Şubeyi de ziyaret ettiler.